Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Régóta tartó, erős vonzalmat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régóta tartó, erős vonzalmat hogyan tudnék végre elengedni? Olyan személyről van szó, akivel semmi nem lehet közöttünk.

Figyelt kérdés

Családos, és én is. Ritkítani tudom a találkozást vele, de teljesen kizárni nem. Pedig úgy érzem az kicsit javítana a helyzetem. Legtöbbször segített hogy huzamosabb ideig nem láttam. De csak annyit hogy kicsit lenyugszom, megbékélek a helyzettel, megszokom a hiányát.

Ez addig tart amíg megint a közelébe kerülök.

Olvastam egy idézetet, ezt hajtogatom magamban :

"Az élet egyik legboldogabb pillanata az, amikor megtalálod a bátorságot, hogy elengedd azt, amit nem tudsz megváltoztatni."

Na ezt hogy?

Kinek sikerült?

Az sokat segít hogy elfoglalom magam gyerekekkel, munkával stb, de elengedni, úgy szívből, hogy tudnám ezt a vonzalmat? (talán szerelem, nem is tudom..)

Az idő most valahogy nem segít..


jan. 5. 13:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Reflex: amikor, akkor olyat teszel, ami teljesen más.
jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én szubjektív véleményem ez:


1. Az illető olyat tesz, amivel kiábrándulsz belőle azonnal, vagy fokozatosan.

2. Jön egy másik ember, aki új, erősebb érzelmeket vált ki belőled.


Ha valakinek van egyéb tippe, írja le nyugodtan a Kérdezőnek.

jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Jaj azt várom régóta hogy kiábrándítót tegyen, de nem nagyon jön össze, túl kedves stb.

Mikor a feleségével látom, főleg ha fogja a kezét, az egy időre helyretesz, de ez nagyon ritkán fordul elő.

jan. 5. 14:07
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal lehet elengedni, ha a kép amit köré szőttél valamilyen oknál fogva szertefoszlik.

Van egy ilyen személy az életemben. Megpróbáltuk együtt, de nem vett komolyan, fél év után válaszút elé állítottam és ő nem engem választott. Nagyon nehéz volt elfogadnom, sokszor kellett ismételgetnem magamban a riasztó képeket, amiket tőle kaptam (enyhe nárcisztikus szerintem) ahhoz, hogy lélekben leépítsem magamban. Egy baráti társaság maradtunk, így még nehezebb volt a szitu, akárhányszor találkoztunk, mindig bekattant valami. Aztán évekkel később úgy alakult, hogy együtt buliztam a párjával, aki félrészegen elmesélte mennyire szar a kapcsolatuk és miket csinál vele a srác. Nálam ott szállt el teljesen az az érzés, ami még bennem volt.

A mai napig (12 éve történt ez) egy baráti társaságba tartozunk, gyakran találkozunk, mindkettőnknek családja van, nagyon szeretem mint embert, nagyon jókat tudunk beszélgetni, nagyon jól esik megölelni és ennyi. Nincs már vágy bennem többre. Nem vonzódom hozzá szexuális értelemben és soha de soha nem cserélném el rá az életemet, mégis van valami megmagyarázhatatlan kötelék, ami miatt jó a közelében lenni, jó érzés megölelni. Szóval nem tudom, hogy valaha is el lehet-e ezt teljesen engedni, de hogy tud árnyaltabb lenni a kép, az tuti. Nekem az a tudat sokat számított, hogy nem akarnám azt az életet élni, amit ő nyújtott volna.

jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elkerülöd azokat az alkalmakat, amikor találkoznátok, az segít ha nem is látod. Ha belegondolsz, ez csak egy "felfújt" érzés, ami azért nem múlik (sőt növekszik), mert táplálod magadban, másrészt mert "nem lehet". Mi lenne ha teret kapna a vágyad?! ➡️ Megcsalás, titkolózás, lelkiismeret-furdalás, nemalvás, veszekedés, esetleg mindkét család tönkre menne néhány perc/óra/nap lopott, hamis örömérzetért. Ér ennyit ez az egész?
jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

4-es,nagyon szépen leírtad a történetedet, jó volt olvasni! Ezért is jó ez az oldal, én lelki segélynek is használom, máshol nem nagyon lehet névtelenül ilyen témákat feszegetni.

jan. 5. 14:25
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is kerüld.



Tudom, hogy nehéz, voltam hasonlóban. Nem tudom, hogy mit mondjak. Cseszett szar volt mitan nem beszéltünk. Utána még egy évig. Legalább. Szóval ne azt várd, hogy 1-2 hónap után múlik el. Sajnos ez nagyon sok idő.

jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Nullára redukálni nem tudom a találkozást vele. Az okokat, konkrétumot itt nem írhatok, mert nagyon leszűkíti a kört, és hát oda a névtelenség 🤐

És sajnos néha nem is akarom hogy ne lássam, annyira hiányzik.. Ambivalens érzés.

jan. 5. 14:31
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönös a vonzódás, vagy egy oldalú?
jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Laylah ***** válasza:
100%
Most nincs időm átolvasni a válaszokat, meg írni sem, csak annyit: mondj le róla ott mélyen, belül, onnantól pedig jön a többi is.
jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!