Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Régóta tartó, erős vonzalmat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régóta tartó, erős vonzalmat hogyan tudnék végre elengedni? Olyan személyről van szó, akivel semmi nem lehet közöttünk.

Figyelt kérdés

Családos, és én is. Ritkítani tudom a találkozást vele, de teljesen kizárni nem. Pedig úgy érzem az kicsit javítana a helyzetem. Legtöbbször segített hogy huzamosabb ideig nem láttam. De csak annyit hogy kicsit lenyugszom, megbékélek a helyzettel, megszokom a hiányát.

Ez addig tart amíg megint a közelébe kerülök.

Olvastam egy idézetet, ezt hajtogatom magamban :

"Az élet egyik legboldogabb pillanata az, amikor megtalálod a bátorságot, hogy elengedd azt, amit nem tudsz megváltoztatni."

Na ezt hogy?

Kinek sikerült?

Az sokat segít hogy elfoglalom magam gyerekekkel, munkával stb, de elengedni, úgy szívből, hogy tudnám ezt a vonzalmat? (talán szerelem, nem is tudom..)

Az idő most valahogy nem segít..


jan. 5. 13:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

9-es :

Nem tudom, ő sem közömbös irántam, de lehet hogy csak bemesélem magamnak. Lehet hogy mindenkivel ilyen, sajnos nincs semmi lehetőségem viszonyítani.

jan. 5. 14:47
 12/30 anonim ***** válasza:
És egyébként hogyan értékeled a házasságot ennek fényében?
jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Mit jelent a régóta?

Félig-meddig hasonló cipő szorít, én egyedülálló vagyok, de neki gyereke és felesége van. Felülírni senki nem tudja, de az időben még bízom, mert csak tavaly nyár óta tart. Aztán ha most kiderül, hogy nálad évekről van szó, akkor oda minden reményem... :D :(

jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

12:

Gondolhatod hogy kb hogy.

Szex és szerelemmentes, párkapcsolati értelemben sivár, de viszonylag normális viszony a férjemmel,vagyis nincs különösebb okunk a válásra, főleg amíg kiskorúak a gyerekeink.

jan. 5. 19:13
 15/30 A kérdező kommentje:

13:

Sajnos nincs jó hírem, mert évekről van szó 😬 Ezért is ilyen nehéz. Sosem voltam még ilyen helyzetben, és nem is tartom normális dolognak, már rég túl kellene lennem rajta.

jan. 5. 19:21
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok (meg a 4-es). Azért kérdeztem, mert nekem az is segítség volt, amikor rájöttem, hogy ez a "valami" kölcsönös, így nem maradtam magamra az érzéseimmel és kitudtuk vele beszélni. Elég hosszú út volt. Nem is tudom hogy fogalmazzak. Valahogy együtt fejlődtünk arra a szintre, ahol most vagyunk. Hogy jól esik beszélgetni, tudni egymásról, megölelni a másikat, stb., de kivonódott ebből valahogy a szexuális vágy és a közös jövőkép. Egy nagyon nagyon erős kapocsnak nevezném, kötődésnek, mégcsak nem is barátságnak. Nagyon szeretem őt, de nem úgy, mint 12, vagy akár 7-8 éve is még. Kb. 4-5 éve vagyunk itt és nagyon jól működik, mindkettőnk lelke megnyugodott és elfogadtuk a helyzetet.

Egyébként egy off sztori, bocsánat, de úgy érzem idevág. A nagymamámnak volt egy ilyen kapcsolata. Aztán végülis nem úgy alakultak a dolgok, mindketten megházasodtak. A férfi felesége meghalt, a nagymamám kétszer is elvált alkoholista férjek miatt. Én amióta az eszemet tudom ez a férfi az életünk része, de mindig is külön éltek. Együtt járnak kirándulni, nyugger klubba, természetes, hogy mondjuk a nagyobb családi eseményeken ott van a férfi is, vagy a pasasnál a nagymamám, stb. A múltkor a mamám puffogva mondja, hogy megkérdezte X bácsi (nem akarom leírni a nevét), hogy nem költözünk-e már össze végre... (80 és 84 évesek) erre a nagymamám közölte, hogy "költözik veled össze a tököm, nem kell nekem valaki, akit kiszolgálhatok életem végéig". Mindketten nevettek egy jót és azóta is hetente többször buszoznak egymáshoz, este meg haza. Na én valahogy így tudom elképzelni a mi kapcsolatunkat is sok-sok év múlva, bár remélem kevesebb negatív eseménnyel. Nekem az ő kapcsolatuk olyan kis aranyos példa a szeretetről.

jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

16! Ez nagyon aranyos 😊

A történeted meg irigylésre méltó, mert jó kis kapcsolattá kerekedett!

Nagy a különbség, mert mi nem kommunikál(hát)unk...

Lehet hamar kiábrándulnék, bár úgy lenne!

jan. 5. 20:55
 18/30 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ha ilyen erzelemmentes a házasságot, nem opció a nyitott házasság? Csak az az egy lehetőség van, hogy szenvedj? A kíméletlen vágyaidat vetited rá erre az ismeretlen ferfire, akit a fantaziadban kiszinezel és idealizálsz. Nem öt szereted, hisz nem is ismered. De ha ennyire hiányzik az érzelem, akkor ebben eléd ki. Azért ez nem normális, ahogy éltek. Nincs lehetőség feljavitani a házasságot, hogy visszatértem egy kicsit a tűz? Beszélgettel már erről a ferjeddel?
jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#15 Ettől tartottam...

Mi egy idő után nem fogunk többé találkozni soha, szerintem max. ezt az évet kell kibírnom még így. "Előttetek" viszont sok lehet még, ha jól értem. Ez nagyon megnehezíti. Viszont bennem is itt az ambivalencia, hogy ha majd többé nem találkozunk, az is fájni fog.

Arra sincs esély, hogy valamikor a jövőben kommunikáljatok?

jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

13,

Még annyi hogy én inkább lennék a te helyedben, van lehetőséged "mást keresni" csúnyán mondva. Tudom hogy most ez elképzelhetetlen, de biztos lesz előbb utóbb, aki elfeledteti veled Őt!

Nekem erre sincs reményem, nem keresetek vigaszt másnál, nem ismerkedhetek, hogy hátha...

Marad a kifutott, fullasztó házasságom... Részben ez tartja életben a másik pasi iránti érzéseimet, több mint 2 éve. Ördögi kör.

jan. 5. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!