Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Minek kell túlbonyolítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek kell túlbonyolítani a társkeresést elvárásokkal?

Figyelt kérdés
Szomorúan látom azt, hogy némely embernek nem elég csak az, hogy megtetsszen neki valaki, hanem többet akar. Vegyünk egy nőt én teljesen embertelennek tartok olyan elvárást, hogy legyen jogsija, autója, éljen külön. Ilyenkor mindig a meg nem született gyerekkel védekeznek, minthogy mi lesz ha beteg lesz kocsi nélkül, hogy vigyük el vagy, ha a szüleinél él még akkor, jófopozni kell meg állítólag nem lehet felszabadultan szeretkezni. Ilyen f....ságokon jár az agyuk, ahelyett hogy a szeretetre mennének és lenyugodnának fenébe, azt se tudom minek kell előre idegeskedni. Persze tisztelet a kivételnek, mert nem mindegyik ilyen. Ha kell nekik autó, saját lakás dolgozzanak meg érte és majd, ha lesz párjuk akkor nem a szüleihez mennek, hanem a nő lakására és, ha kocsikázni akar akkor beül a pasi szépen az anyósülésre. Szerintem egy párkapcsolatban nem elvárni kell, hanem közösen megteremteni azt, amit közösen szeretnének. Annyira butaság elvárni valamit, amikor a szeretet tartja egyben a párkapcsolatokat, hogy az elmondhatatlan. Latin amerikaiak sokkal szarabbul élnek, mint mi, de boldogabbak és több gyerek születik ott, mint itt. Most mi a fenéért kell ehez mindenféleképpen autó meg komoly karrier?
2017. aug. 4. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egy párkapcsolatban nem elvárni kell, hanem közösen megteremteni azt, amit közösen szeretnének.


így van.

2017. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

Mindent annak fényében írok, hogy én az után tudtam meg hogy a páromnak van saját kocsija, hogy összejöttünk, illetve a szüleivel él:

Egy felnőtt kapcsolathoz már kevés a szeretet. Legalább a törekvést igenis elvárnám egy pasitól, hogy AKARJON önálló lenni. Mifelénk mondjuk a kocsi nagyon nagyon nagyon nagyon hasznos (barátom lakhelye és a régi lakhelyem között vonattal 4-5 óra az út, kocsival 1), de pesten nem érdekelne... Viszont akarja megoldani az életbeli gondjait, akarjon egyről a kettőre jutni.

Mi most tök jól eléldegélünk a párommal a szüleinél, de szeretnénk különköltözni. Nem akarok 40 évesen is a mama nyakán lakni, nem hiszem, hogy ez olyan megbotránkoztató.

Én is teszek ezekért, együtt gyűjtünk házra. EGYÜTT. Igen, elvárom a páromtól IS. Nem érzem magam rosszul emiatt.

2017. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Akkor már jobb lenne, ha ezeknek megléte nem feltétel lenne, csupán jó pont. A rájuk való törekvés legyen akkor feltétel.

Mondom ezt saját házzal/kocsival, de egyesek itt nagyon el vannak varázsolva.

31/f

2017. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én is megtenném, hogy lakásba költözök. De egyrészt nem volt annyi eszem, hogy eleget tanuljak, hogy legyen rá hátterem. Másrészről meg, számomra az nem álom, hogy panelben éljek és nyomorogjunk együtt a havi rezsi előtt de legalább szeretetben.
2017. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#2 Az tök normális, hogy az ember leakar válni a szüleiről. Minden normális ember ezt elszeretné érni. A gond akkor kezdődik, ha ismerkedik valakivel és tökre összeillenek vonzódnak egymáshoz, de felveszi ezt a fasiszta viselkedési formáját, mert a kis papírján nem tudja beikszelni azt a pontot és elkezdi hibáztatni azért, mert még itt tart az életben. Itt nálunk ez amúgy is kényes téma, mert egekben vannak a lakásárak és az albérlet is nagyon drága. Egy megoldás van erre együtt megteremteni és nem elvárni senkitől, hogy meglegyen neki ez.

Viszont nem értek egyet azzal, hogy felnőtt korban kevés a szeretet a szeretet az sose kevés, ha szeretni tudja egymást két ember, akkor megoldják együtt a gondokat, aki mást mond az nem szeretet még igazán senkit.

2017. aug. 4. 17:51
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 Latin amerikaiak rosszabbul élnek és mégis pozitívabban fogják fel az életet, emberi életek születnek. Az alapból jó dolog, hogy van valakinek fedél a feje felett azt is meg kell tisztelni, és nem akarni mindig a jobbat. Szerintem az élethez is alázasotan kéne hozzá állni, már is békésebb világban élnénk.
2017. aug. 4. 17:54
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Te egyelöre borzasztóan éretlen ember vagy.


A szeretet/szerelem szép dolog, de abból megélni és családot alapítani nem lehet ez csak tinikorban elég, amikor úgyis csak rövid ideig tart az egész. Egy felnött ember nem két hónapra akar valakivel együtt lenni, hanem évekre tervez - ennek viszont vannak feltételei is, mert anyóshoz költözni gyakorlatilag egyenlö a kapcsolat végével. Ilyenbe me´g értelmes ember nem is kezd bele.


EGy NORMÁLIS párkapcsolatnál MINDKÉT fél le tud valamit tenni az asztalra anyagilag is, és ha te férfi létedre arra vársz, hogy majd a nö megoldja a közös életetek finanszírozását, az legalább annyira megatív dolog, mint ha ezt egy nö teszi. Azért legalább, mert a férfinek akkor is kell biztosítani a család megélhetését, ha a nö gyerek(ek)et szül és emiatt kiesik mint keresö.

2017. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#7 Ha szerinted éretlen vagyok akkor te is egy aggodó, fasisztoid, bolond lány vagy. Ki mondta azt, hogy elvárom azt, hogy ő teremtse meg? Mint írtam közösen kell ezt megteremteni. Nem érted meg? Ezzel a konzervatív katyvaszodon meg változtass, mert ne akard a férfire erőltetni a pénzszerzésd magadra meg a gyerek gondozást, mert az a normális, ha mindkettőt együtt csinálják. Emancipáció van már több, mint száz éve. Kicsit művelődj aztán alkoss egy normális véleményt!
2017. aug. 4. 18:10
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem árt, ha visszatérsz a földre és nem hözönsz ennyire, ugyanis én már felépítettem egy csomó mindent a párommal, szóval nálam nem esedékes az "eltartó" keresés. Nálunk - a jó értelmben vett - emancipáció müködik. (De nem ártana, ha TE utána néznél a szó jelentésének, mert nagyon nem vagy tisztában vele!)


De egy harminc körüli férfi, akinek semmije sincs, azzal nem kezd értelmes nö, mert ha eddig nem volt képes bármit is összehozni, akkor nem is fog soha!

2017. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sose tudhatod azt, hogy mi állhatott a háttérbe amíg nem ismered meg. Most én is mondhatnám azt, hogy amelyik csaj 30 éves korára nem tudott megtanulni jól főzni az nem is jó párkapcsolatra. Előbb meg kell ismerni a másikat és, ha szimpatikus és megszeretem akkor ezek nem fognak számítani idővel minden javulhat, de ehhez tényleg idő kell és türelem!
2017. aug. 4. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!