Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Minek kell túlbonyolítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek kell túlbonyolítani a társkeresést elvárásokkal?

Figyelt kérdés
Szomorúan látom azt, hogy némely embernek nem elég csak az, hogy megtetsszen neki valaki, hanem többet akar. Vegyünk egy nőt én teljesen embertelennek tartok olyan elvárást, hogy legyen jogsija, autója, éljen külön. Ilyenkor mindig a meg nem született gyerekkel védekeznek, minthogy mi lesz ha beteg lesz kocsi nélkül, hogy vigyük el vagy, ha a szüleinél él még akkor, jófopozni kell meg állítólag nem lehet felszabadultan szeretkezni. Ilyen f....ságokon jár az agyuk, ahelyett hogy a szeretetre mennének és lenyugodnának fenébe, azt se tudom minek kell előre idegeskedni. Persze tisztelet a kivételnek, mert nem mindegyik ilyen. Ha kell nekik autó, saját lakás dolgozzanak meg érte és majd, ha lesz párjuk akkor nem a szüleihez mennek, hanem a nő lakására és, ha kocsikázni akar akkor beül a pasi szépen az anyósülésre. Szerintem egy párkapcsolatban nem elvárni kell, hanem közösen megteremteni azt, amit közösen szeretnének. Annyira butaság elvárni valamit, amikor a szeretet tartja egyben a párkapcsolatokat, hogy az elmondhatatlan. Latin amerikaiak sokkal szarabbul élnek, mint mi, de boldogabbak és több gyerek születik ott, mint itt. Most mi a fenéért kell ehez mindenféleképpen autó meg komoly karrier?
2017. aug. 4. 17:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Persze lehet elérni változást de a legtöbb ember nem egy agyag bábra vágyik akit türelemmel formálhat (ha ez egyáltalán lehetséges) hanem egy felnőtt nagyjából kiforrott emberre. Ha pedig feltételezzük hogy egy 30 éves dolgozó felnőtt ember kiforrott egyéniség akkor nem túl vonzó ha mint felnőtt ember nem vágyik külön életre ahogy az sem ha olyannyira kiforratlan hogy szüksége van a szülői háttérre még ennyi idősen is.

Sajnos vagy nem sajnos (ki hogy érzi) az ember a körülötte élők viselkedésének megfelelően illetve a saját szükségleteinek megfelelően alakítja a szokásait. Márpedig a szülőkkel élve úgy hogy máshoz soha nem kellett alkalmazkodni illetve háztartást sem kellett egyedül/lakótárssal megosztva vinni közel sem lehet úgy fejlődni. Ez persze csak az én véleményem ami alól biztos vannak kivételek.

Akiket én ismerek azok fejletlenek szociális önellátási és párkapcsolati szinten is. Ettől persze még tény hogy mindenkinek meg van a saját története és sokan közel sem olyan életképtelenek mint az általam ismert nő és a férfiak.

Félreértés ne essék én a 30as otthon élő nőkkel szemben ugyanilyen előítéletes vagyok csak nekem nem ők a célközönség.

Ami az alap kérdést illeti szerintem kellenek az elvárások egyrészt hogy ne ugorj bele olyan kapcsolatba ezzel a saját és a másik idejét pazarolva ami eleve életképtelen másrészt a saját önismereted és vágyaid alapján eleve képtelenség nem elvárásokat állítani. Ezzel szerintem semmi gond amíg ezek az elvárások nem a földtől elrugaszkodott hanem magadhoz mérten megfelelő elvárások.

Tehát a mosogató lánynak nem párja a királyfi.

2017. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Figyelj ne legyél előítéletes ismerd meg a másikat utána alkoss véleményt! Vannak emberek akik tényleg nem csinálnak semmit. Egyik barátom sajnos ilyen 26 éves nem volt rendes munkája nem csinál semmit az életével és nagyon sokat aggódunk miatta, mert nem akarjuk, hogy később hajléktalanként végezze. De van egy másik a barátom 27 éves szüleinél lakik, nincs még rendes munkája, de nagyon sokat tanul és vannak céljai az életben. Ezért mondom, hogy előítéletek helyet tessék megismerni a másikat utána eldönteni, hogy tetszik e vagy nem.
2017. aug. 4. 22:37
 13/21 anonim ***** válasza:

Nézd, aki önmagától nem akar valamit, attól én sem akarok semmit. Egyszerűen nem tudok azonosulni avval, aki csak párban képes mozogni.


És én őszintén leszarom az autót, mert Pesten élek, és van saját lakásom, nem érdekel, a másik hol lakik. De ha valaki otthon toporgott, és már költözött volna, de nem volt kihez... nem tudom, nekem ez szarul hangzik. Gyereket sem akarok, ez sem szempont.


És eltaláltad, 30 éves nő vagyok, aki nemhogy jól, de sehogy nem tud és nem is akar főzni. Nem várom reszketve, hogy valakiért megtanuljak főzni, vagy együtt főzzünk, ha meg akartam volna tanulni, már megtanultam volna önmagamért.


És ha emiatt szerinted nem vagyok jó párkapcsolatra, ez van, nem fogok megsértődni, vagy kérdést kiírni. Neked ez számít. Másnak az.

2017. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Azért az igencsak gond, ha nem érted, hogy egy kapcsolat anyagi megalapozása nem az a kategória, mint a fözés.


Ha normálisan állsz az anyagi kérdésekhez - azaz el tudod magad kényelmesen tartani és nem a szülök nyakán élsz 30 évesen, akkor nem gond adott esetben venni kaját, ha feltétlen fött ételt akarsz - ez ugyanis nagságrendekkel kisebb összeg, mint egy felnött lakhatása, megélhetése.

HA arra vársz, hoyg egyszer csak megszán egy nö, és odeafogad magahához a lakásába és attól kezdve ö helyettesíti neked anyucit - mos-föz-takarít rád -, akkor nem sok esélyed van arra, hoyg találsz ilyen ostoba nöt, aki emellett még némi vagyonnal is rendelkezik.

2017. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Miért kell mindig a legszélsőségesebb emberekből kiindulni? Vannak lusta emberek, akik nem csinálnak semmit és egy pótanyát keresnek, de lássuk be a legtöbb ember nem ilyen és szeretne magával valamit kezdeni és én is ilyen vagyok. Ha a nőnek van külön lakása és a pasinak nincs az nem azt jelenti, hogy kisfiúként ott akarna élni, hanem ha kell besegít neki a takarításba, főzésbe a rezsibe. Egyik barátomnak az apja is így költözött össze a feleségével és nem anyuci pici fia típusú ember. Én azért írtam ki ezt a kérdést, mert nem rég beszélgettem az egyik barátommal és pont feljött ez a téma és mesélte nekem azt, hogy az egyik csaj ismerőse elakarja hagyni a barátját, mert nincs se kocsija se lakása és, ha ez egy éven belül nem változik akkor otthagyja és keres magának másikat. Most őszintén nem egy hasonleső kis önző liba? Arról beszélgettünk, hogy egyes nőknek miért nem elég csak szeretni valakit? Neki is van barátnője, de nincs egzisztenciája, szüleinél él még, de mellette sokat tanul, nem szolgáltatja ki magát, törekszik arra, hogy egy jobb élete legyen és a barátnője kitart mellette, ezzel szemben az a liba semmit se tesz azért, hogy jobb legyen a kapcsolatuk, mert csak elvárni tud. Szomorúan látom, hogy vannak ilyenek, akiket nem tudok nőnek tekinteni, mert számomra egy igazi nő megértő a másikkal szemben, kedves, nem előítéletes és az érzelmek többet számítanak neki, mint az anyagi dolgok.
2017. aug. 5. 12:48
 16/21 anonim ***** válasza:

Vajon szeretetből be tudom fizetni a számlákat?


Az a csávó választotta a liba csajt, nem? Nyilván a pasi sem előítéletek, elvárások nélkül ment a kapcsolatba, hanem valami top csajszikát szedett össze. Mert neki meg a külső fontosabb, mint a normális belső.

2017. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jaj már megint egy szélsőséges példa. Tudjátok én nem a pénztelen hajléktalanokból indulok ki, hanem átlagos emberekből.

A külső ugyanolyan fontos, mint a belső. Azt te nem tudhatod, hogy mi alapján választotta.

2017. aug. 5. 19:26
 18/21 anonim ***** válasza:

"egy igazi nő megértő a másikkal szemben, kedves, nem előítéletes és az érzelmek többet számítanak neki, mint az anyagi dolgok"


Ezt írod. Ha az anyagi dolgokat kicserélem külsőre, akkor én is kiírhatnék egy kérdést. Csak engem egy popsi soha nem fog elcsábítani, hogy egy anyagias libát válasszak.


Mi alapján választott? Nyilván neki is voltak elvárásai.

2017. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A gond azzal van hogy azoknál gyakoribb a lustaság akiket otthon körül zsong anyuka és a lusta ember is rákényszerül önmaga ellátására ha külön kerül így nagyobb az esély hogy nem nyögi be hogy a takarítás női meló és amúgy is egyszerű.

Persze ettől még van olyan aki bár külön él haza hordja a szennyest.

Ez olyan hogy a kórházban is vannak egészséges emberek mégsem oda megyek pasizni mert az utcán több az egészséges.

Amúgy az ember mindig előítéletek mentén dönt az első körben. Kinek milyenek vannak annak alapján általánosít. Ha ez nem lenne az egész életünk (sokszor teljesen fölösleges) ismerkedési kísérletekkel menne el.

Ami a szegénységet illeti valóban nem muszáj abból kiindulni de egyrészt itthon ez nem olyan szélsőséges példa másrészt senki nem akarja kuporgatva leélni az életét. Utálnám ha csak ünnepnap kapna a gyerekem csokit mert anya szarul házasodott. Úgy ugyanis nem lehet fejlődni ha a kapcsolat egyik résztvevője kerékkötő mindegy hogy kapálózik a másik.

Amúgy az általad hozott két férfi is 20on évei végén járó munkanélküli ha jól értettem.

A barátod csaja túl tolja a dolgot az alapján amit leírtál de nem tudjuk pontosan milyen helyzetben vannak. Ha évek óta figyeli hogy a párja semerre nem halad az azért valahol indokolja a kiakadását. Emellett nem mondegy ezek az igények hogy hangzottak el. El tudom képzelni hogy egy vita alatt elhangozzon hogy nem elég hogy még otthon él (gondolom a spórolás jegyében) de egy autója sincs és már x éves. Így már egészen más a leányzó fekvése.

2017. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hahahah, bocsánat, de annyit nevettem már a gyakoriportálon a vak pestieken. :D Fogalmuk sincs, milyen kilátástalan nyomorban él a diplomások többsége vidéken, ahol kizárólag protekció alapon van a segédmunkák jó része is - ás akkor mi van, ha egészségi károsodása van önhibáján kívül az embernek??


Faluból tőke sincs sokaknak Pestre költözni.

Na persze, függjön hiteltől, mi...?


BELÜL van a lényeg: kinek mi a szándéka, törekvése, mit tesz ezért és milyenek a képességei hozzáállása! Ezektől függ, hogy valaki felnőtt-e, vagy sem, még akkor is, ha a törekvései ellenére nagyon súlyosak a körülményei - tehát ha utóbbi miatt nem boldogul a felnőtt, attól még ő felnőtt ember, sokuk felnőttebb, mint sokan mások, akiknek kevésbé nehezen a körülményei!


Nem pedig a súlyos körülmények béklyóitól, amiről fingja nincs a legtöbb tősgyökeres pestinek.


Vidéken a szakmunkások boldogulnak, míg a legtöbb diplomás ember sajnos eláshatja magát vidéken évtizedekre akár, ha nincs protekciója, se tőkéje elindulni... Igazságtalan és szélsőséges körülmények.

2017. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!