Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az embereknek nem lehetnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barito kérdése:

Az embereknek nem lehetnek elvárásai?

Figyelt kérdés
Milyen esetben nem lehet valakinek (normális) elvárása, ha egyenlőek a felek?
jan. 11. 12:22
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
8%

Nem, nem lehet!


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


A csajod körmeit se kérheted másra, te persze változzál meg érte mindenben! Hát hogyne!

jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es, ezek önző nők.
jan. 12. 12:55
 23/41 anonim ***** válasza:
84%
Különbséget tennék az igények, preferenciák és elvárások között.
jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
67%
Én nem birnám elviselni az ilyen fajta kontrollt, hogy elvárod, hogy ő menjen az asztalodhoz. Szörnyű, fojtogató az ilyen követelőzés, és tisztára óvodás stílus. Egyedül nem tudsz eljutni az ebédlőbe amúgy felnőtt férfi létedre? Borzasztó ez az életképtelenség, és amúgy eddig ilyet csak nőknél láttam.
febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Kedves előző, teljesen félreérted.


1 - nem vártam el, csak jeleztem, jól esne, ha időnként (nem állandóan) ő is jönne, nem csak én mennék. A kölcsönösség jegyében.


2 - megbeszéltük, hogy mindig együtt megyünk.


3 - életképtelenség? miért????


Az neked kontroll ha kérnek tőled valamit, ami igazából szinte semmi kérés? Akkor az is kontroll ha egy ember elvárja tőled, hogy az alapvető tiszteletet add meg neki? Te kontrollálod, a másikat ha elvárod tőle, hogy normálisan viselkedjen veled?

febr. 3. 18:38
 26/41 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kontroll, igen, ha egy kollégam elvarja hogy én az asztalahoz menjek. Bármiféle elvárás ami az alapvető tiszteletadáson túlmegy (köszönés, tiszteletteljes beszédstílus stb.) egy kolléga részéről sok. Ez nem tartozik az alapvető tisztelethez, hogy a masik asztalához el kelljen zarandokolni, hogy meg ne sértődjön. Ez kontroll. Nyilván nem érzed, mert a kontrollmaniasok sosem érzik, nincs rálátásuk. Szegény nő már menekül előled. De akkor se kapcsolsz, hanem kiírod ide a kérdést, mert vérig sért, hogy a kontrolláltad önállóan gondolkozik és cselekszik.
febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Előző, még mindig éretlenkedsz.


Fordítsuk meg akkor a dolgot. Van egy jó barátod/barátnőd a melóban. Mindig együtt mentek ebédelni. Egy idő után megjegyzed, nem követeled, nem elvárod, pusztán megjegyzed, és normális stílusban, hogy jól esne számodra, ha néha, ritkán, azért ő is jönne feléd, nem csak 100%-ban te felé. Akkor te kontrollálod?

febr. 3. 19:06
 28/41 A kérdező kommentje:

"Bármiféle elvárás ami az alapvető tiszteletadáson túlmegy (köszönés, tiszteletteljes beszédstílus stb.) egy kolléga részéről sok."


Ez totál eszetlenség. Kollégád pl. egy raklapot tenne fel 4 másik tetejére. MEGKÉR, hogy segíts neki. Ezt te elvárásnak-kontrollnak fogod fel? Sok számodra ez a kérése?


Akkor a nő nem "várhatja el" a szemléteted szerint, ha egy nehéz dobozt kell feltenni a polcra, és ott áll mellette egy férfi, a nő nem "várhatja el", hogy a férfi segítsen? Tök jó, zsebre dugott kézzel nézem ahogy kigúvadó szemmel kínlódva teszed fel 2 méter magasra a nehéz dobozt, és ha a passzivitásom szóvá teszed, nyugodtan mondhatom az arcodba, hogy semmit nem várhatsz el tőlem, semmit nem kérhetsz tőlem. Ne kontrolláld a bámészkodásom.


Mit szólnál ahhoz, ha pl. mondanád a párodnak, hogy jól esne, ha napközben tudnátok beszélgetni egy kicsit és azt mondaná, ne kontrollálj!? Vagy mondjuk átöleled, ő meg csak áll mint egy szobor, és mondod neki, jól esne ha viszonozná, és azt mondja ne kontrolláld.

febr. 3. 19:20
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

30m 1 perc. Max a fejedben.

Az ember 1 perc alatt pl kisétál autóig és épp, hogy beül.


Felesleges ez a vitatéma.


Mi se csinálunk nagy ügyet ebből.

Amelyikünk előbb odaér az étterembe vagy cukrászdába az rendel magának (vagy van, hogy egymásnak is kérésre, úgyis végén fizetünk) s neki kezd.

A másikunk pedig érkezik ahogy adódik.


Tiszteletben tartjuk egymás idejét és mozgásterét. S nem várjuk el a másik féltől, hogy "bocsi kések, addig ne egyél egy falatot se a kis szüneted alatt."


Az az ő szünete, használja ki.

Ha megvár vele az a saját döntése/hibája. Eleinte többször is belevéstem fejébe, hogy ne pocsékolja az idejét és lásson csak neki.

Az csak egy bónusz, hogy elég sűrűn együtt tudjuk azt is tölteni.


Esetemben jómagam ingázok többségben a hozzá közelebb lévő helyhez, mert én engedhetem meg magamnak.

S ő ezt értékeli is, többször megköszönte már, de mondtam neki, hogy kezd sok is lenni, hagyja csak. Hiszen természetes, hogy jómagam megyek, mert autóval vagy bicóval könnyebben ingázok, mintsem ő tömegközlekedéssel vagy gyalog.


Ha találkozni akarunk és minőségi időt eltölteni egymással... Arra ott a szabad időnk, amit leegyeztetünk, hogy mikor is érünk rá mindketten és összefutunk.


S vannak napok, amikor nemet mondunk a kajaszünetes találkára.

Pl "bocsi, de most inkább alszok egyet, mert hulla vagyok" vagy "kicsit egyedül akarok lenni gondolataimmal".


Stb.


Tök felesleges egymást csesztetve ujjal mutogatni a másikra.


Üdv a felnőtt életben!

febr. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

S ne általánosíts.

Jómagam is nő vagyok...


29-es voltam.

febr. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!