Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért történik mindig ugyanaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért történik mindig ugyanaz miután elmondom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a dolog, amiről a kérdésben beszéltem, hogy a szüleimet és nagyapámat 1 éven belül elvesztettem 20 évesen. És akárhányszor elmondom ezt és megnyílok valakinek kezét lábát nyakába téve rohan el. Vegyük pl az exem, 4 hét után elmondtam neki, és úgy reagálta le, hogy számára most eltűnt a rózsaszín köd, meg fel kell èleszteni a tüzet, ami nekem így elég rosszul esett. Aztán most ismerkedtem egy sráccal, aki rám írt. És neki 2 hét után mondtam el őszintén, hogy ez történt, erre azt reagálta, hogy exének is hasonló családi problémái voltak és hogy mentek együtt szakemberhez, ez nagyon sok erőt és kedvet kivett belőle. Így jobb ha szépen haladunk tovább az utunkon külön. Persze én még írtam eki ezutàn, meg próbáltam megérti az ő helyzetét is, és együttérezni. Nekem is anyum utolsó évében fekvőbeteg lett és én ápoltam otthon, így egyetemről is csúsztam akkor. Persze kivett belőlem is erőt, meg pozitívnak, erősen kellett mutatnom magam, hogy anya tudjon ebből meríteni. És nem is bántam meg egy percét sem, sőt még tovább is csináltam volna, akármeddig, csak lenne itt! Kicsit rosszul esik, hogy azóta 1 hete már nem is ír, meg el sem olvasta a dolgokat amiket utána írtam.

Én vagyok a hibás hogy korán elmondom vagy várnom kéne pár hónapot? Én úgy vagyok vele, jó őszintének lenni és amúgy is kiderülne pl ünnepekkor, hogy nem családdal töltöm. Lehet azt érzik teher lennék? Én nem így gondolom, igyekszem jobb és jobb lenni, csinálom az egyetemet, tdk, diákmunka mellette. Sosem kértem, hogy emgem terápiára kísérgessenek, voltam is, úgy gondolom én már elfogadtam a saját szituációmat és tudok ezzel együtt élni és fejlődni.

Csak nyilván bánt ez a helyzet, mert a srácot kicsit megkedveltem, de azért rosszul is esik, hogy így hirtelen eltűnt pont miután elmondtam egy ilyen dolgot, pár kitudja mi volt az exével.

Szóval a kérdés az lenne, hogy velem van-e a baj? Túl hamar mondom el? Miben kène fejlődnöm? Ez tényleg akkora teher mások számára is? Úgy voltam vele, hogy ez csak nekem teher, mivel velem történtek.

Köszönöm a válaszokat és azt, hogy elolvastad! 25/L



#probléma #trauma #Felveszianyúlcipőt
márc. 8. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez fura, mert emiatt biztos nem lépnek le az emberek. Ha valaki furán viselkedik, akkor szoktak. Emiatt az információ miatt nem hinném.
márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha nem így lenne, akkor nem is így írtam volna ki a kérdést! Exem így mondta: "ilyet hogy a szüleid elhalnak 2 év után mond el egy ember." Meg hogy ezzel neki lelki traumát okoztam, nem akarta, hogy ő legyen az egyetlen boldog dolog akibe kapaszkodhatnék. Nem is értem, hogy gondolta. Boldog vagyok én nélküle is. Minden a saját boldogságáért felelős.
márc. 8. 15:14
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek valami nagyon fiatal, éretlen fiúk lehettek. Nagyon furcsa reakcióik voltak.

A halál az élet része és teljesen normális, hogy ezt is megbeszéljük. Nem is értem, hogy hogy lehet hónapokig, évekig kikerülni azt, hogy elmondjam, hogy a szüleim meghaltak.

márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szülőket szerintem 1-3 hónap után már bemutatni szokás. Nyilván, ha valakinek meghaltak, akkor ezt jóval előbb közölni.


Nagyon fura ez nekem. Hogy ez az információ bárkiből ezt váltsa ki.


Az más, hogyha te még nem dolgoztad fel, depressziós vagy vagy bármi, az teher és értem, ha valaki nem akar ezzel szenvedni. De ha te boldog vagy alapból, akkor nem értem. Kérdésből arra következtettem volna, hogy még nagyon traumatizálva vagy, folyton felhozod, depizel stb (ami normális lenne amúgy). Most inkább az a tippem, hogy csak nagyon jól kifogtál két ekkora tuskót.

márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ehhez senkinek semmi köze ismerkedés elején. Kár beszélned róla, ráér később.
márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az exem mondta, hogy ő néhány érzelmet nem érez, pl nem tud tartós szeretetet érezni, megbánást, empátiát, bűntudatot, nem szeret lelkizni stb. Szóval megértem hogy neki inkább ez teher volt, hogy elmondtam. Egyszer hoztam fel csak mindkét esetben, exemnél mem is szerettem volna többször a kiakadás után, a másik srácnál meg ugye lehetőség se lett volna beszélni erről, mert amint leírtam, írt egy üzenetet rá, hogy folytatjuk külön az utat, és utána már nem nézte meg, amiket írtam.

A mostani sráccal úgy jött fel a téma, hogy előző nap délután 5kor írta, megy moziba aztán később ír. És ugye vártam hajnal 1 ig türelmesen, aztán elmentem aludni, hajnal 2kor írt, hogy hazaért, jó volt a film stb. Reggel írtam neki, hpgy kicsit szomorú voltam tegnap, mert aggódtam, és hogy elég aggódós típus vagyok mert... és akkor itt elmondtam a dolgot, meg hogy nem szeretnék több szerettet elveszíteni, akiket megkedveltem pl mikor kolis voltam barátnőmmel és elment bulizni, fent maradtam addig, míg haza nem ért, akár hajnal 4ig mindig, hogy tudjam hogy biztonságban van. Rossz, hogy ennyire aggódós vagyok? Nekem ez is a gondoskodás jele.

Meg exemnél is volt olyan, hogy ő epilepsziás volt és gAkran elfelejtette bevenni a gyógyszert, én meg egyik reggel megkérdeztem, hogy bevetted a gyógyszert? És azt mondta, hogy ilyet ne kèrdezzek, mert az anyukájára emlékezteti és hatással lesz a szexuális életünkre.

márc. 8. 15:37
 7/19 A kérdező kommentje:
Meg lakótársam is mondta, hogy mondjam el, aztán leírtam végül. Mondjuk odaírtam, hogy megértem, ha ezek után nem akarja folytatni az ismerkedést, ami lehet hiba volt, mert nem akartam elveszíteni és ő élt is ezzel a lehetőséggel. Nem gondoltam bele, hogy mi lesz ha él ezzel a lehetőséggel, igazából olyan kedves édes srácnak ismertem meg, hogy ez eszembe sem jutott. De az is lehet, mivel az exével voltak problèmák és ugyanaz a szituációja volt mint nekem, hogy feljöttek benne a régi negatív emlékek és vele asszociált?
márc. 8. 15:43
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

Igen, rossz hogy ennyire aggódós vagy. És nem is magyarázható a történtekkel, mert ha jól értem hosszú betegségben hunyt el anyukád.

Így ez kifogásnak tekinthető, amit sok helyzetben előkaphatsz, ezzel érzelmileg manipulálva/zsarolva a másikat.


Részvétem a szeretteidért, borzalmas lehetett, el se tudom képzelni.

Viszont ezt nem használhatod mások ellen. Megkérheted, hogy írjon, számonkérheted, hogy miért nem írt az ígéretével ellentétben, de ne így, ne keverd ezt ide. Pláne ne írásban.

márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Van benne valami, viszont bármi baleset előfordulhat manapság, pl autóbaleset, nem is gondoltam manipulálásra, tényleg így éreztem.

Sok true crimeot is nézek, meg tényleg rengeteg balesetről hallani manapság!

Sajnálom, hogyha így jött le. Sosem szeretném manipulálni a szeretteimet. Meg elég buta is vagyok ahhoz, hogy manipuláljak, exem által tudtam meg mi az a gaslighting szeptemberben barátaim segítsége által, én nem nagyon ismerem ezeket a manipulációs technikákat! Meg lakótársam is mondta, hogy buta és ártatlan vagyok ahhoz, hogy manipuláljak másokat!

márc. 8. 15:55
 10/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a szociális hiány miatt megy félre néha a kommunikációm, mivel eddig elégge elzártam magam az előző években és ritkán mozdultam ki. Ezen persze ettől az èvtől igyekeztem változtatni, többet kimozdulni, nem lemondani a találkozókat. Meg exem volt az első barátom is tavaly, így kapcsolatok terén elèg tapasztalatlan vagyok.
márc. 8. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!