Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért történik mindig ugyanaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért történik mindig ugyanaz miután elmondom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a dolog, amiről a kérdésben beszéltem, hogy a szüleimet és nagyapámat 1 éven belül elvesztettem 20 évesen. És akárhányszor elmondom ezt és megnyílok valakinek kezét lábát nyakába téve rohan el. Vegyük pl az exem, 4 hét után elmondtam neki, és úgy reagálta le, hogy számára most eltűnt a rózsaszín köd, meg fel kell èleszteni a tüzet, ami nekem így elég rosszul esett. Aztán most ismerkedtem egy sráccal, aki rám írt. És neki 2 hét után mondtam el őszintén, hogy ez történt, erre azt reagálta, hogy exének is hasonló családi problémái voltak és hogy mentek együtt szakemberhez, ez nagyon sok erőt és kedvet kivett belőle. Így jobb ha szépen haladunk tovább az utunkon külön. Persze én még írtam eki ezutàn, meg próbáltam megérti az ő helyzetét is, és együttérezni. Nekem is anyum utolsó évében fekvőbeteg lett és én ápoltam otthon, így egyetemről is csúsztam akkor. Persze kivett belőlem is erőt, meg pozitívnak, erősen kellett mutatnom magam, hogy anya tudjon ebből meríteni. És nem is bántam meg egy percét sem, sőt még tovább is csináltam volna, akármeddig, csak lenne itt! Kicsit rosszul esik, hogy azóta 1 hete már nem is ír, meg el sem olvasta a dolgokat amiket utána írtam.

Én vagyok a hibás hogy korán elmondom vagy várnom kéne pár hónapot? Én úgy vagyok vele, jó őszintének lenni és amúgy is kiderülne pl ünnepekkor, hogy nem családdal töltöm. Lehet azt érzik teher lennék? Én nem így gondolom, igyekszem jobb és jobb lenni, csinálom az egyetemet, tdk, diákmunka mellette. Sosem kértem, hogy emgem terápiára kísérgessenek, voltam is, úgy gondolom én már elfogadtam a saját szituációmat és tudok ezzel együtt élni és fejlődni.

Csak nyilván bánt ez a helyzet, mert a srácot kicsit megkedveltem, de azért rosszul is esik, hogy így hirtelen eltűnt pont miután elmondtam egy ilyen dolgot, pár kitudja mi volt az exével.

Szóval a kérdés az lenne, hogy velem van-e a baj? Túl hamar mondom el? Miben kène fejlődnöm? Ez tényleg akkora teher mások számára is? Úgy voltam vele, hogy ez csak nekem teher, mivel velem történtek.

Köszönöm a válaszokat és azt, hogy elolvastad! 25/L



#probléma #trauma #Felveszianyúlcipőt
márc. 8. 15:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Gondolom már semmi esélye annak, hogy ír nekem majd ha 1 hete már, instagrammon nem követett ki, egyszerűen csak nem olvassa el, valószínűleg korlátozott. Facen bejelöltem, de nem fogadta el, viszomt nem is utasította el. Kicsit olyan, mintha teljesen eltűnt volna, ami nagyon bànt, mert ha kapcsolatot már nem is, de beszèlgetni szerettem vele. Szerintem ő is velem, mert sokszor megmosolyogtattam, ez az 1 nap volt, ami rossz volt. Akkor lehet neki úgy jöhetett le, hogy írod.
márc. 8. 16:15
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért várok még további válaszokat, senki ne tartsa magában!
márc. 8. 16:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!


Viszonylag hasonló helyzetben voltam a családot tekintve. Azután ismerkedtem meg a párommal, hogy fel évvel előtte veszítettem el az édesapámat. Neki is hamar elmondtam, nagyon jól reagálta le még kérte is, hogy meséljek róla, mert látja, hogy szívesen teszem. Voltak nehezebb időszakok, mindig mellettem állt ilyenkor is. Egyszerűen rossz embernek mondtad el eddig.


25N

márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akinek kevés vagy semmilyen szociális kapcsolata nem volt,azok iszonyatosan szeretnek tapadni az első kapcsolatukra és túl sok lesz belőlük egy idő után. Egy pszicopata meg csak azt nézi milyen hasznot tud belőled kihúzni. Ha nincs haszna belőled simàn levegőnek néz. Meg nem is szeretik, ha valaki ragaszkodik hozzájuk.
márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hamarabb mondd el, mielőtt összejöttök. Akkor a hülyék elhúznak a csába, bár esetleg olyanok maradhatnak akik emiatt majd áldozat típusnak gondolnak. Mondjuk velük is vigyázz, valahogy próbáld felismerni. De a normálisak is maradnak.
márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Csak a kérdésre válaszolva, férfiként . Az , hogy valaki akit megismersz és beszélgettek, otthagy hetek utan csak azert mert kiderul, hogy komoly traumad van és lelkileg problémáid vannak az nem normális.

Sok olyan ember van akik nem kepesek es nem is akarnak a nok gondjaival foglalkozni, csak felszedik őket es ha sok a gond veluk akkor ott is hagyjak. De ugy gondolom ez jobb is számodra. Miert akarnál ilyen emberekkel lenni ?


A másik ok amiert menekulhetnek az az, hogy vannak ferfiak akik osszejonnek a serult nokkel, segitenek nekik felepulni es szeretik oket minden problemajuk ellenere. Aztan amikor a lány jobban lesz, hátbaszurja oket es szakit veluk.

Vagy vannak esetek amikor probalnak segiteni, de egyszeruen nem tudnak, mert az illeto sajat maga nem hajlando a valtozasra és kozben ok maguk is megserulnek illetve belefáradnak a masik gondjaiba.


Szoval valahol megértem, ha félnek beleugrani egy kapcsolatba ahol a nő lelkileg sérült. De ne aggodj ezen, mert biztosan fogsz talalni valakit aki kitart majd melletted es szeretni fog és nem lép le csak mert gondjaid vannak.


A masik dolog amit olvastam , ez a kötődés dolog és hogy aggodsz másokért. Ez van akinek belefér , van akinek nem. Én például ugyan igy kepes voltam aggodni a baratnom miatt amikor elvolt éjjelente , masreszről ha én mentem el valahova akkor mindig figyeltem rá, hogy ne kelljen ertem aggodnia.

De néha kulonosebb indok nelkul is aggodok a családtagjaimért például.

Sokaknak ez nem normális és ugy erzik megfojtjak oket , stb . . . de masoknak ugyan ugy fontos , mint neked.


Ugyhogy kitartást az ismerkedessel és nyugodtan mond el mindenkinek amit fontosnak tartasz. Ha nem tetszik nekik , menjenek . Erről szól az ismerkedes :)

márc. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

13-as válaszoló: Örülök, hogy megtaláltad azt az embert, aki melletted volt abban az időszakban is! Sok boldogságot Nektek!

16-os válaszoló: Érdekes dolgokat írsz, válaszod további gondolkodásra ösztönzött. Valószínűleg a mostani srác a saját problémái miatt lépett le. Arra tudok gondolni, hogy mivel hasonló volt az exének a helyzete, lehet történtek dolgok amik őt nagyon megrázták, az is lehet, hgoy szuicid hajlamú volt, aztán mondogatta neki, hogy már nem akar élni, aztán megértem, hogyha az ilyen dolgok elvették a kedvét, tudom, mert anyum kapcsán én is hasonlókat éltem meg, csontrákja volt, ami egy nagyon fájdalmas ráktípus, már az utolsó 1 évben mondogatta, ha előtte lenne egy gomb, amit megnyom és meghal, akkor megnyomná, mert olyan nagy fájdalmai voltak, persze nekem ez akkori fejjel kicsit rosszul esett, mert szerettem volna ha küzd és én itt vagyok neki, nem volt jó érzés mikor ezeket mondogatta, de megértem, mert el sem tudtam képzelni az ő fájdalmát. Ezek a másik felet is nagyon megviselik. Szóval nem hibáztatom érte. Lehet még nem dolgozta fel teljesen, nem tudhatom mi történt velük, mert eltűnt, mint egy szellem, pedig szívesen beszélgettem volna vele erről, hogy jobban megértsem az Ő érzéseit, gondolatait. Nyilvén nekem is rosszul esik, hogy miután elmondtam neki egy ilyen dolgot nem írt többet, de bízom benne, hogy nem az én hibám, hanem e a saját múltbéli tapasztalása, viszont azzal nem értek egyet és nem tetszik, hogy hozzá hasonlított, mások vagyunk, én úgy gondolom, hogy már felépítettem magam, és nincs szükségem arra, hogy más felépítsen engem, minden nap azon vagyok, hogy jobbá váljak. Lehet azt gondolta, hogy majd én is negatívkodok, mint az exe, vagy velem is terápiára kell járnia, valószínűleg voltak ilyen feltevései. Én jobb szerettem volna ha nem a saját múltbéli eseménye alapján ítél meg, hanem a 2 hét ismerkedésünkből.

Minden embert érnek traumák és sérülnek. Nem gondolom, hogy azért mert engem hamar ért utol, emiatt sérült lennék, ez felfogás kérdése, meg én adtam is időt magamnak hogy rendbe jöjjek egyedül. Tisztában vagyok a saját hibáimmal, tudom melyik területen kell még javítanom magam, nem is várnám el mástól, hogy támogasson, egyedül is képes vagyok bármire. Minden fejben dől el.

A másik ok amiről írsz, hogy a férfi segít felépülni aztán a lány meg szakít, erre azt tudom írni, hogy igen van ilyen, de én úgy gondolom a szeretet önzetlen, szóval semmit nem kell viszonzásul elvárni a másiktól, csak azért mert rengeteget adsz neki. Én is pénzügyileg sokat segítettem az exem, én ezeket önzetlenül adtam, azért mert szerettem, ha bármit is elvártam volna cserébe az már kereskedelem lenne. Ha adok valamit az mindig önzetlenül van, nem várom el, hogy kapjak cserébe valamit.

Ha meg az illető nem is akar változni, az veszett ügy, lehet próbálkozni megváltoztatni a gondolkodását, de ha ő nem akar változtatni azután sem, akkor csak felesleges kör, mindenki a saját sorsának a kovácsa. Apum alkoholista volt, szóval tudom milyen lehet ez, nem akart változtatni, meg is lett az eredménye. Sajnálom, hogy így alakult.

Lehet találok majd, de az s lehet, hogy nem, mindenesetre egyedül is boldog vagyok a cicámmal, eddig sem kerestem senkit, ezt az évet magamra akarom szánni, ő is csak úgy jött, rámírt instán.Neki is lesznek hasonló gondjai a jövőben, mindenkinek, minden elmúlik, ő is, mi is és ez így van rendjén. Mindenki fog tapasztalni, sérülni. Ki kell tartani és venni ezeket az akadályokat egyedül is. Magaddal töltöd az életben a legtöbb időt, halálba is egyedül mész, saját magadra bármikor számíthatsz. Úgy gondolom nincs szükségem senkire, csak akarni akarhatok valakit.

Szeirntem sokan nem értik meg az aggódást, és nem gondolnak bele mélyen a dolgokba. Szerintem mindenkinek volt olyan személy vagy van, aki aggódik érte, és biztonságban, épségben várja, hogy hazaérjen. Nekem ez a személy anyukám volt. Emlékszem sokszor fent maradt míg haza nem értem egy találkozóról vagy buliról. Számomra ez egy kellemes érzés volt, melegség töltött el, hogy valaki vár engem haza és aggódik, hogy biztonságban hazaérek-e. Miután ő eltávozott, már nem várt otthon senki, nem aggódott senki azért, hogy épségben hazaérek-e. Sokszor gondolkoztam el olyanokon, hogyha most eltűnnék, vajon hány napig tartana míg feltűnne valakinek?Kinek tűnne fel? Ki aggódna értem? Ki tenne intézkedéseket ezügyben? A kellemes, meleg érzéseket felváltották a szomorú, kellemetlen érzések, gondolatok. Igyekszem, hogy egyik szerettem és barátom se érezzen így. Nekem ez a gondoskodásom része, hogy igenis fontos vagy, érdekel, hogy történik valami baj veled vagy hogy hazaérkezel-e egyben. Egyes embereknek ezt nehéz megérteni, mert nem tapasztaltak meg még ilyen dolgokat, pedig mennyi jó érzés is az amikor van valaki, aki vár és aggódik értünk. Sokszor akkor tudják meg az emberek, miután ez a dolog már elveszett. Sokszor többször vannak az emberek a sírodnál, mint amennyit az életben láttad őket, mert utána döbbennek rá dolgokra, miután már elveszett.

Saját magunk miatt is vigyázni kell magunkra, hogy ott tudjuk folytatni, ahol abbahagytuk, fontos az öngondoskodás és szeretet, az, hogy mások miatt is csak egy plusz dolog.

Ezt az aggódást sem úgy kell elképzelni, hogy amíg ő moziba volt folyamatosan írogattam neki meg hívogattam, nem, délután 5kor mivel írta hogy később ír, ezért nem is írtam neki csak hajnal 1kor hogy megyek aludni és remélem nem történt baj. Azért szomorú voltam, meg aggódtam, de nem vittem túlzásba. Hajnal 2kor mikor írt meg is nyugodtam, hogy minden oké vele. Jó lett volna ezekről a dolgokról mélyebben beszélgetni vele, de akkor valószínűleg a múltbeli félelmei erősebbek voltak, mint az érdeklődése irántam. Bánt egy kicsit, de megértem, mert nem tudhatom, mi volt a múltjában. Szerintem rosszul döntött, de elfogadom és tiszteletben tartom ezt.

márc. 12. 04:48
 18/19 anonim ***** válasza:

Köszönjük szépen ♥️

Előbb utóbb biztosan akad valaki, aki nem teherként fog erre tekinteni. Akár egy hasonló dolgokat átélt férfi.

márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

/16-os/

Hát tudnék még ezer jobb okot sorolni arra , hogy miert lepett le. De nem hinnem , hogy azok miatt amiket átéltél. Igazából a traumái miatt lehetséges illetve a szakítás kapcsán rögtön eszembe jut 2-3 ok amiert leléphetett. És a másik erős tippem az a személyiséged volt. Mert hát mire elég két hét ? Arra , hogy meglátott az instán, tetszettél neki, rád írt ( kb. mint a tinderen ). Es lehetseges, hogy a beszelgetes kozben ment felre valami. Talán a szemelyiseged nem tetszett neki vagy talan tul sok negativ dologrol beszeltetek, amihez a sajat rossz elmenyei utan nem volt kedve. De nem tudom mirol beszeltetek vele. Az is lehet, hogy csak egy ujabb srac aki szakitas utan gyorsan akart egy uj kapcsolatot ezert felment az instára és rád irt. Vagy talan masokra is . Nem tudom. Es talan nem is erdemes ennyit gondolkodni rajta. Nekem így elsőre nagyon rendesnek tűnsz és érettnek. Ha rád írt akkor biztosan tetszettél is neki , ezert kétlem, hogy a szemelyisegeddel vagy a kinézeteddel lett volna a gond. De azt sem tartom valoszinuleg, hogy a multad miatt lepett le. Én sokkal esélyesebbnek tartom azt, hogy a szakítása után keres magának egy új társat. . . azokbol mar lattam eleget és illik is a helyzetre.

márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!