Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kell az embert a külseje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az embert a külseje alapján elutasítani és lenézni?

Figyelt kérdés
Csak mert van egy kis tokám, enyhén túlsúlyos vagyok. Már akkor engem nem vesznek emberszámba?
ápr. 15. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
65%

48, annyiban ellenkeznék, hogy szerintem mire elkezdenek ájuldozni, már mindegy is. A mezőny úgy elment, hogy behozhatatlan a hátrány.

Valahol 12-14 évesen kéne felismerniük (vagy legalább a közvetlen környezetnek), hogy bajban vannak és elkezdeni a felzárkózást. 10-20 évet behozni, kialakult, megszilárdult szokásokkal, jellemmel...

Szóval, én azt tök megértem, miért inkább az önbecsapás a megoldás, mikor szembesülnek a tényekkel. A hárítás elég alapvető énvédő mechanizmus. Ráadásul szinte áttörhetetlen.

Ők tényleg elhiszik, hogy azért vannak egyedül mert... (mindig az, amire a leglényegesebb fogni és fel se tűnik, hogy egyikük érve, üti a másikét), mert minden ezzel nem egyező infót kizár az elméjük.

Ezek tényleg nem látnak kövér férfit nővel, nem látnak csúnyácska párokat (vagy azt elintézik azzal, hogy olyan nő nekik nem kell), nem látjàk hány család él szegényen, vagy épp átlag színvonalon, csak azt látják, ami az ő sztereotípiájukat alátámasztja. És, így könnyebb, mint a teljes képet befogadni, mert az valóban elkeserítő lehet.

Nincs tanács, főleg megoldás, mert kívülről a gond nem megoldható.

A társadalom nem fog varázsütésre kedvedre változni, ahogy a világhoz való hozzáállásod se. Ezeken vagy te dolgozol (olyan közeg megtalálása, ami elfogad, szociális készségek, megjelenés javítása), vagy hagyod a francba és keresel más célt az életben.

ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
56%

49


Nem süket duma, igazat írt!


Ez nem csak rátok vonatkozik akik a külsejük miatt nyavalyognak, hanem nagyon sok emberre az élet más területén is.


Simon Sinek mondta azt kicsit "szebben", amit a 48-as válaszoló.


Miért van annyi depressziós, alkoholista, negatív a mostani generációban?


Azért, mert rengeteg ember szatyorban nő fel, ahol csak azt hallja hogy milyen nagyszerű ember, hogy vele semmi baj nincs, hogy úgy jó ahogy van, és alapjában véve az egész világ hülye, csak ő maga nem.


Majd mikor felnőnek ezek az emberek, kikerülnek a nagybetűs életbe, a munka világába, rájönnek hogy nem lesz ott anyuci hogy simogassa a buksit és a világ alapjában véve nem úgy működik, hogy csak elpityeredsz és ott terem amire vágysz.


Az emberi kapcsolatok, a munka, a párkapcsolatok, financiális dolgok, ezek mind-mind melós témák. Ezeken dolgozni kell, máskülönben nem megy.


Te azt gondolod, hogy azért nem kellesz senkinek, mert tokád van. A másik azt hiszi azért nem, mert csak 170 cm magas, a harmadiknak X lába van, a negyedik kopaszodik. Rátekeredtek erre a témára, és meggyőződésetek hogy egyébként csak ez a baj veletek és minimális önreflexiót sem vagytok képesek gyakorolni.


Ti csak elvárnátok, hogy a puszta létezésetektől a világ a lábatok előtt heverjen, minden vélt vagy valós hibáitokkal együtt véve, ha pedig nem így történik, akkor csúnya gonosz az egész társadalom, amiért nincsenek elalélva tőletek.


Holott soha az életben nem volt még olyan könnyű életmódot változtatni, mint manapság. 2024 van, töméntelen mennyiségű étkezési, edzési, sport, kardió, izomépítési stb. információk vannak fent a neten, teljesen ingyen. Ha valaki szarul keres, bármikor elmehet Ausztriába, Németországba dolgozni és jobban keresni, bármikor tovább lehet tanulni, már nem ciki férfiként pedikűrre, manikűrre, kozmetikushoz járni mert olyan szinten diverzitás van, minden sarkon van egy borbélyszalon és a végtelenségig lehetne folytatni sort. Minden rendelkezésre áll.


De senki nem fog lemenni helyetted az edzőterembe, senki nem fog időpontot kérni a kozmetikushoz, senki nem fog bejelenteni a fodrászhoz, senki nem fog kopogni reggel 6-kor hogy "gyere már el és cseréljük le a ruhatárad", nem fog senki németül/angolul megtanulni helyetted hogy külföldön dolgozhass jó pénzért. Mert ezeket vagy te magad megteszed magadért, melózol magadon és önreflexióval belátod, hogy ahhoz hogy sikered legyen az élet bármely területén ahhoz melóznod kell, vagy felteszel ilyen jellegű kérdéseket, amik szó szerint semmilyen módon nem fogják befolyásolni sem az életed, sem a társadalmat, sem az embereket.


Te döntesz.

ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:
Süket duma
ápr. 18. 19:31
 54/74 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek az önkéntes pszichiáterek. Macskája meg azoknak a nőknek vannak akik válogatnak ész nélkül
ápr. 18. 19:32
 55/74 anonim ***** válasza:
38%

54, a különbség, hogy ők válogathatnak. És a saját döntésük lesz a macska.


Neked nem. Neked kényszer lesz.


Jobban akarsz áldozat lenni, mint párkapcsolatban élni. Ez az egész személyiséged, macskás srác.

ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
64%

52# csak már lassan rosszul érzem magam hogy nem akarok edzőterembe járni mert nem érdekel csak közben lassan ez lesz a sporttal azonosítva sport=edzőterem, gyúrás

ha valaki mondjuk úszni vagy bringázni szeret gondolom az már nincs olyan mint a kondi nem de?

ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
0%
56, nagyon jó vagy a kiforgatásban meg a sértődésben. Vagy csak szimplán szereted játszani a hülyét.
ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
63%

56, amennyiben alakformálás a cél, a bringa nem annyira jó. Fogyni még csak, csak, de nem lesz arányos az izomzat.

Az úszás viszont nagyon jó fogyásra, izmosodásra. Ha a sport, mint egészség megőrzés jön elő (párkapcsolat, incel körben nem jellemző), akkor az úszás es a bicikli is jobb, mint az edzőterem. Legalábbis, ahogy az átlag csinálja.

ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
61%

56


Semmi probléma nincs az úszással és a kerékpározással.


Én azt vallom, hogy mindenki válasszon olyan sportot amit szeret és ami illik is hozzá.


Ha alapjában véve alacsony a testzsír százalékod, vékony, atléta alkat vagy, teljesen jók ezek a sportok. Természetesen egy kövér embernek sem rossz, tehát rossz sport nincs, de nyilván nem hátrány figyelembe venni a saját adottságaid. Egy elhízott embernek a kondi sokkal ésszerűbb választás mint egy vékony embernek. Már csak azért is, mert a fogyás és az izmosodás egyszerre történik meg.


Egy vékony alkatú ember más sportokkal is formálódik látványosan, mivel vékony.


Egy elhízott embernek mit javasolhatsz? Menj le a konditeremben, ott van futópad, bicikli, súlyok, minden adott a fogyáshoz és az izomépítéshez.


Aztán ha lefogyott és arányos alkatra tett szert, válthat tulajdonképpen bármire.


De az egyéni adottságokat tényleg érdemes figyelembe venni. Van úszó ismerősöm, sok kondist kenterbe ver optikailag. De atléta alkat, így "könnyű".


Szóval ez nem arról szól, hogy a sport az csak a kondatermet jelenti.

ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hajlandó elfogadni hogy egy képről és egy adatlapból megítrélik hgoy én milyen ember vagyok, amikor élőben nem láttak, nem beszéltek velem és nem ismertek meg. Ők sem különbek nálam, sőt, még sokkal rosszabbak. Nekem elegem van ebből. És szerintem nem én vagyok az egyetlen aki unja már ezt a szánalmas képmutatást. Engem nem érdekel, csak szeretnék végre egy normális társat. Nem értem miért ilyen elérhetetlen.
ápr. 19. 20:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!