Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért elítélendő, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elítélendő, ha valaki eltartott szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Miért elítélendő, ha egy nő nem akar dolgozni, hanem elvárja, hogy a párja biztosítsa mindkettejük színvonalas megélhetését?
2015. dec. 3. 11:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem szégyellnéd magad, h a férjed fizetéséből akarsz venni mondjuk egy prada taskát? :D

Attól h te azt hiszed h nem kell dolgozni, otthon mindennap főzni kell, meg takarítani, gyereket nevelni...


Én azért tartom elítélendőnek, mert egy pasi nekem ne mondja meg h mit veszek a saját fizetésemből, amiért én dolgoztam meg. gondolj bele, nem adsz bele semmibe, csak úgy vagy mint egy rakás szerencsétlenség, és a férjed kínkeservesen dolgozik h letudja adni a kis fizetését, amiből te ruhát meg cipőt veszel.. amiért nem TE dolgoztál meg. Én elképzeni sem tudnám, h eltartson a pasim, van annyi önbecsülésem, h igenis megveszek magamnak egy nagyon drága cipőt, ruhát...

2015. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert teljesen világosan ki lett mondva, hogy a férfiak és nők egyenlő esélyeket és egyenlő bánásmódot kapnak valamint, hogy semmivel nem több vagy jobb az egyik mint a másik.

Az, hogy nem akarsz dolgozni inkább lustaságra vall, nem akarsz csinálni semmit csak visszamenni a gyerekkorba.


Továbbá, jelenleg magyarországon egyetlen fő többnyire nem tudja magának sem biztosítani a színvonalas megélhetést, nemhogy egyből kettőnek kelljen... Szerinted havi 200.000-ből (ami már egy nem rossz keresetnek számít) hogyan lesz színvonalas életetek?


Egyébként nem baj abban az esetben, ha te otthon dolgozol. Főzöl, mosol, takarítasz, rendben tartod a lakást, neveled a gyerekeket, viszont sok kompromisszum kell arra vonatkozóan, hogy neked honnan lesz így pénzed saját magadra.

2015. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

"Miért elítélendő, ha egy nő nem akar dolgozni" -> Nem elítélendő, az ő dolga.


"hanem elvárja" -> Ez már elítélendő. Vagyis inkább szánalmasnak mondanám.


Tegyük fel, hogy a férfi látástól mikulásig dolgozik, és meg tudja adni azt az összeget, ami elég a jóléthez 2 embernek. Mit ad akkor a nő ilyen téren a kapcsolatba? Főz, mos, takarít? Azt más nők is megteszik, akik dolgoznak. Ráadásul ők még a kasszát is növelik, míg egy ingyenélő mindig csak szórja a pénzt, mert másét könnyebb ugye.

2015. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
40%
a 200ezret sokallom, mert én itthon 83 ezret keresek... és semmit sem tudtam megvenni belőle.... ezért én inkább maradok a kulfoldi melónál.
2015. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Személyes véleményem szerint nincs ezzel gond; abban az esetben, ha a nő nyújt is ezért valamit :-P Csak a legtöbb nő ezt a részét elfelejti.


Konkrét példa: van ilyen sikeres vállalkozó ismerősöm, későn nősült, hirdetésben találta párt. Mondta neki, hogy semmi dolga, mindent megkap! De! Ő szeretne egy gyereket és a nő szüljön neki és példa értékűen nevelje is. Megszabta, hogy amikor haza ér, akkor őt igen is házi, meleg koszt várja és pontosan leadta az igényét a szexre is, mind mennyiségileg, mind minőségileg, stb.


A legtöbb ilyen kitartott nő azt felejti el, hogy ezért cserébe neki is nyújtania kell valamit a férfinak. Csak azért mert van egy puncid, egy férfi sem fog eltartani, mivel az minden nőnek van :-P

2015. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem lusta a nő akkor nem elítélendő.Ha példásan rendben tartja a közös otthont,finom meleg ételt készít minden nap és a gyerekekkel is eleget foglalkozik akkor nincs semmi gond az ilyen nővel.De ha lusta mint a dög és csak magát kényezteti egész nap akkor nem csak elítélendő,de undorító emberi lény is.
2015. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha elvárja, az elítélendő.

Vannak férfiak, akiknek szintén erre van igényük, ilyen társat kell találni, és akkor nincs gond.

De: ez egy borzasztóan kiszolgáltatott helyzet. Akkor sem tudsz kiszállni, ha rossz a kapcsolat, mert függsz az eltartódtól. Emellett az is előfordulhat, hogy egy ideig éltek, mint Marci Hevesen, aztán a férfi elveszíti valamiért a munkaképességét.

A harmadik ok: ismerek olyan családot, ahol a férfi az egyedüli eltartó, a nő sose dolgozott, csak szülte sorra a gyerekeket. A férfi állandó stresszben él, pánikbeteg, mert óriási terhet cipel - egyedül. Ha épp rosszabbul megy a vállalkozása, és nem tud mindent biztosítani a családjának, akkor frusztrált, megkeseredett (otthon is), aminek a családja issza meg a levét.

Ezért én összességében nem vágynék ilyen kapcsolatra, nem lenne egyenrangú társkapcsolat, amiben kölcsönösen támogatjuk egymást és számíthatunk egymásra akkor is, ha esetleg baj van.

2015. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

igazából senki nem érdekel

csak szomorú hogy valakinek semmi célja, csak egész nap lustulni.

2015. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

1. Nagyon kiszolgáltatott helyzet (még akkor is, ha a másik fél nem él vissza ezzel, de ha vele történik valami, ami miatt az ő jövedelme kiesik, magadra maradsz véges tartalékkal - hacsak nincs félretéve a számládon a rekord lottónyeremény... - nulla tapasztalattal meg csak pályakezdőket alkalmaznak szívesen)

2. Már az is visszatetsző, hogy nem akar valaki dolgozni (így is sok láblógató élősködőt tartunk el az adónkból).

3. Nekem egyik nagymamám dolgozott ugyan kezdetben, de aztán közbeszólt a háború, és háztartásbeli lett, nem kapott nyugdíjat később.

4. Kevés ember van, aki egy fizetésből el tud tartani egy családot egyedül.

5. Az ilyen nők miatt jutnak a férfiak arra a következtetésre, hogy ha a nők megtehetik, eltartatják magukat, kivétel nélkül, pedig elég sokan vagyunk, akiknek ez nem célunk, esetleg még szeretünk is dolgozni. Én nem szívesen lennék eltartott, alig vártam, hogy dolgozhassak, már sulis koromban is, és a saját pénzemből gazdálkodhassak és ne kelljen kunyerálni mástól.

2015. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert az eltartottság a prostitúció kapuja. Ha a pasi eltartja, akkor már szexuálisan "tartozik" is neki a nő, tehát félig meddig már akkor is prostituált. De teszem azt, ha a pasi megunja, vagy egy másik nőbe beleszeret és őt kidobja, akkor mire lesz képes, hogy azt az életszínvonalat ami eddig volt neki visszaszerezhesse? Ráadásul az utcán van, kiszolgáltatott helyzetben éppen... Elárulom: K*vrálkodni fog
2015. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!