Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért elítélendő, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elítélendő, ha valaki eltartott szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Miért elítélendő, ha egy nő nem akar dolgozni, hanem elvárja, hogy a párja biztosítsa mindkettejük színvonalas megélhetését?
2015. dec. 3. 11:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%
# 17 Időpont ma 14:40 - De pénz nélkül mehetsz a hajléktalan szállóra meg az ingyenkonyhára...
2015. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
58%
# 18 Időpont ma 14:46 - Viszont a feleség ilyen helyzetben is végezhetne hasznos közösségibb tevékenységeket. Pl. nyithatna otthoni bölcsit-ovit kismamákkal közösen, indíthatna egy kisebb vállalkozást, alkalmazhatna olyan embereket, akik nem ilyen szerencsések, velük jót tenne, ha valamiben elég profi, átadhatná a tudását, foglalkozhatna tehetséggondozással, jótékonykodhatna... stb. Nekem egy rakás ötletem lenne, ami sokkal hasznosabb, mint magamnak és a szűk családnak megtartani a hobbimat, tudásomat, érdeklődésemet. Ha véletlenül beütnek a bajok, sokkal könnyebben ki tud mászni, aki sodrásban marad, mint aki elvonul.
2015. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%
Én nem ítélem el, de butának tartom az ilyen nőket. A párja bármikor otthagyhatja őket vagy történhet vele valami, és akkor ott maradnak pénz nélkül. Munkát meg nem fognak kapni, mert semmi munkatapasztalatuk nincs. Akkor majd mit csinálnak?
2015. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

22-es.

Nem hiszem, hogy ratermetseg, kepesites nelkul jo ottlet lenne bolcsit nyitni. Vallalkozasnak mondhato amit csinal, a hobbija amit irtam, lehet kinovi magat a dolog, de mivel nem a penzszerzes a cel, igy nem ebbe az iranyba orientalodik. Jotekonysag, igen hidd el az is van.

De itt nem ilyen dolgokrol van szo a kommentekben, hanem, hogy miert nem dolgozik.

Olvastam, hogy mi lesz ha elhagyjak, biztositva van akkor is a megelhetese, hazassagi szerzodes. De mint irtam a ferj sem szakad meg a munkaban, jol csinalja amit csinal es az igen jovedelmezo. A ferjnek minden penzt meger, ha otthon varja egy szep onmagara is igenyes vidam, boldog feleseg, boldog gyerekek.

2015. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, h az itteni kommentelő lúzer, sikertelen hétköznapi emberek bele sem tudnak gondolni abba, hogy van olyan férfitársuk, aki nem 100E-t keres, hanem a sokszorosát és pont beletojik, hogy a feleség visz-e haza 120-at vagy sem mondjuk bolti pénztárosként, mert nem oszt, nem szoroz ennyi kis pénz.

A csaj kömmentelők meg csak addig látnak, h jaj, mi lesz, ha szakítanak. Mi lesz? Megmondom. A nő kap egy házat, h legyen hol laknia a gyerekkel, apuka bőséges gyerektartást fog fizetni, nem a minimumot, elhihetitek és még azon felül is ad pénzt programokra, ajándékokat vesz, stb.

Ott van Nádai Anikó, a VV-s csaj. Hát érdekes módon nem a pizzafutárral csináltatott magának gyereket, hanem az RTl klubnál egy magas beosztásban lévő pasival, még az se számított, h nős. Na mármost ha ők szakítanak is, a gyerekének és ezáltal neki is be van biztosítva a jövője. Ennyike.

2015. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Jah, meg azért abba is gondoljatok bele, h a befolyásos, gazdag, sokat kereső pasi nem pizzafutárokkal haverkodik, hanem hasonlókkal, így a nő is ilyen körökben mozoghat, aztán ha szakítanak, a nő már ismer egy csomó jómódú embert, akik bedugják valami tuti munkahelyre. Nem, nem kell érettségi, nyelvtudás, munkatapsztalat, ez nem az a világ.


Higgyétek el, eltartottnak lenni a világon a legtutibb dolog, színtiszta haszon, előny,akárhonnan is nézem. Csak nem egy minimálbéres alkalmazottól kell várni az eltartást, hanem jól kell helyezkedni, ismerkedni, jókor kell lenni jó helyen és tádám...Ja , és jól kell kinézni nagyon, de ezt a másik hsz-emben már mondtam.

2015. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
58%

Apám nagyon jó nyugdíjat kap, és még jobb volt a fizetése, de anyám mégsem él eltartottként, mert van egy hivatása, ami neki fontos.

Engem nem elégítene ki az eltartott lét, lehet, hogy az üresfejű libákat igen, de nekem baromi kevés lenne, és sikeres vagyok, még akkor is, ha nem a felső tízezer tagjaként, de büszke vagyok arra, amit elértem, és tisztelnek, és szeretem csinálni.

2015. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
27-es gondolom a Te hivatasod meg az, hogy szamodra ismeretlen embereket par info utan uresfeju libanak nevezz? Mindossze azert, mert nem azt az eletet elik amit te. Hogy josz Te ehez egyaltalan? De be is fejezem, mert meg elragadtatom itt magam...
2015. dec. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, akinek az eltartott lét elegendő, az nagyon naiv. Nagyon szerencsés az az eset, amikor tényleg egész életre stabil ez az állapot, de nem ez a jellemző.

1. Akik gazdag háttérrel jönnek össze és a meglévő vagyon miatt nem szükséges dolgozniuk, ott azért a nőnek is van vagyona, szóval nem teljesen üres popsira támaszkodik, ha esetleg nem jönnek össze a dolgok, sőt, az ilyenek általában házassági szerződést kötnek.

2. Ha csak a pasi vagyonos, abban az esetben, ha a nő otthon lógatja a lábát és eltartják, ott a férfi általában visszaél a helyzetével, tipikus alá-fölé rendelt viszony, a nőnek nincs szava, ha gond van, a nő repül.

3. Ha együtt érnek el egy jó vagyoni szintet, abban munka van, általában mindkét fél részéről, és az eltartott lét jellemzően csak időszakos, és ha a nő mégis megteheti, hogy otthon marad, akkor egy hobbijában teljesedik ki és azt alakítja át akár pénzkeresetre alkalmas tevékenységgé. Valószínűleg nem csak azért, mert megszokta, hogy dolgozik, hanem mert szívesen csinálja (tipikusan ilyen dolgok: kézimunka, sütés, főzés, állatokkal foglalkozás - tenyésztés, gondozás -, gyerekekkel foglalkozás, kertészkedés, szépségipar...).

2015. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!