Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak? vagy a gyerek miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak? vagy a gyerek miatt maradjak?

Figyelt kérdés

Adott egy több éves házasság, amiből született egy gyermek, aki most 4 és fél éves.

A házassággal a probléma a ki hűlt érzelem, de csak az én (feleség) részéről.

Már külön élünk közel egy éve , én költöztem el, de a közelben maradtam.

A gyermek rosszul viseli.

Van új párkapcsolatom, ami szerelem.

A gyermek eleinte ezt is jól toleralta ma már kevésbé.

Szeretné, ha a család az család lenne. A kedvéért megtenném, de megéri?

Szenved így mindenki, hiába az új szerelem, a gyermekem nélkül és az ő rossz érzéseivel borzalmas minden. Nem tud megfelelően működni az új kapcsolat sem, mert ez a helyzet megvisel engem is, őt is de főleg a gyermeket.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, írja le végül ő hogyan döntött, miért és hogy az volt e a jó döntés?

Egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2022. okt. 17. 10:19
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

"Fontosabb hogy szeretet lásson? még akkor is ha nem azzal az emberrel lát akivel szeretné?"


Sok anyuka azt cseszi el, hogy beledoglik abba, hogy tökélestes anya legyen. Pedig nem tökéletes anyára van szüksége, hanem egy boldog anyára.


Felejtd már el, hogy az ovis gyereked mit mond! Ezt vagy te, vagy az apja programozta bele! Ezen kell változtatnod!

Te valószínleg egyszer sem mondtad el, hogy azért nem élsz már az apjával, mert nem szeretitek egymást és ezért egyikőtöknek (magyarán mindhármaroknak) sem lenne jó, ha együtt próbálnátok élni.

Az új párodnak és a gyereknek milyen a kapcsolata?

2022. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Eleinte jó volt, volt közös program hármasban, aztán már nekem azt mondta nem akar találkozni vele.
2022. okt. 17. 19:33
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a gyerek az apjával él?
2022. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
közös felügyelet. tulajdonképpen a gyerek is dönthet mikor hol szeretne lenni. nincs erőlteve.
2022. okt. 17. 19:55
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 éves gyerek nem tud ilyenről dönteni és nem is szabad hagyni, mert ekkora felelősség súlyával nem bír el. Teljesen hülyét csinál belőletek. Nem direkt, hanem mert a saját bizonytalanságotokkal bizonytalanítjátok el. Már rég le kellett volna fektetni a szabályokat és elmondani neki, hogy nem lesztek már együtt apával, azon kívül bevezetni egy rendszert, amiben az apával meg tudtok egyezni. Ez az ott vagyok, ahol akarok, legkorábban kisiskolás korban működik, nem 4 évesen.

Az meg fura, hogy nem tudod, hogy fontosabb, hogy szeretet lásson, mint hogy egy fos kapcsolatot a vérszerinti szülei közt. Párkapcsolati mintát adtok. Amit lát, azt viszi tovább a saját későbbi kapcsolatába. Nem csoda, hogy nem akar a gyerek találkozni a pasiddal. Szerencsétlen csak lóg a levegőben és fogalma sincs, mit csinál körülötte a sok hülye felnőtt. Egy stabil pont sincs az életében.

Bocs, de szerintem se szereted az új pasit. Olyan, mintha a gyereket használnád alibinek, hogy megszabadulj tőle.

2022. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy 4 éves arról döntsön, melyik színű zoknit szeretné, de arról ne, hogy mezítláb menjen ki vagy cipőben.

Mi is elváltunk, s emlékszem, a kisebbik 5-6 évesen is mennyire nem értette, hogy most kinek hol a helye, s mennyit kellett neki magyarázni azt is, ami azt hittük, evidens. Mondjuk, hogy az exem új nőjének gyereke nem lett a testvére. Vagy hogy az én párom nem lett az apja, mert van apja és szereti akkor is, ha máshol lakik.

2022. okt. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

Azért ez egy kicsit bonyolultabb.

A gyermek a mindenem.

Egy kisfiút elveszítettem, és a kislányom maradt csak.

Nagyon szeretem őt, nagyon ragaszkodom hozzá és ő is hozzám. Nem tudok a lelkiismeretemmel megbírkózni, hogy úgy érezi elhagytam.

Éjszakai felriadások vannak, közbe azt kiabálja anya nee anyaa nee.

Nem hiszem, hogy ez a része normális, talán akkor inkább lásson egy langyos kapcsolatot. Nem?

Legalábbis most ezen a véleményen vagyok, ezért tettem fel a kérdést mert túl bonyolult és túl nagy a tétje ahhoz, hogy lássam ilyenkor mi a reális, mi lehet a kisebb rossz.

2022. okt. 18. 08:36
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,a mi történt, de akkor is a gyereknek stabilitás kell neki és fix szabályok, korlátok. Ha meg gáz van, akkor pszichológus is. De semmiképp nem az a megoldás, hogy minden úgy legyen, ahogy a gyerek akarja, mert 4 évesen nem tudja, mit akar és pont ettől lesz számára bizonytalan a világ.
2022. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

Mindeképpen pszichológus kell, mert így a mostani döntéseid teljesen tévesek és bizonytalanok, ráadásul még egy 4 éves döntései is befolyásolják az életeteket.

A mostani helyzetnél még az is jobb lenne, ha az ellenkezőjét tennéd, mint amit gondolsz vagy a gyereked mond, mert teljesen rossz dolgokat gondolsz. (Utóbbi mondatot nem szó szerint kell érteni, csak érzékeltetni akartam, hogy mennyire tévúton jársz.)

2022. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondjuk nem értem, miért hagytad ott a gyereked. Én biztos magammal vittem volna, de az most mindegy.

Ha először elfogadta a helyzetet, hisz azt írtad, eleinte kedvelte az új párod, ma meg már nem, akkor kizárt, hogy most jutott volna eszébe, hogy elhagytad. Az éjszakai felébredés nem az elhagyásának, hanem a stabilitás hiányának, az egy éve tartó bizonytalanságnak a következménye. Ez már az a helyzet, hogyha visszamennél, akkor is pszichológusra lenne szüksége a gyerekének, meg így is.

Amúgy ha nem tudja feldolgozni, hogy elhagytad, nehogy azt hidd, ha visszamész, elfelejti. Az már megtörtént. Ugyanígy megmarad az "elhagyástól való félelem." Ha nem mész vissza, legalább attól nem kell félnie, hogy újra elhagyod. Kialakítható egy kiszámítható rendszer, amiben az elhagyásról idővel kiderül számára, hogy nem elhagyás volt, hiszen vele továbbra is együtt vagy, csak apával nem. Ha visszamész, az elhagyás elhagyás marad, ami bármikor újra megtörténhet.

#35

2022. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!