Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak? vagy a gyerek miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak? vagy a gyerek miatt maradjak?

Figyelt kérdés

Adott egy több éves házasság, amiből született egy gyermek, aki most 4 és fél éves.

A házassággal a probléma a ki hűlt érzelem, de csak az én (feleség) részéről.

Már külön élünk közel egy éve , én költöztem el, de a közelben maradtam.

A gyermek rosszul viseli.

Van új párkapcsolatom, ami szerelem.

A gyermek eleinte ezt is jól toleralta ma már kevésbé.

Szeretné, ha a család az család lenne. A kedvéért megtenném, de megéri?

Szenved így mindenki, hiába az új szerelem, a gyermekem nélkül és az ő rossz érzéseivel borzalmas minden. Nem tud megfelelően működni az új kapcsolat sem, mert ez a helyzet megvisel engem is, őt is de főleg a gyermeket.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, írja le végül ő hogyan döntött, miért és hogy az volt e a jó döntés?

Egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2022. okt. 17. 10:19
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Na eszembe jutott szemléltetésnek: Az exférjem már pár hónapja különköltözött a szeretőjéhez... de hát átjött persze a gyerek szülinapjára. Voltak az ajándékok, megettük a tortát, abszolút jó és udvarias volt a hangulat mintha mi se történt volna, amikor a gyerek kvázi elégedetten kijelentette, hogy "Apa most mehetsz haza". Az meg persze megsértődött, hogy na tessék, a gyerek utálja meg elküldi őt meg én biztos ellene nevelem, és drámázva hazament. Pedig a gyerek szereti őt (most is), és csak annyi volt az egész mögött, hogy ezt szokta meg, hogy az apja tőlünk mindig hazamegy, és mintegy megállapította, hogy most akkor ez a napirendi pont következik. Pont mint amikor 20x megkérdezi majd elmondja, hogy ma mit csinálunk ovi után. És persze egyáltalán nem értette, miért bántódik meg ezen az apja és persze nem is kezdte el sajnálni, ahogy azt a számra még ismeretlen felnőtt játszma "követelte" volna.


Bele kell tudni helyezkedni a kisgyerek szemszögébe, akivel még csak úgy megtörténnek a dolgok és ezek az egyszerű szabályok, mint hogy ki hol lakik, mikor mi következik (pl. uzsonna után megyek érted) amikbe kapaszkodik, hogy megértse a világot. Ha te eltűntél az ő világából, nem az a megoldás, hogy újra előugrasz, mint nyuszi a kalapból és eljátszod, hogy boldog szuperanyu vagy, vagy ráhagyod, hogy fut-e utánad, hanem hogy beleilleszted magadat egy másik biztos, neki kiszámítható keretbe, amikor várhat rád és számíthat arra, hogy minőségi időt töltesz vele. Hogy az exférjedet választod-e vagy az új pasit, az megint más tészta és párkapcsolati kérdés.


Ovikban meg kell lennie ingyen pszichológusnak. Általában a gyerekek nagyon szokták élvezni, hogy valaki játszik, rajzol, bábozik velük és nagyon rájuk figyel és nem gáz, sokan járnak - mi is jártunk.

2022. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Ne a gyerekkel takarózz. Válj el, mert ez így nyomor mindenkinek, még a gyereknek is, csak nem fogja fel (ennyire nem értelmes, ne meséld be magadnak).

Majd a gyerek is megszokja a felállást.

2022. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
31%

A gyerek úgy éli meg, hogy elhagytad őt az apjával együtt. Néha láthatáson van nálad, de ő azt akarja, hogy menj vissza.

Így van?

Nem fog veled menni. A sérülése már megtörtént.

2022. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is, de anyaként képtelen lennék a gyereket ott hagyni. Ha már szétmentünk, vinném magammal.


Te már mennél vissza, csak ideologizálod.

2022. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy ez a része normális, talán akkor inkább lásson egy langyos kapcsolatot. Nem?"


Nem. Az sokkal többet árt, ha "helytelen" családi mintában nő fel. Azt látja, az rögzül számára normálisnak, ès fèlő, hogy felnőtt korában ő is ezt a mintát fogja követni. Nem fog tudni boldog párkapcsolatot kialakítani, fenntartani.

Termèszetes, hogy nehezen viseli, az elejèn mèg elment, aztán tudatosult benne, hogy ez már mindig így lesz, ès most kicsit mèlyponton van. De következetesnek kell lenni, nem pedig úgy ugrálni, ahogy egy ovis gyerek fütyül. Nem ez a törődès, ès nem ezzel teszel jót. Csak mèg jobban összezavarnád. Keressetek fel egy gyermekpszichológust, aki segít neki ezt feldolgozni, helyre rakni. Ès alakítsatok ki egy rendszert erre a közös felügyeletre, ne össze-vissza random kívánságokra rakosgassátok egymás között. A gyerekeknek kell az állandóság, az ad biztonságèrzetet. De a pszichológus majd titeket is ellát tanácsokkal, mit hogyan tegyetek, hogy segítsètek a kislányt az esemènyek feldolgozásában, elfogadásában. Hidd el, segíteni fog, ès szèp lassan rendeződnek majd a dolgok.

De visszasètálni egy kihűlt kapcsolatba úgy, hogy mást szeretsz, na annak aztán èrtelme nincs. Ès a gyereknek is sokkal többet árt.

2022. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is csinálsz a gyereknek állandósság kell! Magyarázd el neki,hogy apával már nem puszilóztok,de meg barátok vagytok, őt viszont mindennél jobban szereted. Egy kisgyerek csak így érti meg. Jobb lenne neked és az apának is,ha tényleg válnátok.


Ő is találna mást neked is van más, így a gyerek is hozzászokna,hogy mi a.helyzet.

2022. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy én iskolában dolgozom. Látom, hogy a gyermekekre milyen hatással van ha a szülők külön válnak. Nyilván nem mindegyikre igaz, de sokszor előfordult, hogy újra a kisgyermek elkezdett bekakilni, bepisilni és járhat pszichológushoz, míg a szar házasságban élő gyermeknek maximum rossz példa lesz mutatva.

Természetesen nincs rá garancia, hogy az én gyermekem is ilyen szélsőségesen reagálna és jönne elő ilyen probléma na de mi van ha mégis. Inkább lásson rossz példát, a döntésem részben emiatt van, mert ha egy 10 éves hirtelen elkezd bekakilni a nadrágjába miután a szülei elváltak és én ezt látom az iskolában, hogy hogyan éli meg. Hát na... Okoz némi frusztrációt bennem.

Nem reális így sem amit gondolok? Nem hiszem el, hogy ha az ember látja maga körül, hogy ez miket tud okozni, akkor inkább nem kényszeríti bele magát egy viszonylag rossz házasságba. Eszembe nem jutott volna, hogy együtt éljek egy olyan emberrel akit nem szeretek, de ezeket látva... hát...

2022. okt. 20. 14:47
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
A bekakilas, bepisiles elmulik, kinovik. A traumat, a rossz parkapcsolati mintat amit tovabbvisznek, eletuk vegeig hordozni fogjak.
2022. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:
mert az ezzel járó traumát nem hordozná?
2022. okt. 20. 16:48
 50/59 A kérdező kommentje:

Jelenleg az iskolában egy ilyen gyermek van,

már egy éve tart a széklet vissza tartási problémája pont azóta, hogy a szülők külön költöztek. Próbálunk oda figyelni, hogy ne gunyolják, ha véletlen előfordul, de sajnos nem vagyunk ott mindig.

A gyermek pszichológushoz jár, tehát amellett, hogy a szülők nincsenek együtt még kapott szegény magának állandó szennyezett alsóneműt, szégyenérzetet és csúfolást.

Inkább vigye azt a rossz párkapcsolati mintát tovább.

2022. okt. 20. 16:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!