Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért állítják jó páran azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják jó páran azt, hogy egy válás semmiség?

Figyelt kérdés

Én magam is elvált szülők gyereke vagyok, és azt tapasztaltam, hogy a válás mindenkit megviselt a családban. Édesanyám lépett ki a házasságból, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Mindannyiunkat váratlanul ért ez a döntés, mert a szüleim soha nem keveredtek szóváltásba, sosem hallottuk a testvéremmel, hogy civakodtak volna. Ez közel 6 éve történt. Amikor a szüleim válófélben voltak, többen mondták, hogy: "Ne szomorkodj, ha 2 ember nem találta a közös hangot, még mindig jobb, ha külön utakon folytatják." Részben igazuk is volt, hiszen én sem szerettem volna azt hallgatni, hogy minden nap veszekednek, marják egymást, ugyanakkor azt sem mondanám, hogy a válás semmiség volt. A húgom akkor volt 13 éves, őt viselte meg a legjobban ez a helyzet. Mozaikcsaládban élni sem zökkenőmentes. Anyukám mostani férje és a húgom között rengeteg a súrlódás.


Ismerek több embert, akiknek elváltak a szülei, és ők maguk is mondták, hogy egy ideig igyekeztek elhitetni magukkal, hogy a válás nem hagyott nyomot rajtuk, felnőtt korukban azonban kötődési problémával küzdöttek vagy netán a szülői mintát (pl. megcsalás) követték. Anyukám nővére, aki közel 30 éve férjezett, úgy véli, hogy 20-25 év után már felesleges felrúgni egy házasságot, hiszen 40 fölött már mindenkinek vannak ilyen-olyan rigolyái, egy bizonyos kor fölött már nagyon nehéz vagy lehetetlen az összecsiszolódás egy másik emberrel.


Ti hogyan vélekedtek?



2023. jan. 6. 10:24
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
49%
Mindig jön egy jobb.
2023. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Én is láttam többször példát arra a környezetemben, hogy érkezett egy látszólag szebb, jobb ember, de X idő múlva az új kapcsolatban vagy házasságban is felbukkantak bizonyos problémák, és az illető visszavágyott az exéhez, aki azonban már nem fogadta vissza. Én azt gondolom, hogy minden kapcsolat az elején szép. Beteges féltékenység, megcsalás, szenvedélybetegség válóok lenne számomra, de egyéb esetben nem válnék, hiszen ha találunk egy olyan embert, akit kívül-belül szeretünk, minek ugrálni?

2023. jan. 6. 10:32
 3/55 A kérdező kommentje:
Egy dolgot kihagytam, az agresszió is válóokot jelentene számomra.
2023. jan. 6. 10:33
 4/55 anonim ***** válasza:
93%

Nekem elvaltak es tenyleg nem hagyott nyomot. Nincsenek kotodesi problemaim es jol kezeljuk a kapcsolatunkat a parommal. Ahogyan anyam is az uj kapcsolatat, es apam is az ovet. Nem tudom, valahogy soha nem gondoltam, hogy csak es kizarolag a szuleim egymas iranti kapcsolatat kellene kivetitenem az egesz vilagra es azt venni az abszolut mintanak, de biztos van ilyen is.

De ez a kerdes nem szol masrol, csak a valas ellenzeserol. Nem vagy pszichologus, nem tudod, az allitolagos ismeroseid, akik sorozatosan valljak ne neked a kotodesi problemaikat, hogy valoban a valas miatt van-e gondjuk. Ez nem ilyen fekete-feher :)))

2023. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, jó ilyet hallani. :) Persze, tudom, neked is igazad van, más is okozhat ilyen jellegű problémát.
2023. jan. 6. 10:36
 6/55 anonim ***** válasza:
92%
Bennem az hagyott nyomot, hogy nem váltak el és minden rajtam csattant. Nagyon hosszú terápiárba és a kapcsolat teljes megszakításába került a mentális egészségem. Ismerek sok olyan embert, akinek elváltak a szülei, a többségnem nem hagyot nyomot. Van, akiben igen, de ott a szülők válás után is undorítóan viselkedtek.
2023. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
62%

Miután dédanyám elvált dédapámtól, kettő ember (dédapám és az egyik gyerekük) lett öngyilkos 2 éven belül. Igaz alapból is depressziósak voltak, szóval a fene tudja, hogy van-e összefüggés.


Önmagában a válás szar, anyagilag egy atombombával ér fel, lelkileg is rossz lehet, kivéve ha egy borzalmas embertől szabadulnak meg éppen, akit mindenki utál.

2023. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Egyébként Anyukám is egészen másképp látja a dolgokat, mint 6 évvel ezelőtt. Amikor megismerte a mostani párját, a kezdeti időszakban a rózsaszín köd volt jellemző, nem látta meg a férfi hibáit, sőt, még össze is házasodott vele, mert abban bízott, hogy meg tudja változtatni a férfit, sőt, a férfi exbarátnőjének akarta bizonyítani, hogy az ő kapcsolatuk mennyivel komolyabb, hiszen az exbarátnőt a férfi sok év után sem vette feleségül.


Közel 6 év elteltével pedig panaszkodik, hogy semmiről sem tudnak beszélgetni, ezen kívül a férfi betegesen féltékeny, illetve nincsenek céljai.

2023. jan. 6. 10:39
 9/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2023. jan. 6. 10:40
 10/55 A kérdező kommentje:

7-es, őszintén sajnálom. :(


Egyébként igazad van..

2023. jan. 6. 10:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!