Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért állítják jó páran azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják jó páran azt, hogy egy válás semmiség?

Figyelt kérdés

Én magam is elvált szülők gyereke vagyok, és azt tapasztaltam, hogy a válás mindenkit megviselt a családban. Édesanyám lépett ki a házasságból, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Mindannyiunkat váratlanul ért ez a döntés, mert a szüleim soha nem keveredtek szóváltásba, sosem hallottuk a testvéremmel, hogy civakodtak volna. Ez közel 6 éve történt. Amikor a szüleim válófélben voltak, többen mondták, hogy: "Ne szomorkodj, ha 2 ember nem találta a közös hangot, még mindig jobb, ha külön utakon folytatják." Részben igazuk is volt, hiszen én sem szerettem volna azt hallgatni, hogy minden nap veszekednek, marják egymást, ugyanakkor azt sem mondanám, hogy a válás semmiség volt. A húgom akkor volt 13 éves, őt viselte meg a legjobban ez a helyzet. Mozaikcsaládban élni sem zökkenőmentes. Anyukám mostani férje és a húgom között rengeteg a súrlódás.


Ismerek több embert, akiknek elváltak a szülei, és ők maguk is mondták, hogy egy ideig igyekeztek elhitetni magukkal, hogy a válás nem hagyott nyomot rajtuk, felnőtt korukban azonban kötődési problémával küzdöttek vagy netán a szülői mintát (pl. megcsalás) követték. Anyukám nővére, aki közel 30 éve férjezett, úgy véli, hogy 20-25 év után már felesleges felrúgni egy házasságot, hiszen 40 fölött már mindenkinek vannak ilyen-olyan rigolyái, egy bizonyos kor fölött már nagyon nehéz vagy lehetetlen az összecsiszolódás egy másik emberrel.


Ti hogyan vélekedtek?



2023. jan. 6. 10:24
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a ritkább mint a to esetetek. Legtöbb gyerek inkább azt kívánja bárcsak elváltak volna a szülei. Mert rossz volt otthon a hangulat, hibaztatás, veszekedés stb... Ritkább az amikor nyugalom van es nem érti a gyerek hogy miért van ez. Az a jobbik eset ha csak elhidegülnek az évek alatt. Nagyon-nagyon nehéz eldöntenk hogy mi az ami a legjobb a gyerekeknek es a családnak. Főleg hogy csak akkor derül ki amikor megtörténik. Az én szüleim is későn váltak- tudtam hogy vannak gondok, de nem éreztem nagy tragédiának. Nagyrészt a gyerekek miatt maradtak együtt. Ez már sohasem derül ki hogy jól tették-e, de nekem is romlóban van a házasságom, gyerekekkel, így tudom hogy nem egyszerű. Az írasodból úgy tűnik nem vagy már nagyon fiatal, nyugodtan beszélhetsz a szüleiddel is akár erről, ha nyitottak rá, hátha te is jobban megérted a helyzetüket.
2023. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok. Jövő hónapban töltöm be a 26-ot.


Köszönöm a tippet, és azt is, hogy leírtad a véleményed!

2023. jan. 7. 16:28
 23/55 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így alakult. :/
2023. jan. 7. 16:28
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is elváltak, amikor én 12, húgom pedig 6 éves volt. Előjeleket nem láttam, bár elég fiatal voltam akkor még. A válás körüli feszültségből és hercehurcából sem érzékeltem semmit, bár anya azt mondja, hogy ő csak mielőbb le akarta tudni és nem küzdött a vagyonért.

Azóta mindkét szülőnknek van új kapcsolata, egyikük meg is házasodott és gyerek is született.


Bennünk a történések nem hagytam semmilyen nyomot, mindkét új partner tökre jófej és az öcsénk ugyan csak féltestvér, de valahogy én úgy fogom fel, mintha édestestvérem lenne.

2023. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel hallom.


Köszönöm, hogy válaszoltál!

2023. jan. 8. 09:25
 26/55 anonim ***** válasza:
82%

Nézd még három éves sem voltam mikor a szüleim váltak.

Most már idősebb korban is azt mondom a magunk kudarcáért válalni kell a felelőséget nem más dolgok mögé bújni.Mindenki maga élete kovácsa.

40 feletti válásról és arról hogy soha nem halljuk a szülöket veszekedni csak annyít:1 kulturált emberek nem akarták hogy halljátok a problémaikat2. rájuk és csak is rájuk tartozott.Sok esetben pont a gyerek miatt van fentartva egy házasság alig várják hogy felnött legyen és válnak mert mint minden ember ők is boldogok akarnak lenni.Az én esetembe apának sikerült.Anyámnak sajnos nem.De én mindkettőt szeretem és tudom joguk van úgy élni ahogy akarnak ahogy jó nekik.(A mostoha szüleimért én sem rajongtam.Nem nekünk kell őket szeretni hanem a szüleinknek)

Ennek ellenére a magam életére sem panaszkodom.Úgy egésszében jól vagyok.Házas vagyok igyekszem úgy élni hogy mindkettönknek jó legyen tudom szeretni a párom.A hugom is aki már 30 éve házas hiába váltak ell a szüleink.

2023. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz! :)
2023. jan. 8. 11:40
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Èn is elvàltam nemrèg, sulyos beteg lettem tőle. A gyerekeimet pròbàlom vèdeni soha mèg a vàlàs alatt sem veszeledtem hogy a gyerekeknek ne maradjon ez meg emlèkkènt. Többe nem szeretnèk pàrkapcsolatot
2023. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!


Sajnálom, hogy így jártál, biztosan nagyot csalódtál.. :( Vigyázz magadra! 🙏

2023. jan. 8. 17:36
 30/55 A kérdező kommentje:
Kulturált ember lehetsz!
2023. jan. 8. 17:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!