Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért állítják jó páran azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják jó páran azt, hogy egy válás semmiség?

Figyelt kérdés

Én magam is elvált szülők gyereke vagyok, és azt tapasztaltam, hogy a válás mindenkit megviselt a családban. Édesanyám lépett ki a házasságból, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Mindannyiunkat váratlanul ért ez a döntés, mert a szüleim soha nem keveredtek szóváltásba, sosem hallottuk a testvéremmel, hogy civakodtak volna. Ez közel 6 éve történt. Amikor a szüleim válófélben voltak, többen mondták, hogy: "Ne szomorkodj, ha 2 ember nem találta a közös hangot, még mindig jobb, ha külön utakon folytatják." Részben igazuk is volt, hiszen én sem szerettem volna azt hallgatni, hogy minden nap veszekednek, marják egymást, ugyanakkor azt sem mondanám, hogy a válás semmiség volt. A húgom akkor volt 13 éves, őt viselte meg a legjobban ez a helyzet. Mozaikcsaládban élni sem zökkenőmentes. Anyukám mostani férje és a húgom között rengeteg a súrlódás.


Ismerek több embert, akiknek elváltak a szülei, és ők maguk is mondták, hogy egy ideig igyekeztek elhitetni magukkal, hogy a válás nem hagyott nyomot rajtuk, felnőtt korukban azonban kötődési problémával küzdöttek vagy netán a szülői mintát (pl. megcsalás) követték. Anyukám nővére, aki közel 30 éve férjezett, úgy véli, hogy 20-25 év után már felesleges felrúgni egy házasságot, hiszen 40 fölött már mindenkinek vannak ilyen-olyan rigolyái, egy bizonyos kor fölött már nagyon nehéz vagy lehetetlen az összecsiszolódás egy másik emberrel.


Ti hogyan vélekedtek?



2023. jan. 6. 10:24
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Nem kínos dolog elválni vagy szakítani, ha valami végképp nem működik, jobb véget vetni a dolognak.


Én csak arra akartam kilyukadni, hogy egyes emberek mindig a (látszólag) szebb, a jobb után futnak, aztán panaszkodnak..

2023. jan. 23. 14:37
 42/55 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ, 40-es! :)
2023. jan. 23. 14:38
 43/55 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki ki akar lépni egy jónak LÁTSZÓ házasságból annak oka van. Sokan úgy érzik, hogy ők mindent megtettek, és amúgy is minden jó. Nyilván ez nem igaz. Legyen az elhidegules, harmadik fél,bántalmazott, stb stb.. hosszú lenne a lista, okkal történik minden. Egy szerelmes félnek aki tegyük fel 3 fel miatt lepik ki a látszólag jó házasságból, oka van. Mérleggel, és választja a boldogságot, a langyos jónak tűnő házasság helyett. Amit sokan elitelnek, nem értik, de nyilván aki benne van érzi érti, mit miért csinal. Az én barátnőm házassága is külső szemmel tökéletesnek tűnt, csodaszép otthon, szép gyerekek, jóképű férj,es mégis elvaltak. Nem voltak már boldogok, utólag elmondta a barátnőm, hogy olyan volt vele mint egy lakotarssal,es többre vágyott 36 évesen nem akarta így leelni az életet. Én megertettem, van aki ítélkezik efelett. Ő élete, most boldog kiegynsulyozott. A volt férje is ujranosult.
2023. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%
2: Igen, de ez nem azért van, mert egy kapcsolat mindenképpen ilyen. Az a másik ember is problémás volt, aki nélkül nyugodtabb az ember élete.
2023. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
2023. jan. 23. 15:31
 46/55 gyurlaci ***** válasza:
53%

#43.

Nem baj. Veled is ez fog történni valszeg. Vagy csak simán fel fog szarvazni.

A környezetemben kizárólag ilyet láttam.

Ott se tudta a csaj megmagyarázni miért lett elege (kúrt félre)

Kutyából nem lesz szalonna.

Olvasgass.

[link]

2023. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy leírta a véleményét!
2023. febr. 25. 17:15
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Van akiknek nincs gyerekük ès alberletben laknak, azoknak a valàs egyszerű. Akiknek vannak gyerekeik es kialakult egzisztenciajuk, azoknak több èves rèmàlom lehet.
2023. márc. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. márc. 4. 22:38
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Masok meg szulok nelkul nonek fel , azoknak rosszabb mint neked.
2023. márc. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!