Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért állítják jó páran azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják jó páran azt, hogy egy válás semmiség?

Figyelt kérdés

Én magam is elvált szülők gyereke vagyok, és azt tapasztaltam, hogy a válás mindenkit megviselt a családban. Édesanyám lépett ki a házasságból, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Mindannyiunkat váratlanul ért ez a döntés, mert a szüleim soha nem keveredtek szóváltásba, sosem hallottuk a testvéremmel, hogy civakodtak volna. Ez közel 6 éve történt. Amikor a szüleim válófélben voltak, többen mondták, hogy: "Ne szomorkodj, ha 2 ember nem találta a közös hangot, még mindig jobb, ha külön utakon folytatják." Részben igazuk is volt, hiszen én sem szerettem volna azt hallgatni, hogy minden nap veszekednek, marják egymást, ugyanakkor azt sem mondanám, hogy a válás semmiség volt. A húgom akkor volt 13 éves, őt viselte meg a legjobban ez a helyzet. Mozaikcsaládban élni sem zökkenőmentes. Anyukám mostani férje és a húgom között rengeteg a súrlódás.


Ismerek több embert, akiknek elváltak a szülei, és ők maguk is mondták, hogy egy ideig igyekeztek elhitetni magukkal, hogy a válás nem hagyott nyomot rajtuk, felnőtt korukban azonban kötődési problémával küzdöttek vagy netán a szülői mintát (pl. megcsalás) követték. Anyukám nővére, aki közel 30 éve férjezett, úgy véli, hogy 20-25 év után már felesleges felrúgni egy házasságot, hiszen 40 fölött már mindenkinek vannak ilyen-olyan rigolyái, egy bizonyos kor fölött már nagyon nehéz vagy lehetetlen az összecsiszolódás egy másik emberrel.


Ti hogyan vélekedtek?



2023. jan. 6. 10:24
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
6-os, nem irigyellek, de örülök, hogy sikerült kimásznod a gödörből..
2023. jan. 6. 10:47
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a témát nem lehet általánosságban kielemezni, mert nagyon nem mindegy hogy milyen maga az élethelyzet, és milyenek a szereplők akik válni akarnak (vagy nem akarnak).

Ahány ember annyi személyiség, ahány házasság annyiféle probléma, van ahol több gyerek van, van ahol egy stb, stb.

Van ahol igenis jobb ha elválnak a felek, és van az az élethelyzet ahol nem feltétlenül kellene válni. Van ahol sérülnek a gyerekek és vannak akik megköszönik a szüleiknek hogy elváltak és nem terrorizálták egymást.

Nagyban számít hogy a részvevőknek milyen az IQ-ja és az EQ-ja.

Ki hogy tudja kezelni a helyzetet vagy magát a válás folyamatát.

Ha megnézed milyen emberek vannak párkapcsolatban egymással....hát...van akinek összeházasodni sem lett volna szabad, nemhogy gyereket vállalni. Ez is IQ és EQ kérdése, hogy felismerik e az emberek, hogy annyira eltérő a személyiségük hogy nem lenne szabad már párkapcsolatba kerülni sem egymással, nehogy gyereket vállalni.

2023. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

12-es, tökéletesen leírtad, minden szavad igaz!


Köszönöm a választ, természetesen ment a zöld kéz. :)

2023. jan. 6. 11:06
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod, inkább elváltak volna a szüleim. De ez nem volt megoldható, mivel apám egy közveszélyes alkoholista volt, aki simán megölte volna anyámat a rokonsággal együtt. A rendőrségi intézkedést is simán leszarta volna, mint ahogyan később is megtette, amikor az intézkedő rendőrrel is össze verekedett, aki a szomszédok zaklatàsa, fenyegetése miatt akarta bevinni. Az élet megoldotta a házasságukat. Anyám a rengeteg stressz, nyugtatók szedésének a hatására ràkos beteg lett 55 évesen, aztán meghalt. Apám még jobban elborult. El kellett menekülnöm tőle. De sokat fenyegetőzött a munkahelyemen, rokonoknál, hogy kibelez, ha megtalál. Szerencsére meghalt már, de gyűlölöm az emlékét is, sosem bocsátom meg neki azt, amit anyámmal és velem is tett.
2023. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Jesszusom! Sajnálom, hogy egy ilyen apa mellett kellett felnőnöd, de azt még jobban, hogy Anyukádat ilyen fiatalon elragadta a rák. :'(


Meg tudom érteni, én sem tudnék megbocsájtani.

2023. jan. 6. 11:27
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
Minden eset más, de az én személyes tapasztalatom pl az, hogy elváltak a szüleim gyerekkoromban és nulla problémám vagy fájdalmam van ebből. Mindkettőjükkel (és az új párjaikkal) jó a kapcsolatom, ők is teljesen civilizáltan viszonyultak egymáshoz mindig is. A kislányomnak meg van egy seregnyi nagyszülője így, akik mind imádják :D
2023. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim nem váltak el. Több, mint 40 éve házasok. Nővérem 37 éves, óvodás volt, mikor először került elő komolyabban a válás, akkor meg is akarták lépni, végül nem tették. Ki tudja miért, vállaltak még két gyereket arra a trágyadombra, amit kifelé igyekeztek egy jól működő családnak eladni.

Mind a hárman súlyosan sérültek lettünk érzelmileg. Egy csatatéren nőttünk fel, ahol állandóan fel lettünk használva, ahol mást nem hallottunk, mint, hogy anyánk, apánk milyen hülye, hol az egyik, hol a másik fél előadásában. Az "olyan vagy mint apád" mondat a mai napig fáj, mert mindig sértés volt.

A kötődés, mint olyan egyikünknek sem megy. Nem csak párkapcsolat, hanem minden emberi kapcsolat esetében.

Inkább váltak volna el.

2023. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


16-os, örülök, hogy a te szüleid a válást követően is normálisan viselkednek egymással, ez ritka.


17-es, azt viszont sajnálom, hogy te nem láttál jó példát, ebben az esetben valóban jobb lett volna a válás, nem tudom, a szüleid miért ragadtak bele egy rosszul működő házasságba. :/

2023. jan. 6. 14:10
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést elolvasva egy hasonlat jutott eszembe.

Hetek óta tartó fog fájás gyötör. Sem éjeled se nappalod, semmi sem csillapítja. Dolgozni, szórakozni nem hagy a fájdalom. Tudod hogy el kell menni dokihoz. 1 óra bemész, doki kihúzza, ami ugyan fáj abban a pillanatban, de azonnal kezd enyhülni. 3 nap múlva pedig elmúlik teljesen.

2023. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
2023. jan. 7. 08:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!