Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem soha nem fogja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem soha nem fogja megérteni miért akarok válni, mert ő mindent meg ad nekünk?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést egyáltalan nem polgárpukkasztásnak szánom, remelem néhányan megértik! Szóval néhány ember főleg a ferjem, hülyének néznek hogy miért akarok válni, hiszen átlagon felül keres a férjem, és átlagon felüli életet élünk. (Nem kell brutal nagy gazdagsagra gondolni, de sajat nagy haz, autok, némi befektetés, viszont a férjem valóban sokat dolgozik) Ezért az az alap elvárás hogy fogjam be a szám, örüljek hogy nevelhetem a gyerekeket és ne igy legyen más igényem. Szanalmasan érzem emiatt az életemet, hogy annak kéne örülni hogy melegben vagyok es k***solni. Még kicsi gyerekkel vagyok itthon, de nagyon megromlott a viszonyunk. Állandó kritika, beszólások mindenre, az önbizalmam lehúzása, mintha csak útban lennénk neki. Mostanában csak tőmondatokban beszélünk, hozzám se ér, se egy puszi, se egy érintés. De ha azt mondom hogy válni szeretnék ez az érvelése hogy ő mindent megad nekunk, és nem lehet ilyen gonosz, meg különben nekem semmi nem jó. Ezt a családjának is szerencsésen bemagyarázta. Nekem az is idealis lenne ha szerényebb körülmények között tudnám, de nyugalomban nevelni a gyerekeket, és úgy hogy van aki szeret, vagy legalább nem bántanak nap mint nap. Mellette gyanítom hogy van is valakije, viszont ő sosem válna, és próbálja azt a latszatot kelteni hogy minden rendben. Csak szerintem szánalmas hogy úgy gondoljak hogy ha van penze es sokat dolgozik nincs jogom boldogtalannak lenni? Rengeteget stresszelek rajta, azt sem tudom mikor hol van, mikor jön haza, semmit nem közöl, de közben mindent elvár hogy en rendelkezésre álljak, csunya beszed, stb... (mielött megkapnám hogy én semmit nem csinálok csak döglök otthon és egy forintom sincs csak lehúzom, akkor elöre szolok hogy ez nem igy van!!!! Es forinttal se huznam le váláskor, sőt!)
2023. jan. 7. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%

9: Jár neked gyerektartás, kapsz adókedvezményt a gyerek miatt, és családi pótlékot is.

És lehet asszonytartást is igényelni.

2023. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lakásod, az most ki van adva? Mert akkor van megtakarításod, nem?
2023. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen van belőle megtakarításom, nem olyan nagy összes de arra jó hogy el merjek indulni...
2023. jan. 7. 23:31
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
Ha el akarsz válni, akkor elválsz. Nem kell a másik megértésére várnod. De szerintem te csak fenyegetni akarod a válással. Aki tényleg akar, az meg is teszi, nem vár a másik engedélyére.
2023. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%

A férjed azt hiszi, hogy megvett téged is kilóra, mint minden más vagyontárgyát, nem tisztel és tárgyként tekint rád, ezért pörög le róla minden. Eddig ehhez asszisztáltál, akkor nem kell rajta csodálkozni, hogy így áll hozzá a kérdéshez. Benned mi változott, hogy most kezdett el zavarni, évek és gyerekek után? Ráadásul - bocs, hogy ezt írom - de tedd fel magadnak a kérdést: megéri most dobbantani? Hozzászoktál a gyerekeiddel együtt egy életszínvonalhoz, amit meg se tudsz majd közelíteni egyedül, ráadásul a férjed vlaószínűleg igencsak birtokló, már az egója miatt se fogja békésen tűrni a válást, tipikusan az az ex lesz belőle, akinek az új hobbija az lesz, hogy hol tud neked betartani, és minél jobban ellehetetleníteni, a gyereket is eszközként használva ehhez. Fel vagy erre készülve? Vajon miben lesz jobb a csóróság és a folyamatos stressz, amit generálni fog? Szép dolog, hogy persze, kell a lelki boldogság, de lesz neked lelki boldogságod (mennyi esélyed van rá?) ilyen helyzetben?

Én azt javasolnám, hogy menj el egy szakemberhez, tedd madad rendben, kezd el élni a férjed mellett (lehet, nem is ártana, ha kicsit azt látná, hogy nélküle is jól érzed magad), gyűjts és dolgozz a b-terven, és akkor lépj, ha biztosnak érzed a talajt!

2023. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%
Mint az utolsó: szerezz te is magadnak szeretőt, ignoráld, legyenek programjaid, passzold le neki a gyerekeket stb. Ha erre mondjuk megver, akkor már tudod mi a dolgod.
2023. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az a furcsa, hogy SZERINTED van olyan, aki szerint a fenti indokok, nem elegendőek a váláshoz! Az anyagi biztonsag, csak rajtemegdely egy férfinál...önmagaban édeskevés
2023. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
6:49 én is pont ezeket a kérdéseket teszem fel magamnak
2023. jan. 8. 10:23
 19/25 A kérdező kommentje:
Azota van valtozás mióta a gyerekek körül egyre több a teendő és rájött hogy egyre több mindenhez kellene alkalmazkodni, nem úgy osztja be az idejét ahogy akarja, stb... még kisbabával is egyszerűbb is az élet. De több gyerekkel teljesen más az eletmód, nem bírja a kötöttséget. Róla ezek a dolgok derültek ki mióta gyerekek vannak sajnos. Az hogy nekem miben lenne más az életem? Nos talán nem azon kéne stresszelnek hogy 0-24 alkalmazkodjak valaki kívánságaihoz, és az allando lenézést is megsporolnám magam. Annyit kinézek belőle hogy nem azzal töltené az idejét hogy keresztbe tesz nekem. Ezt a részt kell remélnem.
2023. jan. 8. 11:52
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
Azzal a hozzaszoloval ertek egyet, aki emlitette, hogy boldog gyereket csak boldog szulok tudnak nevelni. Ha ez csak egy latszat, de a melyben feszultsegek vannak, azt ok is megerzik, lemasoljak majd ezt a dinamikat.
2023. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!