Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 80 ezret fizetek havonta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 80 ezret fizetek havonta gyerektartásra, eleget fizetek?

Figyelt kérdés

2010 óta élek külön a gyermekem anyjától. Azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, 40 ezerről kezdtük, most 80 ezernél járunk. Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok. Külföldön élek, mikor otthon vagyok 2-3 havonta, próbálom tartalmassá tenni a gyermekkel töltött időt, ezért sok helyre elviszem, természetesen saját költségre. Mikor nem vagyok otthon, anyukám rendszeresen hétvégén a fiammal van.

A gyermek anyja mégis egy utolsó, szemét sohernak tart, aki nem fizeti meg a neki, azaz a fiú anyjának járó "törvényes 20%-ot". Hiába mondtam neki többször is, nyugodtan menjen bíróságra, ezt valamiért nem teszi meg.


2023. márc. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%

"Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok."


Attól még ugyanúgy lehetne kérni a bíróságtól a gyerekelhelyezés és a tartásdíj megállapítását.

Elárulom: kb. 40-50e Ft-ot ítélnének meg. Bőven túlfizeted azt, amennyit a bíróság ítélne meg. És mégis te vagy a szemét sóher. Látod, ezért lett volna jobb bírósághoz fordulni. Mindenki tudná, merre meddig hány méter. De ezt te is megteheted és a helyedben én meg is tenném!

2023. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
24%
Milyen törvenyes 20%? A fizetésed 20 százaléka? A 80 ezer 20 százaléka?
2023. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
14%

Szerinted,ha nem vetted el,az mentesit a gyerektartas fizetese alol?


Nem 40-50 ezret kene fizetnie, hanem joval tobbet, mivel kulfoldon el, nem viszi el a gyereket minden masodik hetvegen… amikor koltene ra a gyerektartason kivul is.


Javaslom ugyved felkereseset.

Az en exferjen is kulfoldon dolgozik es 300.000 Ft a gyerektartas…

2023. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
85%
#3 Akkor tedd szépen össze a két kezed, hogy ilyen normális exférjed van, hogy 300 at utal havonta. Teljesen mindegy, hogy külföldön él, ide 40 ezret kell utaljon. De nyugodtan linkeld be az erre vonatkozó törvényt :).
2023. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%

300k a gyerektartás? Gondolom a másik 300 ezret te hozzáteszed, és a ded havi 600 ezerből éldegél, nagy szerényen. Hagyjál már...

Félreértés ne essék, elvált anya vagyok. De azért a hülyeségnek is van határa.

2023. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mennyi a fizetésed. Gyermekenként a fizetés 15-25%-a között szokott lenni a gyerektartás, de összesen nem haladhatja meg a fizetésed felét.
2023. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
43%

40 ezret az fizet, aki minimalbert keres.

Ebbol latszik, milyen irigy a magyar ember. Nekunk ezt itelte meg a birosag. Sportol,szakkorokre,nyelvtanfolyamra jar a kislanyom es mindennek fizetnie kell a felet.

Havonta 3-4M ft-bol szerinted realis 40e Ft?

2023. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
30%
Többet “teszek bele”, mint 300e Ft:)
2023. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, az én exem mennyit keres. 10 éve ítélt meg a bíróság 40 ezer gyerektartást, akkor ovis volt a gyerek. Exem mivel bejelentve nincs, akkor kijelentette, ő ennyit biztos nem fizet.

Tavaly sikerült az addig fizetett 25k helyett 30 ezret elérjek, 15 a gyerek.


Jár ő is szakkörökre:) márkás ruha, cipő, jó étvágya, mozi, stb. A 30 ezer nyilván nagyon kevés. A 300 ezer meg marha sok. A komplett fizum 380 ezer és abból nemcsak a gyerek eltartását finanszírozom.

2023. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
58%
Mi valoszinu mas eletszinvonalon elunk. Nem megterhelo neki a havi 300e es az en fizetesem is joval tobb a tiednel. Ezert nem tudom miert kell lepontozni. Egyebkent igen, jo a kapcsolatunk vele.
2023. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!