Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 80 ezret fizetek havonta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 80 ezret fizetek havonta gyerektartásra, eleget fizetek?

Figyelt kérdés

2010 óta élek külön a gyermekem anyjától. Azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, 40 ezerről kezdtük, most 80 ezernél járunk. Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok. Külföldön élek, mikor otthon vagyok 2-3 havonta, próbálom tartalmassá tenni a gyermekkel töltött időt, ezért sok helyre elviszem, természetesen saját költségre. Mikor nem vagyok otthon, anyukám rendszeresen hétvégén a fiammal van.

A gyermek anyja mégis egy utolsó, szemét sohernak tart, aki nem fizeti meg a neki, azaz a fiú anyjának járó "törvényes 20%-ot". Hiába mondtam neki többször is, nyugodtan menjen bíróságra, ezt valamiért nem teszi meg.


2023. márc. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
28%

Annak idején minden más volt. Most a gyerek igényeit veszik figyelembe tehát magas fizetés esetén nem ritka ha 10 százalék vagy kevesebb. (Nálam kevesebb mint 10 százalék)

A 80e Ft már kb jó , de passzentos. A gyerek kajaja kijön belőle , ruha apróságok már nem. Mivel anyja neveli azért a 100 nem ártana, de így is korrekt

2023. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
34%
Most már nem a magyar fizetést veszik figyelembe. Én külföldről kapok gyerektartást, és kicsit magasabb, mint amit te fizetsz. És anyukának nem kell ugyanannyit beletennie, mivel ő gondoskodik a gyerekről, míg te külföldön éled a gondtalan életedet. Valószínűleg nem utazol haza szülői értekezletre, fogadóórára, egyéb iskolai dolgokra, és nem téged hívnak fel, hogy gyere azonnal a gyerekért, mert egy órája hányik. Hánszor voltál vele otthon, mikor megbetegedett? Hányszor keltél fel hozzá, mikor rosszat álmodott. Segítesz neki megírni a házit? Főzöl neki vacsorát?
2023. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
76%
14 nem vekehti fel az apa ha az anya is felveszi!
2023. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező. Itt az átlag kereset mennyi? Az albérlet ahol születtem abba a városba 150 ezer. Az emberek többségének marad kb 100 ha marad.

Én 2400 eurót keresek, 600 euró az albérlet, de akkor is jóval több marad a mindennapokra.

2023. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
75%

34 vagyok.

Sztm bőven jó amit fizetsz így ilyen formában.

2023. márc. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem most, hogy munkanélküli, így korrekt, de ha napi 8at dolgozna nem lenne az. MÁR nem így számolják, hogy itteni gyári munkás, és az is luxus, hogy apuka kapott adóvisszatérítést, mikor csak az anyja neveli a gyereket, és nem is ebben az országban él! Az meg egyenesen undorító, hogy anyukád unokájával töltött idejét is a te javadra veszed, mintha a beosztottad lenne és "helyettesíthetne".


Na de nézzük csak az anyagiakat, 12 éves a gyerek. Első kérdés, hogy problémás? Problémásra(és kamaszra) többet ítélnek meg.


Tegyük fel nem kell neki fejlesztés, csak ruhák, etetés, különórák-sport-nyelv, korrepetálás, iskolai program+ebéd, zsebpénz, meg saját dolgok, ez így egy kamaszpakk általában.


Kamasz, 9 évtől nagyon gyorsan nyúlnak a gyerekek, 130 centi egy átlagos 8-9 éves, és el kell érniük 170-180 centit kb 17 éves korukra. 40 centi pár év alatt, nagyon gyors nyúlás. Ruhára mondjuk havi 10, szezonváltás miatt, de mivel kamasz és biztos nem felel meg a deichmann műbőr olcsócipő, legyen mondjuk havi 20 ruhára, cipőre, kabátra, zoknira, felsőkre, ünneplőre, tornacuccra, benticipőre lehetőleg menőbb darabok(évszakváltások és legalább h&m szint). A férfi cuccok amúgy is mindig drágábbak.


Kaja havi 20, mert be van fizetve, ebéd kipipálva nem számoljuk, de kiskamasz kortól rengeteget esznek a vékonyak is, fiúknak fontos az alakjuk, nincs mese, a hús drága a menzakaja meg szr.


Különórák: Legalább kettő szokott kelleni, de egy mindenképp, ez általában sport, havi 15 körül mozog az ára, szerencséd van kicsit kevesebb, nálunk a tenisz heti kétszer 18 ezer egy hónapban, de az iskolai béna tenisz meg csak 6 ezer, oda nyilván nem fog menni, hisz pálya sincs, hely sincs, zsúfoltság van, az inkább gyerekmegőrzés.


Korrepetálás: tegyük fel, hogy nem kell, mert az anyja végzi ezt is, ha esetleg épp gyenge volt abból a tárgyból, akkor 4000 óránként, ha különleges nyelvóra, akkor 5 ezer óránként. Havi 10et számoljunk rá, feltételezzük, hogy csak kettő kell egy hónapban.(haha:D)


Iskola: Osztálypénz havi 2ezer+kirándulások+belépők+ajándékok+jelmezek+mindenféle, havi menza 15 ezer. Most képzeld el, hogy kell pl benti cipő, kell benti tornacipő fehér talppal és kell kinti, udvari tornacipő. Kell benti tornaruha rövidgatya+póló, kintre melegítő tornára színben meghatározva. Aztán mondják, hogy nem nagy cucc, de nálunk kikötnek márkát, tudod mennyi egy darab faber castell HBs ceruza? 500 ft körül mozog, na ebből kell öt, és évközben pótolni kell. A gyereknek volt mókus jelmeze, néptánc cucca, farsangi jelmeze, halloweeni jelmeze, ilyen olyan előadásra műsorra holmik.. ja és a suli ünnepi nyakkendőjét is meg kell venni, illetve sulis pólót tornára.. (állami jobb suli). Szóval a suli alsó hangon 20 ezer havonta menzakajával, de inkább 25, mivel kirándulásokról meg erdei suliról szó sem volt még:)


Saját dolgok a gyereknek, tablet, telefon, laptop, az okoseszközök már elsőtől kellenek, olyan feladata van, hogy keressen rá valamire a neten, és egyre több ilyen, másodikban már 20 hasonló feladat volt, hogy hallgassátok meg az interneten meg ilyesmi. 12 évesen pláne. Másodikos a gyerekem, a fél osztálynak van okosórája, a többiek mostanában szerzik be(mi is). Játékok, valamilyen konzol, szuper ágynemű, roller, bringa stb, nekem lányom van, így hajcuccok, kreatív dolgok, smartgamesek, könyvek.. ember vagy 200 könyvet vettem 10 év alatt és mindet olvasta-újraolvassa. mikroszkóp, saját kosárlabda/focilabda amivel mennek játszani meg mindenféle, hangszer, amihez kedvet kap.. 30 ezer havonta leosztva a drága dolgokat.


Zsebpénz: Havi 5 ezer minimum és ezzel kb kinevetik a 12 évest, én inkább 10et számolnék rá.


Az én gyerekem ennél több dologra jár amúgy, és vannak programjai a barátaival, amire szintén kap pénzt, több különóra kell neki, és fejlesztésről nem is beszéltünk.. Elviszed moziba 2000 és még nem ettek semmit, kukoricával, üdítővel 5000 egy mozi.


Én 130at számoltam egy alsóközépkategóriás gyerek ellátására egyedülálló szülőként havi 220as bevétellel ennyi megy a gyerekre, de nem fixen ennyit adok ki, hanem van, hogy 70et, van, hogy 200at, és igyekszem a rokonokkal megvetetni, ami kell neki. Iskolakezdés, iskolavégzés, születésnap, karácsony, húsvét totál anyagi csőd:D. ÉS a gyerektartásnak a rezsibe és a tárgyak amortizációjába is bele kellene szállnia elvileg.


Szerintem vagy nagyon alacsony színvonalon akarod tartani a gyerekedet, vagy teljesen hülye vagy, ha azt hiszed ennyi oké, főleg ahhoz képest, mennyit keresel te-meg mennyit én. Nekünk még abból van bevétel, hogy a gyerek értékesebb dolgait mindig eladom, így több bringától, konzoltól, társastól váltunk már meg, na meg a cipőitől. Mindenből igyekszem olcsót venni és jól vásárolni, szezonra előre vásárolok.. pl skechers téli bakancsot 20 ezer helyett 9ért, hogy majd szeptemberben jó legyen. Fürdőruhát ősz végén veszek, télikabátot meg tavasszal.. és így is tök drága minden, hogy rengeteg időm és energiám megy rá. Pl azt mondták sajátkészítű mókusjelmez, hát olcsóbban kijöttem volna, ha megveszem, kb 7 ezer volt és vért izzadtam a farkával. A mi osztályunk leszavazta, de mások mennek 2 napos ottalvós erdeisuliba, az is vagy 30 ezer+költőpénz. Másoknak vannak tematikus heteik, amikor meghatározott pólóra textilfilccel földgömböt rajzolnak(irigy vagyok) és kiállnak egyben verset mondani, ott is elment egy póló+ filcre külön befizetés. Mások teniszre járnak tornaóra helyett ki a közeli pályára, mások meg úszni járnak torna helyett közeli uszodába. Szintén állami sulik.. nálunk ilyen nincs.


Tudom, hogy le fognak szavazni, de nem akarom lespórolni a gyerek gyerekkorát, átlagos kicsi szobája van, átlagos dolgai, közepesen szegény részen lakunk, nincs kocsink(de sokszor kell taxival mennünk kirándulásra, vagy bekuncsorogni magunkat valakihez, ha nem lehet oda bkvval menni), nem szép és lakás, és még csak desigual cuccaink sincsenek, hanem pepco, hm, zara, sinsayből vásárolok. A gyerek drága, minél nagyobb annál drágább, és nem neked kell megmondanod, hogy aha, kinéztél egy tábort a nyárra? Nem mehetsz, mert túl drága, majd talán jövőre. Vagy pl igen, programozni vagy videót vágni akarsz tanulni? Nem tudom megoldani, óránként 5ezer.. (nyelvóra ára 5ezer óránként magánban, ha kell korrepetálás)


Tessék megmondani a gyereknek, hogy kisfiam, annak ellenére, hogy külföldön dolgozok, csak néha van munkám és szegények vagyunk, ezért nem telik átlagos dolgokra sem, tudom, hogy mások voltak már külföldön, és nem 30ezer volt a telefonjuk, hanem 60, de nekünk csak ennyire futja. Vagy mikor meglátja a boltban a 600forintos szeletelt karajfelvágottat, hazaviszitek és nem egy szeletet pakolna a hat szeletből a szendvicsére, hanem 3at, te mondd meg neki, hogy kevesebbet rakjon, mert ennyire nem futja, egyen több kenyeret és kevesebb húst. Amennyiben itt mártírkodsz, vállald te is a ciki részeket, közöld a gyerekkel, hogy nem csak drága dolgokra nincs pénz, hanem átlagosokra is, egyből nem szapulna annyit az anyja.


Én pl megtanultam a saját kozmetikusom, körmösöm lenni, tartom az alakom, ritkán és olcsón veszek ruhát magamnak, hogy több jusson a gyerekemnek. Kajára mondjuk nem sajnálom magamnak sem, de van, hogy csak a gyerek eszik rendesen, én meg minimálisat.


Majd ha te neveled, észreveszed, hogy milyen kiadásai vannak, addig csak ilyen átlag dolgok jutnak eszedbe, mint a bérlet étel ruha:D

2023. márc. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
80%
36 Te neg egy kicsit túltolod sztm.
2023. márc. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

36: Nos, nem akartam mindent leirni, mennyit költök a gyerekre, mert nem igazán fért volna bele az itteni keretekbe, meg talán felvágásként hatott volna. De csak egy példa, talán elég lesz: születésnapjára kapott egy 80 ezres mobilt, kellett neki semmi gond, felesben az anyjával megvettuk neki. Ezen kívül kapott tőlem egy jó kis távcsövet, 25 ezerbe került. Az a gond, hogy most ezt itt leirom, akkor már jonnek is az okoskodók, hogy hát mit sajnálod a pénzt a fiadtol, meg mit tartod számon. De ha meg nem írom le, akkor jönnek az olyan emberek mint te, és Háború és béke terjedelemben kifejtik, hogy én kaja,bérlet ruha meg semmi egyéb, kb ilyen szinten tartom a gyereket.

A nagyszülői segítséget meg miért ne vehetném bele. Amikor ott van, koltenie kell rá az anyjának? Nem. Itt szó nincsen arról, hogy azért mert külföldön vagyok, ne próbálnék meg annyi időt lenni a gyerekkel, amennyit csak lehet. Leirtam már fentebb, nem ismétlem magam.

A kulonorákrol természetesen lehet vitatkozni, a mi társadalmunkban külön külön óra kultusz alakult ki. Nincs leterhelve eléggé szerencsétlen gyerek, nem, jól tegyünk még be neki külön órákat, hadd örüljön. Aztán meg jönnek a tüntetok, és kiabálnak, hogy le van terhelve a gyerek az iskolában, feleslegesen zuditanak rá ennyi tananyagot! Nyilván a sport az más, ha akar járni arra járjon.

2023. márc. 17. 09:00
 39/48 A kérdező kommentje:
32es: miért is élek én kint gondtalan életet? Mert el kell járnom dolgozni és fedeznem kell a tetemes kiadásaimat? Míg mondjuk a gyermekem anyjának nem kell eljárnia dolgozni, de helyette van legalább 3 ember, akikre számíthat, ha a gyerekeiről van szó? Értem, szóval van gyereked: gond, ellenben ha külföldön kell megkeresned a betevodet, és hónapról hónapra élsz = gondtalan élet.
2023. márc. 17. 09:51
 40/48 A kérdező kommentje:
36: hol írtam azt,hogy munkanélküli vagyok? Alapvető szovegértelmezés, hahó! Azt írtam, flexibilis munkát végzek, ahol a bejövő összeg nagyban múlik azon, mennyi megbízás van. Nyilván ha munkanélküli lennék, nem tudnám fedezni az ittartozkodásom költségeit plusz a gyerektartást.
2023. márc. 17. 09:54
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!