Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 80 ezret fizetek havonta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 80 ezret fizetek havonta gyerektartásra, eleget fizetek?

Figyelt kérdés

2010 óta élek külön a gyermekem anyjától. Azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, 40 ezerről kezdtük, most 80 ezernél járunk. Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok. Külföldön élek, mikor otthon vagyok 2-3 havonta, próbálom tartalmassá tenni a gyermekkel töltött időt, ezért sok helyre elviszem, természetesen saját költségre. Mikor nem vagyok otthon, anyukám rendszeresen hétvégén a fiammal van.

A gyermek anyja mégis egy utolsó, szemét sohernak tart, aki nem fizeti meg a neki, azaz a fiú anyjának járó "törvényes 20%-ot". Hiába mondtam neki többször is, nyugodtan menjen bíróságra, ezt valamiért nem teszi meg.


2023. márc. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés szempontjából azért élsz gondtalan életet, mert van egy gyereked, akinek a hétköznapi életében nem veszel részt, nem gondoskodsz róla természetben. Ha anyuka dolgozna, akkor is neki kéne 100%-ban gondoskodni a gyerekről, mivel te nem vagy ott. Anyuka nem a te 80 ezer Ft-odból él, mert az a gyerekre sem elég. Ha külföldön is csak hónapról hónapra élsz, akkor felesleges ott lenned, mert az Magyarországon is megteheted, és akkor a gyerekednek is lenne apja.


És igen, ha van gyereked az "gond", mert akkor nem élheted úgy az életedet, ahogy akarod. Én nem sok anyát ismerek, aki lelépett külföldre, és otthagyta a gyerekét egyedül. Te viszont azért élhetsz külföldön, mert van valaki, aki neveli helyetted a gyerekedet.

2023. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
33%
Én, aki kicsit túltolom most vettem 9ezerért néptánc blúzt 134es méretben, alsószoknyát 4 ezerért, felsőt 5ért(rendelésre kapni csak), és kötényt 3ért. Iskolai fellépés, nem jár néptáncra, hanem osztályszinten tanulják a tanártól ünnepségre) és egész Budapesten nem találtam ilyet(fehér buggyos ujjú felső, kékfestő szoknya, fehér kötény). De ja, túltolom..Tudom, milyen a legtöbb szülő, vannak akik a farsangot is elfelejtik, nem fizetnek kirándulás vagy osztálypénzt és láttam a gyerekek felszerelését, jelmezeit, az egyik lyukat vágott lepedőre és azt mondta, hogy szellem, a másik ráírta a pólójára a gyereknek, hogy mi a jelmeze nevét többször, a harmadik meg ráadott hétköznapi ruhákat egy bizonyos színben, pl fekete és kikiáltotta, hogy kéményseprő, vagy egy hajpántra rárakott összehajtott papírfület és akkor macska-vagy pepco hajpánt és macska. Ez a többség. Nem tolom túl, ti toljátok alul, és őszintén nem érdekel, mindenhol, suliban is, egyetemen, párkapcsolatban is a többség a minimumra törekszik, én 3-4esre, aki túltolja az ötösre.
2023. márc. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

41: akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat, mert úgy látom, még mindig hiányzik néhány kocka a teljes képhez.

Mennyit vagyok idén otthon?:

1.Januárban 15 napot voltam

2. Most a tavaszi szünetben 20 napot leszek

3. Júniusban lesz 30 nap

4. Augusztus: kb 2 hét, mondjuk 15 nap

5. Őszi szünet 10 nap

6. December vége 1 hét

Ez így összesen 97 nap. Nyilván ebből le kell vonni, hiszen nem mindig vagyok, leszek a gyerekekkel, ez óhatatlan. Mondjuk vonjuk le 20 napot.Osszesen marad 77 nap, azaz két és fél hónap, amikor az én költségéimbe senki sem száll be, sőt továbbra is ugyanúgy kell fizetnem a gyerektartást, mintha az anyjánál lenne a gyerek.

Nézzük a másik verziót: otthon vagyok, minden második hétvégén nálam van a gyerek, ez a szokásos általában, plusz a munkahelyen járó szabadságból (30 nap) kb a felét tudom vele tölteni. 52 nap plusz 15 nap egyenlő 67 nap. Kijott, hogy annak ellenére hogy külföldön élek, többet vagyok a gyerekkel, mint az otthon maradt apukák többsége!

Ennek viszont nyilván ára van! Erről szól a külföldi hónapról hónapra élés, nem tudok félretenni, amit itt megkeresek, elmegy, tartalék nincs. Ezt megtehetném, ha otthon maradok akkor is, csak éppen 11 hónapot dolgoznék és lenne 30 nap szabadságom. Valamiért nekem ez az utóbbi verzió nem szimpatikusabb. Tudom, a magyar férfiak ezt teszik, majd osszesnek 40/50 évesen. Sztrók, hirtelen szivhalál, stb.Ráadásul nekem otthon nincsen semmilyen egzisztenciám.

A másik, meglehetősen könnyen leszolják itt páran a havi 80 at, ami mondjuk családi potlékkal együtt 95. Nem velem vitatkoztok, hanem a magyar biroságokkal. Berki Krisztián másfél évvel ezelőtt elhunyt celeb részére a bíróság a halála előtt nem sokkal 80 ezer forintban állapította meg a fizetési kötelezettség mértékét. Berki közben 10 milliós kocsikkal furikázott és szerintem nem igazán sajnálta magára a pénzt, amit a tv ktol bőségesen kaphatott. Nyilván ez 2 éve volt,,azóta volt infláció az is tény. De hogy ha vitátok van, és azt állitjátok, a 80 semmire nem elég, a magyar bíróságok gyakorlatát vonjátok kétségbe, amely simán ilyen összeg alatt is megállapítja a gyerektartást. Nem egy elvált ismerősöm van, ahol még mindig 50 ezer a gyerektartás, miközben az apa keres mondjuk nettó 800 ezret.

Visszatérve a gyerekkel töltött időre, az év 1/5od részében velem van a gyerek, a másik egy ötöd részében másokkal, nagyszülők, rokonok, az anya kicsit több mint az év felét tölti a gyerekkel, aminek költségeibe persze neki nem kell beleadnia. Ha én mondjuk pár napja telefonálok és beszélek a gyerekkel, aki mondja hogy már beteg pár napja, a szokásos torokfájás, láz, nátha. Kérdezem, mivel kurálod? Teát iszol? Mondja, nem, mert nincs otthon tea. Ez normális? 80 ezerből nem futja teára, komolyan? Na ne már, mert kiugrom az ablakon. Elő van adva hogy az anyák, hogy így, meg úgy.. Egy kbszott tea a gyereknek, mikor beteg, talán nem lenne akkora elvárás! Persze a gyerek apja felé persze akkora a pofánk, mint a Bécsi kapu, minden szarnak elmondjuk, mi meg az alapok alapját nem teljesítjük. Szégyen, komolyan! Mindegy, mesélhetnék még, de inkább hagyjuk...

2023. márc. 18. 12:57
 44/48 anonim ***** válasza:
29%

Te nem vagy tul intelligens ember.

Kiirtal egy kerdest, valaszoltunk ra paran, de te nem fogadod el masok velemenyet. Akkor minek kerdezted meg?


Sztem ne utalj semmit, az anyuka a 80 ezer nelkul is siman megoldja.. ha ekkora teher neked. Allandoan csak a penzrol beszelsz, arrol nem esik szo, hogy mennyire hianyzik neked a gyerek, ha kulfoldon tartozkodsz. Gondolom semennyire.

2023. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

44: Bezzeg te mérhetetlenül, felfoghatatlanul intelligens vagy, hiszen ismeretlenül is véleményt mersz mondani arról,nekem vajon mennyire hiányzik a gyerek. Mondd, nem sül le a bőr az arcodrol?

Nos, kiirtam egy kérdést, de szerinted azért, mert ismeretlenektol vártam útmutatást arra vonatkozóan, vajon mennyit kell fizetnem? Ennyire nem lehetsz tudatlan, hogy azt gondold, teljesen tanácstalan voltam a témát illetoen, nyilván megvolt és most is megvan a véleményem erről, szondáztatni akartam az embereket, véleményeket olvasni, és erre ez teljesen alkalmas is volt. Egyébként nem tudom elolvastad e az összes hozzászólást, valószínűleg nem, de az egyikben leirtam, ha az illető kulturáltan kifejti az ellenvéleményët, azt természetesen elfogadom. Miért, én írtam annak a hölgynek, aki 300 ezer forintot kap, hogy szerintem ez irreális és hogy ez nem várható el másoktól? Nem, nem én írtam, meg sem említettem az esetét, ergo elfogadtam, ilyen is van.

Felrovod továbbá, hogy a pénzről írok amivel újfent csak a saját feluletességedet bizonyítod. Egyrészt eggyel feletted írtam le, hogy még így is hogy külföldön dolgozom, gyakorlatilag többet vagyok a gyerekkel, mint az átlag, otthon dolgozó apukák, másrészt, mégis egy gyerektartásrol szóló topikban ugyan mi a legyen a téma szerinted, az ausztrál tapirok szerelmi élete?

Ki beszélt arról, hogy nem akarok utalni semmit? Erről szólt a kérdés? Képes vagy alapszinten szöveget értelmezni? A kérdés persze költői ez esetben...

2023. márc. 18. 15:13
 46/48 anonim ***** válasza:
93%

Az itteni valaszolok inkabb azokat az apakat szidnak, akik odabasznak az exuknek havonta 10ezret/gyerek + le se szarjak hogy megcsinaltak azt a gyereket. Egy baratnom anyukaja a harom tizeneves lanyara 75ezret kap. Inkabb ez az ami szegyen, es ez ellen kellene valamit tenni, nem a kerdezovel hadakozni aki 80ezret fizet egy gyereke.

Mondom ezt ugy, hogy elvalt apa masodik felesege leszek hamarosan, a parom nem egyszer 60-70ezreket fizetett az egy szem gyereke utan, most 50re van megallapitva, de havonta 10ezer a gyerek ebedpenze es azt is fizeti pluszban, az 50en felul. Lehet lepontozni meg privatban ocsarolni, mar hozzaszoktam.

2023. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

47: privátban ocsárolni? Ez mit jelent, képesek egyes egybites gyik-esek gyalázkodo szidalmazo leveleket irni Neked, ha nem értenek egyet valamiben? Ez így elég rémisztoen hangzik..hálistennek én még nem szaladtam bele ilyenbe, de akkor felvértezem magam időben :D

Amit írtál, ahhoz kapcsolódóan, a három lány után én reálisan valahol 170 és 250 ezer forintnyi gyerektartást tartanék reálisnak.

2023. márc. 19. 15:11
 48/48 anonim ***** válasza:
95%

#46 vagyok: igen, kaptam mar szep uzeneteket habzo szaju volt felesegektol.

Itt olyan torteneteket lehet olvasni, amelyekben ugy kell kieroszakolni szaros 20ezret egy kozepvezeto apatol aki ugyebar boven tobbet is tudna fizetni, meg igergeti a gyereknek, hogy elviszi oket, aztan tobb honapja nem is latta a sajat veret. Ezt nagyon elitelem, es borzasztonak talalom. En pedig hangoztatni szoktam, hogy nem minden elvalt apa egy kocsog fereg. Buszke vagyok arra, hogy a parom jo apa. Anyagilag is eleg nagyvonalu volt a valast megelozoen, es egyeb dolgokban is segitette az exet (amik nem a gyerekkel voltak kapcsolatosak) illetve rendszeresen nalunk is van a kisfia, nem tojik ra mint a nagy tobbseg. Aztan ahogy ezeket leirom, nekem esnek olyan kommentekkel, hogy “hamar elhagyta a sajat gyereket akkor fizethet is mert ez a minimum” Holott igazabol az o exuk meg ezt a minimumot sem tudja teljesiteni, hiszen akkor nem lenne tele ez az oldal olyan kerdesekkel, hogy “miert nem fizet a gyerek apja 10 honapja” “miert nem viszi el a gyereket lathatasra” es a tobbi. Ismetlem magam most is, nem mindig az elvalt apuka a szemetlada, van amikor az exfeleseg az, aki nem tud a buszkesegen es a sertettsegen tullepni, es nem azt nezi, mi lenne a legjobb a gyereknek. De ez mar egy masik tortenet.

2023. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!