Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 80 ezret fizetek havonta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 80 ezret fizetek havonta gyerektartásra, eleget fizetek?

Figyelt kérdés

2010 óta élek külön a gyermekem anyjától. Azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, 40 ezerről kezdtük, most 80 ezernél járunk. Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok. Külföldön élek, mikor otthon vagyok 2-3 havonta, próbálom tartalmassá tenni a gyermekkel töltött időt, ezért sok helyre elviszem, természetesen saját költségre. Mikor nem vagyok otthon, anyukám rendszeresen hétvégén a fiammal van.

A gyermek anyja mégis egy utolsó, szemét sohernak tart, aki nem fizeti meg a neki, azaz a fiú anyjának járó "törvényes 20%-ot". Hiába mondtam neki többször is, nyugodtan menjen bíróságra, ezt valamiért nem teszi meg.


2023. márc. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen jó a 80 ezer. Nem sok, de nem is kevés.

Luxus dolgok nem férnek bele,(fogorvosi kezelés, külföldi út, jogosítvány megszerzése) de többet ne fizess. A fentieket meg felesbe külön fizessétek.

2023. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Plusz info: a covid idején rendszeresen otthon voltam egy hónapokat pl amikor az iskolai tanítás szünetelt. Tavaly nyáron június közepétől július 20 ig, majd augusztus 12tol szeptember elejéig voltam otthon, és nyilván ilyenkor napi szinten voltam a gyerekkel. De ebből kovetkezoen nem fix munkám van kint, hiszen ennyi szabadságom nem lehetne. Nem tartozom a felső középosztályba sem, a most jövő gazdasagi válság simán elsoporhet engem is, akár külföldön élek, akár nem. Tartalékom alig, de mivel otthon kicsit "játszom a Csekonics bárot", (én hibám, senki nem kényszerít erre), ezért aztán az exem azt gondolja, tele vagyok pénzzel. Meg tény, évente a jelenlegi párommal kétszer elmegyunk alacsony költségvetésű utakra, 1-2 hétre. Ezt is megkapom persze, hogy a világot járom, és nem gyerekre költom azt a pénzt is.
2023. márc. 16. 16:54
 13/48 A kérdező kommentje:
Ezeken felül rendszeresen adok szeptemberben iskolakezdesi támogatást, kifizetem a nyári tábort, régebben az új bútorokat és persze mostanaban az egyéb nagyobb ajándékok felét is álltam.
2023. márc. 16. 16:58
 14/48 anonim ***** válasza:
44%

Az a 80 ezer kb 200 euro, miközben Németországban 250 euró a Kindergeld (családi pótlék) havonta. Amit ugye a gyerek után kapsz. Tehát ebből még így is megtartasz 50-et. A saját jövedelmedből egy fityinget nem adsz. Amit meg amúgy az éves adóbevallásnál vissza tudsz igényelni. (Ha a gyereked havi rendszerességgel támogatod X összeggel, az az adóból visszaigényelhető. Járj utána!) Magyarul még mindig ott tartunk, hogy a te zsebében egy centtel nincs kevesebb, mintha nem lenne gyereked.

Na és akkor innen kezdjük elölről: szerinted sokat fizetsz?

2023. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság a gyerektartást gyermekenként a kötelezett átlagos jövedelmének a 15-25%-ában határozott összegben határozza meg. Az átlagos jövedelem alatt az előző évet veszik figyelembe (esetleges bónuszokat együtt). Nem tudjuk mennyi a kereseted, de mivel a tényleges felügyeletből ritkán tudod kivenni a részed, ezért ilyenkor egy magasabb gyerektartást szokott a bíróság megállapítani (mint ha 2 hetente hétvégén és a szünetek felében nálad van a gyerek).
2023. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

14: Nos, nem Németországban élek. Abban az országban lakom, ahol semmit se kapok a gyerek után, és ami már nem uniós ország. A gyerek anyja a családi pótlékot Magyarországon kapja természetesen. Itt adovisszateritést szoktam kapni, de mostanában, idén, ezt is hanyagolják, nyilván utána kell mennem jobban, miért.

Nos, szerintem nem fizetek sokat, de a kérdés nem is erről szólt, hanem arról, vajon eleget fizetek e ahhoz hogy ne nevezzenek a fiam előtt egy utolsó soher, szemét alaknak. Másrészt mondjuk egy német/egyéb kulfoldi albérleti árat nem is lehet egy lapon említeni az otthoni árakkal. Nekem a lakás albérlete átszámitva alapból 300 ezer forintrol indul. Azon felül kell az élelmezésemet, a hazautazásomat , egyéb kiadásokat finanszírozni.

2023. márc. 16. 17:18
 17/48 A kérdező kommentje:
Tavaly januárban otthon voltam, végig velem volt a gyerek. Tavasszal tény, csak 5 napot voltam otthon. Nyáron viszont újfent 7 hétig. Ősszel kb 10 napot, majd december utolsó hetét. Ez így osszeadva bőven 3 hónap felett jön ki. Szerintem aki évente minden második hétvégén van a gyermekével annak se jön ki ennyi nap. Minden második hétvége ui az kb az 26x2 nap, 52 nap. Ráadásul a gyermek nincs az anyjával azokon a hétvégéken sem, amikor én nem vagyok otthon. Általában anyukámnál, más rokonnál van. Ez nem számít? Az anyjának ilyenkor nincs költsége vele kapcsolatban.
2023. márc. 16. 17:25
 18/48 anonim ***** válasza:
36%

Ne martirkodj, hogy neked mennyi a kiadasod. Az senkit sem erdekel, vallaltal egy gyermeket, kotelessegeid vannak.


Ha jol szamolom 178 fontot fizetsz. Nem neztem utana, de £2000 biztos van mar kint is a minimalber. Igy a 10%ot se eri el, amit te fizetsz.

2023. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ennél a kérdésnél mindig azt kell nézni, amúgy mennyit kellene költened a gyerekre, ha még vele élnél, és hogy most mennyit költ rá az exed. Te költesz rá többet vagy ő? Merthogy ő eteti, ruházza, fizeti a rezsit, viszi orvoshoz, megy miatta táppénzre, ha beteg (ugye az jövedelemkiesés... és te nem vagy ott, hogy segíts. Persze más, ha van nagyszülő, aki be tudja ilyenkor vállalni, és senkinek nem kell tp), ő fizeti a gyerek miatt szükséges benzint/bérletet, a különtanárt, foglalkozást, és talán nem árt, ha eljut szakkörre, foglalkozásra, vesz neki játékot/könyvet/egyebet, tanszert, stb. Ráadásul nagyrészt ő látja el a felügyeletet. Szóval nem, önmagában a 80e forint baromira nem sok.

De úgy, hogy fizeted az ajándékok felét, a nyári tábort és az iskoláztatásba beszállsz, korrekt, és rendben van. De azért légyszi, ne csinálj úgy, mintha te lennél a krőzus azért, mert ellátod a gyerekkel kapcsolatos kötelezettségeidet. Ha az exeddel élnél, akkor is elmenne a saját gyerekedre ennyi pénz, ha normális ember vagy. És attól még, hogy az exszel nem vagytok már együtt, ugyanúgy kutya kötelességed gondoskodni a gyerekről.

2023. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
18as: miről beszélsz, ember? Normalisnak tartod magadat? Mert én nem igazán..Nem panaszáradatot zuditottam, tényeket mondtam, és a kérdés arra vonatkozott vajon eleget fizetek. Emellett nem tudom feltűnt e, valószínűleg nem, hogy nincs fix bevételem, ha van munka, tudok dolgozni, ha csendesebb időszak van, akkor kevesebbet. Ráadásul gondolom,kiszámoltad a fizetesemen túl azt is, hogy az elmúlt évben három hónapot voltam otthon.Valamennyi szabadság pénzt nyilván kaptam, de szerinted az idő túlnyomó részében volt bevételem vagy sem? Nem az volt a kérdésem, hogy áldozat/mártir vagyok e (nyílván nem) hanem hogy eleget fizetek e ahhoz,hogy ne nevezzenek utolsó sohernak,szemét alaknak a fiam előtt.Sikerült most végre felfognod? Nem bonyolult, olyan mint az egyszeregy. Természetesen lehet az a válasz : igen, egy utolsó soher vagy, azokhoz hasonló, akik havonta 20-30 ezreket fizetnek. ..
2023. márc. 16. 18:19
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!