Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 80 ezret fizetek havonta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 80 ezret fizetek havonta gyerektartásra, eleget fizetek?

Figyelt kérdés

2010 óta élek külön a gyermekem anyjától. Azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, 40 ezerről kezdtük, most 80 ezernél járunk. Önkéntes alapon történik, nem bírósági határozat révén, mivel nem voltunk házasok. Külföldön élek, mikor otthon vagyok 2-3 havonta, próbálom tartalmassá tenni a gyermekkel töltött időt, ezért sok helyre elviszem, természetesen saját költségre. Mikor nem vagyok otthon, anyukám rendszeresen hétvégén a fiammal van.

A gyermek anyja mégis egy utolsó, szemét sohernak tart, aki nem fizeti meg a neki, azaz a fiú anyjának járó "törvényes 20%-ot". Hiába mondtam neki többször is, nyugodtan menjen bíróságra, ezt valamiért nem teszi meg.


2023. márc. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

18as: emellett természetesen fogalmad sincs,,mennyi a minimál bér Angliában, lovoldozol a levegőbe tudatlanul. Nos.kb 9.75 font óránként, ami havi 160 óránál ez kerekitve 1600 font,20 %az adó, plusz 10% az egészségügyi hozzájárulás, szóval vonj le nyugodtan legalább 300 fontot,marad 1300 az 1600bol.

De tök jo,hogy jössz te, és elmagyarazod nekünk tudatlanoknak, mennyi a minimalbér. Komolyan b..ás.

2023. márc. 16. 18:24
 22/48 A kérdező kommentje:

19es: nem csináltam úgy, mint a krozus, a kérdés arra vonatkozott,eleget fizetek e ahhoz,hogy ne nevezzenek utolsó szemét rohadéknak új barát által is.

Bérletet nem kell fizetni a gyereknek, mert 14 év alatti, kocsira nem kell kolteni, mert nincs. Tavaly januárban covidos volt a gyerek, minden költséget én álltam, mert éppen otthon voltam. Nyilván ez egy alkalom. Még egyszer: ez nem az en fenyezésemrol, ön tomjénezésemrol szól, erről szó sincs. A kérdés az volt, amit fentebb már írtam. Részletesen feltártam mindent,pro és kontra.

2023. márc. 16. 18:31
 23/48 anonim ***** válasza:
21%

Minimalbernel vissza lehet igenyelni az adot.


“ Emellett nem tudom feltűnt e, valószínűleg nem, hogy nincs fix bevételem, ha van munka, tudok dolgozni, ha csendesebb időszak van, akkor kevesebbet. Ráadásul gondolom,kiszámoltad a fizetesemen túl azt is, hogy az elmúlt évben három hónapot voltam otthon.Valamennyi szabadság pénzt nyilván kaptam, de szerinted az idő túlnyomó részében volt bevételem vagy sem?”


Ekkora sopredek vagy? Ha te nem dolgozol, a gyereknek akkor is enni kell, akkor is oltoztetni kell… akkor is fizetni kell a szamlakat.


Az,hogy te nem voltal kepes dolgozni 3 honapig, mentesit a gyerektartas alol? Oldja meg az anyukaja?

2023. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

23: nem,miért lennék sopredék te utolsó nyomorult? Azért mert az anyukája az elmúlt 12 évből dolgozott mondjuk 2 évet jó esetben, azért ? Vagy mondjuk netán azért, mert egy utolsó irigy alak vagy,akinek van évente mondjuk 20 nap szabadsága, ezért fúj azokra, akik többet engednek meg maguknak? De rendben,te letetted a voksodat. Elfogadom, hiszen nyilván amikor feltettem a kérdést, akkor benne volt a pakliban ez a válasz is. Nyilván havi 80 ezres gyerektartásbol, úgy hogy a gyermek a nagymamájánál van minden második hétvégén,plusz ruhát is onnan kap jórészt meg tőlem, nem lehet egy gyermek étkeztetését megoldani, nyilván éhen hal a gyerek,hát persze.

És egyáltalán ki mondta azt,hogy az én nem dolgozásom mentesit a gyerektartas fizetése alól? Állítottam ilyet? Látsz ilyet a hkye fejeddel? Nyilván amikor nem dolgozom, annak az időnek jó részét a gyerekkel töltöm, nem csavargok a világban. Ez leesett? Nem igazán, ahogy látom....

2023. márc. 16. 18:53
 25/48 A kérdező kommentje:
24es: "Minimálbérnél vissza lehet igényelni az adót". Jaj,tényleg? Ha nem mondod,hülyén halok meg.. Évente kapok kb 500 fontot pluszban, idén már az sem jött mondjuk.
2023. márc. 16. 18:56
 26/48 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezo kar volt fel tenni a kérdést. Eleget adsz a gyerek dolgaira, az asszony ugyan ennyit rak bele joesetben a gyerek nagyon jol elelhet sőt mindene meg is van. Itt amint latod barmit irsz barmit mondasz egy sza.r vagy kiforgatják lekicsinylik azt. Amugy is ha exed ezt gondolja rolad max akkor változna ez ha eltartanad ot is kb 400-500nettoval. Addig is sajnos igy is ugy is sarozni fog a gyerek es masok előtt. De hat ez az a dolog amit az ember az exevel a legkevesbe se akar, vagy is eltartani. A gyerekeddel beszelgess megkao e mindent vagy mit kap, sokszor a nok elszorjak a pénzt amit kapnak ,, fontos " dolgokra es mikor a gyerekre mar nem jut na szerinted kit huznak fel ki a hibas? Te aki nem fizetsz nekik eleget. Szoval legy résen, egy gyereknek nem kellenek milliok havonta sot szazezrek se. Nem veszunk minden honapbannuj telefont uj gépet vagy olyan markas penzlehuzos dolgokat h 100elknegy cipo stb. Azt meg ne vigyuk bele a dolgokba h lakbert kell fizetni anyunak meg rezsi + szamlak mert azokat akkor is kellene fizetnie ha a gyerek nem lenne. Az a kis tobblet meg elhanyagolhato a kaja joval tobb az tény de ok is vallaltak a gyereket es ez ezzep jár, nem majd h a masik fizet mindent...
2023. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
26: nos, én örülök, hogy végre feltettem ezt a kérdést és természetesen elfogadom, ha valaki kulturáltan ellenvéleményt fejt ki. A gyerek az anyja lakásában lakik, ezt is fel szokta hozni, hogy ő tesz fedelet a gyerek feje felé.
2023. márc. 16. 19:37
 28/48 anonim ***** válasza:
41%

26-os, ne számoljuk a lakbért, rezsit, mert amúgy is kellene fizetnie? Igen, kellene, ha nem lenne gyereke - de akkor a jövedelme egy jó része nem menne el a gyerekre, tehát jóval több is maradna. Ha az apuka velük élne, akkor is bőven jobb anyagi helyzetben lenne, mert két jövedelemre jut egy gyerek és a rezsi...

És továbbra sem veszi ki az apuka különösebben a fizikai részét a gondozásból, kutya kötelessége legalább anyagilag kompenzálni, ha már inkább kiköltözött külföldre ahelyett, hogy a gyereke közelében maradjon.

2023. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
34%
Annak idején a bíróságon nekünk azt mondták h ha pl kinn gyári munkás 2 műszakba akkor az itthoni gyári munkás bért nézik h mennyit keresne abból számolják a gyt-t
2023. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
73%
28. Bezzeg ha az anya költözik, ő rángathatja magával a gyereket akárhova, akkor már nincs szó arról, hogy a gyerek a másik szülő közelében is maradhasson.
2023. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!