Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért ilyen gerinctelen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen gerinctelen?

Figyelt kérdés
Elváltunk, havi 40ezer a gyerektartás. Van még egy közös hitel, a fele az övé. Arra 41et fizet úgy, hogy az ingatlant ő használja, bíróság határozott így. Kértem, legalább a hitelt adja ide 5e körül, mert akkor kell befizetni. Nem adja ide. Sőt a hónapban még semmit nem fizetett. Mindig megoldom a dolgokat, de most kellett kabát a gyereknek, ami 20ezer volt. Megállapította, hogy frankó a kabát, majd ha kinövi a gyerek, akkor neki adja. De eszébe nem jutott a felét kifizetni. Ősszel a cipővel jártunk így. Semmi plusz kiadásba nem száll bele. Én jófej akartam vele lenni a gyerek miatt, de teljesen hülyének néz. A közös autót az új barátnő, meg az új gyerekek használják, a saját gyereknek nem adta ide, holott az még jócskán a házasság alatt lett szerezve. A közös ingatlanból ki akar semmizni. Papíron semmit nem keres, amúgy igen. Miért gondolja úgy, hogy így engem szívat meg? A saját gyerekével is kitol. Egy hete nem is kereste, holott itt jár el a ház előtt. Úgy viselkedik, mint egy sértődött 5 éves óvodás. Pedig már 2 éve külön élünk.
2023. márc. 16. 18:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Most olyan kiadások jöttek közbe, hogy nagyon számítottam a pénzre. De annyit sem hajlandó írni, hogy most nem tudom megoldani, kérek pár napot még.
2023. márc. 16. 18:37
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Pont mint az exem 😃
2023. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérj gyt emelést inkább a bíróságon.
2023. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
A gyerektartásból kell gazdálkodnod. Ha csak nincs tényleg valami rendkívüli, nem jár pluszpénz. A kabátvásárlás nem az. Ha nem kapod meg, ami jár, vagy kevesled az összeget, fordulj a bírósághoz!
2023. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Legyen az ővé minden de a hitellel együtt kéne.

A gyerektartás nem rossz összeg.

2023. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 minden legyen övé? Benne van az én pénzem, a hitelt 14 éve fizetem rá. 30 milliót ér az ingatlan és még van rajta 5 millió. És csak úgy puszira adjam oda neki, én meg álljak 45 évesen csupasz popsival? Soha többet ne tudjak egy saját ingatlant venni? Azt azért nem.
2023. márc. 17. 05:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 akkor mit adjátok el.
2023. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mit nem kell...
2023. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"minden legyen övé? Benne van az én pénzem, a hitelt 14 éve fizetem rá."


Persze, hogy nem. De el lehet adni, vagy akkor vàsárolja ki a részed, ha ő ott akar maradni. Az lenne a legtisztább. Lejárt hitelnél is ugyanez kellene, hogy megkapd a részed, nincs értelme húzni.

A kocsinak is el kellett volna kérni a fele értékét, ha ő használja. Vagyonmegosztás egyáltalán nem volt? Ideje lenne pótolni.

2023. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztos nem bohóckodnék, és stresszel német magam azzal, hogy elkéregetem tőle a hitel felét, aztán vagy adja vagy nem. Semmi értelme már annak, hogy osztozzatok az ingatlanon. Meg kell szüntetni a közös tulajdont.

2 opció van, vagy kivásárolja a részed, a többi hitelt meg ezután ő fizeti, vagy eladjátok, kifizetitek a hitelt, a maradékot felezitek. Aztán le a gond.

A kivásárlás viszont nálatok bajos, mert akkor a banknak is rá kell bólintania, nézik a hitwlképességet, és ha nincs bejelentett jövedelme, akkor kapásból bukó.

Marad az eladás. Az meg ne rémisszen meg, hogy ő abba nem egyezik bele, anélkül is el lehet adni (végső soron elárverezik).De nyugi, mivel az az ő érdekét sem szolgálná, nem fog addig elmenni a dolog, kénytelen lesz bele egyezni.

Úgyhogy nyugodtan vázolhatod neki, hogy van 3 napja perkálni, és a továbbiakban 5-ig fizetni, különben ezt nem csinálod tovább, és elindítod a procedúrát. Sőt, még ingatlanhasználati díjat is kérhetnél tőle, mivel a te tulajdonod is használja. Nézz csak utána, és ne hagyd magad!

2023. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!