Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi tartásdíj lenne jogos?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi tartásdíj lenne jogos? Párom nemrég hagyott el, viszonylag hirtelen. Voltak előjelei, tehát hazugság volna az állítanom, hogy meglepett, mikor elém állt avval, hogy elköltözik, de kicsit megilletődtem, hogy ezt egyik napról a másikra teszi.

Figyelt kérdés
Eleinte minden renben ment,próbáltuk kultúráltan megbeszélni,megállapodtunk,hogy közös megegyezéssel adjuk be a paírokat. Aztán minden elromlott. Lett hirtelen új barátnő,dúl a szerelem. Ez rendben is volna, ha azért velünk is törődne egy hangyányit,de úgy tűniknála az új élet jelenleg azt jelenti,hogy kiradírozza a régit,gyerekestől,mindenestől.2 gyereket neveltünk együtt,de csak a kisebbik a közös.Mióta elment,nem fizetett egy forintot sem és már nem is látogatja a picit egyáltalán,még telefonon sem érdeklődik utána.Teljesen kifordult magából,nem is ismerem ezt a férfit,kizárt,hogy vele éltem 9 éven keresztül.De nem ez a lényeg. Eszem ágában sincs szívni a vérét,kezdjen új életet,joga van hozzá.Viszont nekünk is élni kell,épp elég nagy trauma a gyerekeimnek,hogy eltúnt az apjuk az életükből(a nagyobbnak is,hisz 3 éves kora öta nevelte,őt tekinti az apjának,még ha vér szerint nem is az),de még anyagilag is teljesen ellehetetlenülünk.Mindig is azt beszéltük, ha egyszer nem fog múködni a dolog,békében válunk el és mindenben segít,támogat,hiszen elég speciális a helyzetünk.Én meghosszabbított gyesen vagyok a közös gyermekünk miatt,aki tartósan beteg,napi 3 öában jár fejlesztésre.E mellett nyilván képtelenség elhelyezkedni,talán majd ha integráétan oktatható lesz egyszer és legalább fél napig valamilyen intézményi ellátásban részesül. Evvel eddig nem volt probléma,természetes volt,hogy itthon vagyok a fogyatékkal élő gyerekünkkel,most meg az van hirtelen,hogy miért nem megyek dolgozni,ne belőle akarjak megélni. Mintha nem tudná miért. Nem nem akarok, hanem nem tudok. Mintha amnéziája lenne, néha olyan,másként fel nem foghatom mitől bolondult így meg.Felajánlottam,hogy akkor neveljük közösen,megosztva,de hát azt hogy képzelem,akkor ő miképp dolgozzon. És én? Nincs 70 ezer forint sem a havi bevételem,ebből több mint 40 a rezsim telefon és tv nélkül. Ő úgy netto 200-250 között keres. Persze majd elmegyek ügyvédhez,de jó lenne tudni,mennyi az az összeg,amire jogosan igényt tarthatok? Jelenleg a nyugdíjas édesapám segítségének köszönhetően van mit enniük a gyerekeimnek.

2013. okt. 27. 04:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
20-40 között fognak tartasdijat megállapítani, de csak a közös gyerekre jár, a "hozott ra" nem. Minél előbb beadod a kérelmet - a gyermekelhelyezest ki ne hagyd- annál hamarabb eselyes, hogy kapsz valamit - bar a per par hónapot igénybe vesz, az biztos.
2013. okt. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen együtt érzek Veled.Elhiszem ,hogy nem rajta akarsz élősködni,de ez már tőle nagy pofátlanság és sajnos tipikus pasi ,hogy neki csak addig kell egy kapcsolat amíg hepi aztán meg lecseréli a családot egy tyúkra akibe éppen szerelmes.Én azt javaslom vasalj ki belőle amennyit csak tudsz ,illetve ilyen esetben vannak szociális segítségek ami nem sok csak épp több ,mint a semmi.Lakhatási pl.a kicsire talán közgyógy .


Én pl ezért nem vállalnék családot kivéve ha rám szakad a bank


Sok sikert kívánok és remélem,az új tyúk majd ad egy kis leckét neki a vérszívó nőkből :)

2013. okt. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%

Általában a fizetés 20%-át szokták megítélni egy gyerekre. Mivel a közös gyerek tartósan beteg, lehet esélyed van egy kicsit magasabb gyerektartásra, de nem sokkal.

Csak a közös gyerekre jár, a neveltre nem.

De bocs,hogy beleszólok, a te dolgod, csak megjegyzem, miért mentél bele abba, hogy közös megegyezéssel váltok? Hogy megkönnyítsed a dolgát? Szerintem nem véletlen, hogy válni akart, a barátnő már tuti megvolt, nem utána lett hirtelen.

2013. okt. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaj utolsó, talán azert, hogy ne évekig huzodjon a per.... Mi a csodának nyújtani? Aki menni akar, menjen.
2013. okt. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Todom,hogy csak a közös gyermek után jár,nem is állt szándékomban a nagyobbik után bármit is igényelni. Már nincsen közös megegyezés,az csak eleint volt, amíg még lehetett értelmesen beszélni Vele és igen,azért akartuk úgy,hogy gyorsan lemenjen az egész. Jelenleg egyáltalán nem kommunikálunk sehogy sem,általában még mobilon sem érem el, ha meg mégis felhív olyan minősíthetetlen hangon beszél velem(aminek az okát végképp nem értem),hogy néha ki kell nyomnom a telefont. Így most az van,hogy én adom be a keresetet. Közgyógy és emelt összegű családi pótlék jelenleg is jár a kicsi után, de köszönöm,hogy gondoltál Rá kedves kettes válaszoló:) Utána olvastam én is,általában 15-20 % a bevett bírói gyakorlat. Mindenképpen %-ot szeretnék és nem fix összeget. Azért írtam ki a kérdést,hátha valaki járt hasonló cipőben. nem akarom a beteg gyerekemet véres kardként hordozni a tárgyaláson és arra sem apellálok,hogy együttérzést csikarja ki a bíróból zokogva előadva szívszorító helyzetemet,de sajnos tényleg lehetetlen helyzetbe kerültem. Mikor a babát vártuk én is úgy terveztem,hogy visszamegyek dolgozni,hogy 2 keresős család leszünk. Úgy vállaltama második babát,hogy el tudjam tartani magam is, ha mégis tönkremegy a kapcsolatunk. Azt nem tudhattam előre,hogy súlyos koraszülöttként 6 hónapra fog megszületni. Evvel az eshetőséggel bevallom,nem kalkuláltam.
2013. okt. 27. 06:14
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Ne csak százalékosan kérd, hanem minimum fix összeget is megállapítva. A százalékkal ugyanis lehet trükközni, hogy hopp, mégiscsak inkabb a minimálbérre jelenteti be magat, hogy kevesebb legyen. Ha fix+ %van, akkor viszont a minimum fizet akkor is fizetnie kell, ha az tobb, mint a százalékosan számított tartasdij. Nem art rögtön bírósági letiltast is kérni a tárgyaláson es a keresetet ugy add be - persze csak ha volt annyi ideje, hogy lelépett- hogy visszamenőleg hat hónapra igényeld a tartasdijat.
2013. okt. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó: a fix összeg nem jó. Hiába kérsz akármennyit, ha csökken a keresete, kérheti a tartásdíj mérséklését. A % a legokosabb megoldás.
2013. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

A fizetésből letiltás nem megy egyből, azt indokolni kell, nem lehet egyből vagdalkozni, amíg valaki erre okot nem ad. Hónapokon át tartó nem fizetés kell ahhoz, hogy fizetésből tiltsanak, nem úgy van, hogy ezt csak úgy kitalálod és kész.

A % azért rosszabb neki és abba nem is nagyon fog belemenni, ha ügyvédje van, mert az minden bevételére vonatkozik. Elad valamit, végkielégítést kap, prémiumot, bármit, ami bevétel, egyből fizetnie kell. Fix-et fog kérni, ebből kicsit magasabbat és meg is fogják ítélni, de szvsz. olyan 50 körül lesz max a gyerek betegségére való tekintettel.

2013. okt. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Még nincsen 6 hónapja,de természetesen visszamenőleg fogom kérni,korrekt módon akkortól,amikortól ténylegesen lelépett és nem fizet. Már jó pár éve ugyanaz a munkahelye,nem gondolnám,hogy önszántából eljönne onnan,egyre feljebb lépdel a ranglétrán,és mivel ez egy nezetközi nagyvállalat, trükközni nincs lehetősége. Fizetésből letiltással kérem, akkor talán úgy a leginkább praktikus,hamondjuk a fizetés 20%-át,de minimum x összeget. Muszáj lesz ügyvédhez mennem,de egyenlőre csak valami ingyenes jogi tanácsadás fér bele,nemgondolnám,hogy az efféle családjogi eseteket elvállalná bárki "pro bono" sajnos. Köszönöm a segítséget mindenkinek,csak-csak okosodom valamit,ahogy a hozzászólásokat olvasgatom:)
2013. okt. 27. 06:54
 10/30 A kérdező kommentje:
Ez viszont meglepő hír nekem. Miért kelene indolokni? persze elhiszem,csak furcsállom,hiszen ha nem onnan vonják,akkor csak az önkéntes teljesítés marad. Az nem elég indok,hogy lelépett és itthagyott egy forint nélkül,a nyugdíjas apám segítségére utalva? ha lenne olyan korrekt,hogy önként is telesíti a kötelezettségét,akkor megtehetné most is,papír nélkül,nem? Nyilván a bíróságon is jó pont lenne, ha fizet,még ha nem is annyit amennyit majd megállapítanak. Akkor csak kompenzálnia kellene az összget és bizonyítaná,hogy gondoskodó szülő,akinek nem kell bírósági határozat ahhoz,hogy támogassa a fogyatékkal élő gyerekét. De akkor ezek szerint tévedek. Ez azért szomorú.
2013. okt. 27. 06:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!