Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi tartásdíj lenne jogos?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi tartásdíj lenne jogos? Párom nemrég hagyott el, viszonylag hirtelen. Voltak előjelei, tehát hazugság volna az állítanom, hogy meglepett, mikor elém állt avval, hogy elköltözik, de kicsit megilletődtem, hogy ezt egyik napról a másikra teszi.

Figyelt kérdés
Eleinte minden renben ment,próbáltuk kultúráltan megbeszélni,megállapodtunk,hogy közös megegyezéssel adjuk be a paírokat. Aztán minden elromlott. Lett hirtelen új barátnő,dúl a szerelem. Ez rendben is volna, ha azért velünk is törődne egy hangyányit,de úgy tűniknála az új élet jelenleg azt jelenti,hogy kiradírozza a régit,gyerekestől,mindenestől.2 gyereket neveltünk együtt,de csak a kisebbik a közös.Mióta elment,nem fizetett egy forintot sem és már nem is látogatja a picit egyáltalán,még telefonon sem érdeklődik utána.Teljesen kifordult magából,nem is ismerem ezt a férfit,kizárt,hogy vele éltem 9 éven keresztül.De nem ez a lényeg. Eszem ágában sincs szívni a vérét,kezdjen új életet,joga van hozzá.Viszont nekünk is élni kell,épp elég nagy trauma a gyerekeimnek,hogy eltúnt az apjuk az életükből(a nagyobbnak is,hisz 3 éves kora öta nevelte,őt tekinti az apjának,még ha vér szerint nem is az),de még anyagilag is teljesen ellehetetlenülünk.Mindig is azt beszéltük, ha egyszer nem fog múködni a dolog,békében válunk el és mindenben segít,támogat,hiszen elég speciális a helyzetünk.Én meghosszabbított gyesen vagyok a közös gyermekünk miatt,aki tartósan beteg,napi 3 öában jár fejlesztésre.E mellett nyilván képtelenség elhelyezkedni,talán majd ha integráétan oktatható lesz egyszer és legalább fél napig valamilyen intézményi ellátásban részesül. Evvel eddig nem volt probléma,természetes volt,hogy itthon vagyok a fogyatékkal élő gyerekünkkel,most meg az van hirtelen,hogy miért nem megyek dolgozni,ne belőle akarjak megélni. Mintha nem tudná miért. Nem nem akarok, hanem nem tudok. Mintha amnéziája lenne, néha olyan,másként fel nem foghatom mitől bolondult így meg.Felajánlottam,hogy akkor neveljük közösen,megosztva,de hát azt hogy képzelem,akkor ő miképp dolgozzon. És én? Nincs 70 ezer forint sem a havi bevételem,ebből több mint 40 a rezsim telefon és tv nélkül. Ő úgy netto 200-250 között keres. Persze majd elmegyek ügyvédhez,de jó lenne tudni,mennyi az az összeg,amire jogosan igényt tarthatok? Jelenleg a nyugdíjas édesapám segítségének köszönhetően van mit enniük a gyerekeimnek.

2013. okt. 27. 04:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell hozza ügyvéd. Egyedül is meg tudod oldani, vagy - ahogy az egyik valaszado irta is - a bírósági panasz napon bemesz es segítenek megfogalmazni a beadványt. Egyebkent nem nehéz beadványt írni, a lényeg, hogy minden szereplő minden szemelyi adata fel legyen tüntetve, tehat anya,apa, gyerek neve, anyja neve, szuletesi helye es ideje, állando lakcíme legyen benne. Ha kézzel írod, nem kell tanu, ha géppel, akkor két tanu kell, azoknak is minden szemelyi adata, valamint teljes dátum legyen - hely, év, honap, nap- es aláírásod. Sürgősséggel nem tudod kérni, de kerhetsz ideiglenes gyermekelhelyezest, akkor valamennyi tartasdijat meg állapítanak addig is.
2013. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%

ismét 14. A bírósági fogadónap a biztos, a családsegítő csak időhúzás, mert azok érdemben nem intézkednek.

Mivel vidéken laksz, így van esély gyors eljárásra. Nekem a panasznapon tett látogatást követően 1 hónappal már kitűzték a tárgyalást, ettől gyorsabban nem tudod elintézni.

A szükséges dokumentumok nálad vannak. Gondolom, a szül.a.könyvi kiv. és a házassági is megvan, leírod a láthatást és ennyi kell (és személyi ig, lakcímkártya).

2013. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%
Ja! és nem kell beadványt fogalmaznod, mert a személyes meghallgatás alapján felvett jkv a beadvány, amit a megjelenésedtől számított átlag 8 napon belül mindkét fél megkap.
2013. okt. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
A láthatásnál maximum a havi alkalmak számát lehetne szabályozni,mert a munkabeosztása,(folyamatos)végett előfordul olyan is,hogy hónapokig nincs szabad hétvégéje. Tehát klasszikus rendszer sosem lesz benne,még akkor sem, ha amúgy mutatna bármiféle hajlandóságot az együttműködésre. Pedig pont az lenne a legfontosabb a gyereknek. Az utóbbi hetekben viszont világossá vált számomra milyen ember(mindeddig hihetetlenül vak voltam,no meg elnéző a gyerek és a helyzet miatt)és hogy ajövőre nézve mennyire számíthatok rá bármiben is. Márpedig ha egy harmatfriss "kapcsolatot" a gyereke elé rangsorol,magára hagyja egyik napról a másikra és az sem érdekli miképp tartom el,akkor azt hiszem józan paraszti ésszel semmi jót nem várhatok tőle.Minél előbb megbarátkozom a gondolattal,annál több csalódástól kímélem meg magam és a gyerekeimet.Utólag persze könnyű okosnak lenni nekem is. Tehát evvel a láthatás-szabályozással nagyon körültekintőnek kell lennem,egyrészt szükséges tudnom a jogi lehetőségekről,ami viszont ennél is fontosabb,hogy konzultáljak a kezelőorvosával(az egyikkel a sok közül),hogy mi a véleménye és a szerencsétlen helyzethez képest mi lenne a leginkább optimális, ha már egyszer mindenképp a gyerek kerül ki "vesztesen" a dologból.
2013. okt. 27. 08:23
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor első dolgom holnap reggel időpontot kérni a panasznapra,remélem még az a hetire kapok. Vagy mégse,mert pénteken tartják és az ünnepnap.Remek,akkor várhatok nyolcadikáig.
2013. okt. 27. 08:29
 26/30 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell időpontot kérned, érkezési sorrendben történik, legalábbis nálunk.

A láthatásnak nincs jogi háttere, a felperes szabja meg.

Nem kell nézni a munkabeosztását, ha fontos neki a gyerek, létezik szabadság.

Hidd el, sokszor én is erre fáztam rá, hogy a sok alázás után még szem előtt akartam tartani az apuka érdekét. De miért is?

Egyébként ha majd azt látod, hogy fontos lesz neki a gyerek, a láthatástól el lehet térni, és ez már a kettőtök szóbeli egyezsége lesz.

Biztos érnek még csalódások a férjeddel kapcsolatban, személyes tapasztalat, akkor viszont jelentősége lesz a szabályozásnak. (14)

2013. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Rákerestem itt a neten. Pénteken van,ahogy tudtam és itt nálunk sajnos előzetes időpont-előjegyzés szükséges. Tehát legkorábban nyolcadika,ha nem telt még be,nagyon bízom benne. Ami pedig a kedves apukát illeti, nem leszek többé tekintettel semmiféle szempontból sem rá, sem az igényeire. Mást sem csináltam az elmúlt években,mint elnéztem és alkalmazkodtam. Eddig tartott. Csak és kizárólag a gyerekeim számítanak a jövőben, az ő érdekeiket tartom egyedül szem előtt. időbe telt eljutni idáig, de most már menni fog azt hiszem. Sőt,tudom:)
2013. okt. 27. 08:52
 28/30 anonim ***** válasza:
41%

Sok sikert hozzá! De azért magadat is nézd, te is fontos vagy és van élet a szakítás után is.

Tudod, ez úgy van, ahogyan te erősödsz, ő úgy gyengül.

Én még szerintem mindíg szeretem a férjem, akármilyen ganaly is volt, de az eszem 39 évesen már másképp jár.

Nem tudod mikor és miért, de eljön egy pont, amikor átlendülsz a sérelmeken és elkezdesz kellőképp önző lenni, mert ez a te és a gyerek érdeke.

A labda sajnos az ő térfelükön pattog, míg el nem kezdesz közömbös és önző lenni.

2013. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Mi ujsag kerdezo?
2015. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
semmi
2015. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!