Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi tartásdíj lenne jogos?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi tartásdíj lenne jogos? Párom nemrég hagyott el, viszonylag hirtelen. Voltak előjelei, tehát hazugság volna az állítanom, hogy meglepett, mikor elém állt avval, hogy elköltözik, de kicsit megilletődtem, hogy ezt egyik napról a másikra teszi.

Figyelt kérdés
Eleinte minden renben ment,próbáltuk kultúráltan megbeszélni,megállapodtunk,hogy közös megegyezéssel adjuk be a paírokat. Aztán minden elromlott. Lett hirtelen új barátnő,dúl a szerelem. Ez rendben is volna, ha azért velünk is törődne egy hangyányit,de úgy tűniknála az új élet jelenleg azt jelenti,hogy kiradírozza a régit,gyerekestől,mindenestől.2 gyereket neveltünk együtt,de csak a kisebbik a közös.Mióta elment,nem fizetett egy forintot sem és már nem is látogatja a picit egyáltalán,még telefonon sem érdeklődik utána.Teljesen kifordult magából,nem is ismerem ezt a férfit,kizárt,hogy vele éltem 9 éven keresztül.De nem ez a lényeg. Eszem ágában sincs szívni a vérét,kezdjen új életet,joga van hozzá.Viszont nekünk is élni kell,épp elég nagy trauma a gyerekeimnek,hogy eltúnt az apjuk az életükből(a nagyobbnak is,hisz 3 éves kora öta nevelte,őt tekinti az apjának,még ha vér szerint nem is az),de még anyagilag is teljesen ellehetetlenülünk.Mindig is azt beszéltük, ha egyszer nem fog múködni a dolog,békében válunk el és mindenben segít,támogat,hiszen elég speciális a helyzetünk.Én meghosszabbított gyesen vagyok a közös gyermekünk miatt,aki tartósan beteg,napi 3 öában jár fejlesztésre.E mellett nyilván képtelenség elhelyezkedni,talán majd ha integráétan oktatható lesz egyszer és legalább fél napig valamilyen intézményi ellátásban részesül. Evvel eddig nem volt probléma,természetes volt,hogy itthon vagyok a fogyatékkal élő gyerekünkkel,most meg az van hirtelen,hogy miért nem megyek dolgozni,ne belőle akarjak megélni. Mintha nem tudná miért. Nem nem akarok, hanem nem tudok. Mintha amnéziája lenne, néha olyan,másként fel nem foghatom mitől bolondult így meg.Felajánlottam,hogy akkor neveljük közösen,megosztva,de hát azt hogy képzelem,akkor ő miképp dolgozzon. És én? Nincs 70 ezer forint sem a havi bevételem,ebből több mint 40 a rezsim telefon és tv nélkül. Ő úgy netto 200-250 között keres. Persze majd elmegyek ügyvédhez,de jó lenne tudni,mennyi az az összeg,amire jogosan igényt tarthatok? Jelenleg a nyugdíjas édesapám segítségének köszönhetően van mit enniük a gyerekeimnek.

2013. okt. 27. 04:11
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
kartam írni"kellene",bántotta a szemem:) biztosan sok mást is elgépeltem,de ez szemet szúrt hirtelen.
2013. okt. 27. 07:01
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
Dehogynem jo. Fix es szazalekos megoldás a jo. Nekem is igy mondta az ügyvéd, igy is van. Van egy minimum összeg, amit fizetnie kell. A tartasdijat azert elég ritkán csökkentik, leginkabb óriási fizetescsokkenes vagy uj gyermek szuletes eseten. Ha pl a kérdezőnek megállapítják a 20 százalék, de minimum 30 e tartasdijat, akkor apukanak akkor is fizetnie kell a harmincat, ha csak hatvanezer lesz a jövedelme. Pláne, hogy meg akkor is pont a jövedelmének ötven százaléka. Egyebkent a biróság is igy fogja megállapítani, csak százalékot nem fog engedni
2013. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, azonnali letiltast is lehet kérni. Pláne, hogy a kerdezo azt írja, a párja mióta lelépett egyáltalán nem támogatja a gyereket. De nem kell ez se hozza. Az egyik ismerősöm az elso kulon töltött naptól támogatta a gyerekeit, megis azonnali letiltast ítélt a biróság. Csak kérni kell, ennyi.
2013. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%

Én pont ilyen cipőben járok, mármint ami a férjem amnéziáját illeti. Én sem találom az okát a lelépésének és a viselkedésének sem, elfogadható magyarázat nincs és tudtommal nő sem volt a dologban. Általában ő is támadott és alázni próbált, de ez nem más, mint saját maguk megnyugtatása, ugyanis a lelkiviláguk nem teljesen tiszta.

A bírósági procedúrán túl vagyok, én a következőt tettem, amit neked is tanácsolok.

Mivel ő akart válni, ezt meghagyom neki. Viszont a legfontosabb kérdések szabályozására ott van a gyerekelhelyezési per, a válás már innen sima ügy.

A bíróságon van fogadónap, be kell menni, vinni a házassági és a gyermek születési a.k.-i kivonatát.

Ott elő kell adni, hogy megszakadt az életközösség, azóta egyedül neveled a tartósan beteg gyermeked.

A bíróság felveszi a jkv-t és elindítja a gyermekelhelyezés és járulékai pert.

Célszerű átgondolni, hogyan szeretnéd a láthatást, és azt is pontosan le kell írnod (KÉZZEL) és ezt is vinni. Térjél ki mindenre, karácsony, pünkösd, szünidő és a rendes láthatás, hogy mely napokon, mettől meddig.

A gyermek biztos nálad lesz elhelyezve, mert neki nem kell.

A tartásdíjnál kérjed a jövedelme 20%-át, de minimum pl. 50.000 Ft-ot, ÉS KÉRJED a közvetlen munkabérből való letiltást.

Fizetned az eljárásért nem kell, de a férjednek igen. Világíts rá, hogy célszerű az első tárgyaláson egyezséget kötni, mert akkor az eljárási kltsg 10%-át kell csak kifizetnie, egyéb esetben 40-50 E ft is lehet.

Nem kell előre szólnod az eljárásról, mert meg fogja kapni a jkv-t és a láthatást szabályozó dokumentumot a tárgyalás előtt. Várd meg, hogy ezt követően jelentkezzen. Nem tanácsos engedned semmiben, mert az a biztos, ami papíron van és ő is megbízhatatlan ember lehet.

A tárgyalást 1 hónap elteltével már ki is tűzték, ahol a bíró mindkettőtöket megkérdezi, hogy van-e élettárs. Az ő szemében sem lesz pozitívum, hogy otthagyott és nem fizet.

Fontos! Visszamenőleg kérjed már akkor, mikor felveszik a meghallgatáson a jkv-t.

Nagylelkűen a válást meghagyom neki, ugyanis 30.000 Ft-ba kerül, bár a Te esetedben a bíróság megítélné az illetékmentességet szociális alapon, de én úgy vagyok, ha válni akar, intézze ő. Nekem a gyermek elhelyezése, a láthatás és a tartásdíj volt fontos.

2013. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A láthatást illetően bónusz gondban vagyok. Nem tudom elképzelni,hogy optimálisan rendezni lehet. A gyermeknek az volna a jó,ha sűrűn és korlátozás nélkül láthatná az apját,de ő éppen feléje sem néz,pedig tudja,mennyire imádja,hetek óta alig bírok vele. Erre ugye kényszeríteni nemigen lehet senkit,gyanítom majd a megállapított időkben sem viszi el. És itt jön a következő probléma. Ha el is vinné,ugyan hova? Pár hét leforgása alatt már többször költözött ki-be az új hölgyhöz. Nem tudom milyen hatással lesz a gyerekemre,hogy folytonosan új emberek lépnek be az életébe és aztán tűnnek el. Mert annyit hiába kértem,hogy csak akkor mutasson be neki bárkit is ha komoly, azt a választ kaptam,hogy nekem semmi közöm ahhoz ki van még a gyerekemmel a láthatáson és ez neki komoly(biztosan így van,hisz ismeri vagy 6-7 hete). Amikor még szeptemberben elvitte néha,akkor sem volt vele soha kettesben,mindig mentek mindannyian,új nőstől,annak a gyerekével, hiába mondtam neki,hogy ugyan töltsön már el időt kettesben is a gyerekével. Nálunk ez nem olyan egyszerű,mint egy átlagos gyereknél.Ő sokkal kevésbé tolerálja az új helyzeteket,nekem meg nem biztosítanak semmi jogot ahhoz,hogy a számára kedvezőtlenektől megóvjam.
2013. okt. 27. 07:32
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
Kerhetsz felügyelt lathatast is. Ilyenkor vagy nalad, vagy a biróság álltál kijelölt helyen - pl család gondozójat, nevelesi tanacsadoban- láthatja a gyereket. Nalad a te felügyeletet mellett, egyéb helyen szakember felügyelete mellett. Mondjuk ezt indokolni kell....
2013. okt. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
66%

3-as vagyok, miért is kaptam 0 %-ot? Nem gondolom, hogy annyira rosszat írtam volna...

Kérdező, ha ingyenes jogtanács adás kéne, nem tudom merre laksz, de Pesten van a Markó utcai bíróságon, bizonyos napokon, de lehet van máshol is, érdeklődd meg.

És igen, kérhetsz felügyelt láthatást, tartósan beteg gyerek miatt valószínűleg meg is kapod.

2013. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom emiatt a resz miatt, utolsó: "De bocs,hogy beleszólok, a te dolgod, csak megjegyzem, miért mentél bele abba, hogy közös megegyezéssel váltok? Hogy megkönnyítsed a dolgát? Szerintem nem véletlen, hogy válni akart, a barátnő már tuti megvolt, nem utána lett hirtelen." Ez nem volt valami hasznos, nem gondolod?
2013. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom,már utna érdeklődtem,van itt heylben is, afféle "nép ügyvédje", egy héten egyszer, be kell jelentkezni,nem tudom mennyi a várakozási idő és ugyen ez érvényes a bírósági panasznapokra is. Talán a helyi családsegítőben is van jogsegély szolgálat,majd rákeresek,vagy felhívom hétfőn őket. Csak hát tik-tak, az idő ketyeg. Ha lett volna annyi eszem,hogy egyből reagálok amint lelép és nem hagyom magam hitegetni,már a tárgyalás napja is nyilván ki lenne tűzve.Késő bánat... Nem tudom mennyi idő az is, a papírok beadásától kezdve,illetve hogy van -e lehetőség arra,hogy valamit sürgősséggel kezeljenek.Bár biztosan mindenkinek a maga ügye a legfontosabb,ergo nehéz lenne bármiféle prioritást betartani,gondolom én.
2013. okt. 27. 08:00
 20/30 anonim ***** válasza:
56%

14-es vagyok. A gyermekelhelyezési pernél a gyámhivatal kimegy mindkét félhez környezettanulmányt végezni, mert kéri a bíróság. Abban nem értek egyet, hogy az a legjobb, ha korlátlanul látja, ugyanis a gyereknek, főleg egy tartós betegnek, a kialakított rendszeresség a legfontosabb az életében. A láthatást igenis le kell szabályozni, ha nem él vele úgysem, akkor nem mindegy? A láthatás alkalmával pl. vihetné játszóházba, vagy bárhová. Ha a felügyeleted alatt lehet vele, akkor még annyiszor sem megy. Gondolj a jövőre! Ha neked majd lesz egy másik kapcsolatod, akkor az új párod jó szemmel nézné, ha a gyerek apja saját tetszése szerint lépne be az életetekbe? Hát ezért kell szabályozni. Pl. elmúlik az újdonság varázsa és elkezd újból nyomulni, van arra szükséged, hogy bezavarjon a már kialakított új életedbe? Lehet, hogy most nem viszi a gyermeket, aztán később vinné ezerrel, mondjuk akkor, mikor te nyaralni mennél az új pároddal. És elviheti, mert ugyanolyan felügyeleti jog illeti meg. Ebbe gondolj bele! Szeretnéd, ha elvinné szentestére? Ezért is kell szabályozni.

Teljesen helytelen, hogy a gyereket kiteszi annak, aminek kiteszi.

Ezt a gyámügy látogatásakor nyugodtan mondd el.

Ha van láthatás-szabályozás, akkor nyugodtan mondhatod, ha épp ráér és felbukkan, hogy nem adod oda a gyereket, mert nincs láthatás.

És ezeket nem azért írtam le, mert bosszúálló vagyok, hanem eddig a jóindulatom és a naívságom miatt sokszor csalódtam, mert a férjemről mindíg a jobbat akartam feltételezni, aztán rájöttem, nem kell.

2013. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!