Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gond, ha minden nap szedek 1...

Gond, ha minden nap szedek 1 db hashajtót?

Figyelt kérdés

171 cm/54 kg vagyok, már 8 kg-ot fogytam, még max. hármat szeretnék. Nem vagyok túlsúlyos, csak nem jó annyira az alakom. Sokat mozgok minden nap, kevesebbet eszem, meg ilyesmi, de néha bűntudatom van kaja után, kimondottan utálom magam. Ha hashajtót szedek minden nap, az gond?

Járok pszichiáterhez. Említsem ezeket neki, vagy csak akkor, ha kérdezi, mitől fogytam? Mondjam a hashajtót? Mit tegyek? Nem érzem jól magam, és olyan, mintha nem is látszana az a 8 kg. 16/L


2012. júl. 26. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos testképzavaros és evési zavaros vagy, magyarán BETEG. Az, hogy ezt mennyiben lehet pszichiátriai módszerekkel (gyógyszerek) kezelni, megoszlanak a vélemények. A lényeg, hogy ne önts olajat a tűzre azzal, hogy elhallgatod a hashajtózást. Évekig tarthat kikeveredni ebből, van, akinek nem is sikerül.
2012. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Teljesen tönkreteszi az emésztésedet. Helyette egyél sok rostot!
2012. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

hashajtót ne szedj!!!!!!!!!!!!!!! lehet egészségesen is fogyni, bár amit leírtál, cm és kg , azthiszem neked nincs honnan fogynod!

és hogy miért ne hashajtót?

mert a szervezeted rengeteg vizet veszít majd, és ha nem pótolod a folyadékot, besűrűsödik a véred és 20 éves korodra vesetakarításra járhatsz !!! ez rosszabb mintha csonkítanád magad!!

persze mindennek megvan az oka...

de kívánom neked, hogy gyógyul ki ebből!!! :(

2012. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, gond. Tönkrevágja a bélflórát, súlyos következményei lehetnek hosszútávon. A -8kg pedig azért nem làtszik, mert nem zsírból fogytál(ezt csakis tornával érheted el), hanem csak a víz ment le. Ha koplalsz is, akkor mégrosszabb a helyzet, mert ezesetben az izmot bontja legelőször a szervezet. Az összkép pedig ezesetben még rosszab is lehet mint mikor még rajtad volt a +8kg.
2012. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De tornáztam is minden nap... És 2-3 l folyadékot szoktam inni... Ha lement 3 kg, akkor abbahagyom a hashajtót. És csak mozgok+egészségesen táplálkozom.
2012. júl. 26. 18:03
 6/11 A kérdező kommentje:
*És a derekamról, csípőmről centiben fogytam. Csak az a gond, hogy alkatilag van pocakom, és ez még 8 kg-mal könnyebben is látszik.
2012. júl. 26. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Jahm persze, lemegy a 3 kiló, majd akarsz még 3 kilót, tán 2 hashajtót egy napra... Menj orvoshoz...
2012. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha heti1szer szednéd akkor nem lenne gond de napi szedését még orvosok sem javasolják az emésztésednek szerintem már most annyi. És ugye ha hashajtóznod kell mert nem jön ki belőled a cucc rendesen annak már megint komoly gondjai lehetnek amit nem árt kivizsgáltatni lehet bélösszenövés, bélcsavarodás, emésztési probléma, meg bármi más. Én húgomnak nagyon nagy emésztési és bélrendszeri problémája volt először ő is hashajtót használt mert attól megkönnyebbűlt és mentek le a kilói persze nem napi szinten de volt hogy 3-4 napig sem tudott nagywc-re menni. Akkor elment orvoshoz bélösszenövése volt és megakadt benne a széklet csak hashajtóval bírta kilökni a szervezete műteni kellett és most valami gyógyszert kell még szednie az emésztésére is.
2012. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Most állj le ezzel az egész marhasággal, mielőtt anélkül csúszol le a lejtőn a bulimiába, hogy észre sem veszed.Onnan pedig nincs kiút, remélem ezt tudod.


Evés utáni bűntudat, önútálat, fogyási vágy, hashajtózás...

A legközelebbi alkalomkor érdemes lenne erről tárgyalnod a pszichiátereddel, mert ilyen tempóval rövid idő alatt tönkreteszed az emésztésed, az anyagcseréd, és ettől az egészséges testi fejlődésedet is.

2012. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

minek akarsz még fogyni? már igy is soványak szamitasz a magasságodhoz képest!!!

hashajtot meg ne szedj semmiképp se, sőt ne minden nap! a szervezeted ugy megszokja, hogy egy idő után még az sem fog rajtad segiteni!

Helyes kell összerakna a kaját, és menni fog az nélkül is!!

Inkább sportolj mint fogyozz, mert neked arra nincs szükséged!

2012. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!