Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most híztam 1-2 kg-t? Hnaptól,...

Nikca kérdése:

Most híztam 1-2 kg-t? Hnaptól, ha folytatom a diétám, nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Ma megettem kb 3000 kcal-t,tudom nem kellett volna,de családi összejövetel volt,és hát már ki is voltam éhezve...1200 kcal am naponta...és szinte mindentől megvontam magam!Sikerült ma megennem:


-2 MILKA csoki 100-g os

-2 fornetti (sonkás tejfölös párna-pontino kicsi)

-Húsleves

-Sajttal töltött pulykamell 2 kis darab és mellé petrezselymes burgonya kb 20 dkg



Bűnöztem tudom,rosszul is érzem magam...


2012. aug. 20. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

1 kg hízáshoz kell vagy 9000 plusz kalória, amit nem dolgozol le. Ez a fenti lista nem tudom, mennyi lehetett, ha volt is 3000, annak legalább a fele lement csak azzal, hogy léteztél.


Nem kell önostorozni, mert az ezerszer többet árt, mint a rajtad levő zsír.


A megvonást meg hagyd abba. Te is érzed, hogy ez így szenvedés, emeld egy kicsit az adagokat.

2012. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy híztál annyit. 1 ét alatt leadod amit felszedtél...

É

2012. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Talán az is a baj,h hirtelen megvontam a szervezetemtől mindent.se főtt kaja,se felvágott...állandóan csak puff.rizs,sonka,párizsi,csiremmel roston,saláta,01% joghurt...néha rosszul vagyok,fáradékony.szedem a szűztea kapszulát és egy másik zsírégetőt...eddig 6 kg mínusz,de még hátravan 30-35 :-(
2012. aug. 20. 21:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg főleg ehetnél minimum 1800-2000 kalóriát, és mozogj mellé valamit. Sok séta eleinte, esetleg könnyebb aerobic videók. A zsírégetőre semmi szükség, szűzteára sem.


A helyes étkezés szabályait szinte minden ilyen jellegű kérdésnél le szokta írni valaki, olvass bele néhányba. Sok fehérje, kevesebb szénhidrát, a cukrot, fehér lisztet kerüld, de figyelj, hogy vitaminokat, ásványi anyagokat eleget vigyél be valamennyi gyümölcs, sok zöldség, teljes kiőrlésű gabonatermékek, tejtermékek, többféle hús, máj, tojás stb.).

Ne akarj sietni ezzel.

2012. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bizony a fogyokura nem tortura. Ez szemleletvaltas. Sok no szerint a lenyeg a mennyisegen van. Szerintem meg a tudatossagon. Tudatosan kell etkezni. Tudni kell, hogy mi kell a szervezetunknek es ezt meg kell adni. Es ami kell az a feherje, szenhidrat, vitaminok, asvanyi anyagok es zsirok. Sok feherjet(sovany husok, tojas, turo, halak) es szenhidratot(zoldseg, tk kenyer, rizs, zab)kell a szervezetunknek. Fogyokurakor nagyobb feherje(2-3g.tskg) es kevesebb ch(1,5-2,5g/tskg)bevitel kell. Megfelelo etkezes mellett megfeleloen kell mozogni. Heti 3-4*40-50 perc monoton tempos seta, kocogas vagy tekeres. A lenyeg hogy aerob tartomanyban mozogjunk.


Szaval felejtsuk el az onsanyargatast es csinaljuk tudatosan. Meglatod, megfelelo etkezes melett lesz erod!:)

2012. aug. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.De már tényleg nem tudom,mit egyek,mit ne.Oszlanak a vélemények.Már unalmas mindig csak roston cs.mell,savanyúság,joghurt,puffasztott rizs,sonka,sali,gyümölcs...mit egyek,hogy változatosabb legyen???Valaki azt mondja,hogy pl nem lehet rizsnek köretet enni,ne vegyítsem a rizst mondjuk egy szelet hússal,hanem vagy csak hús,vagy csak rizs...van,aki arra esküszik,hogy egyek mindent(főt kaja,felvágott stb)csak mindenből keveset.Régebben ezeket ettem:


-Sültkrumpli

-Rántott sajt

-Rántott csmell

-Túrós csúzsa

-Milánói

-Sajtos-tejfölös makaroni

-Krumpifőzelék

-Krumplis tészta

-Szalámi

-Májkrém

-Zsemle

-Sajt vagy vajkrém

-Körözött


De ezekből se óriási mennyiségeket,csak ettem,mint egy normális ember...Most egyiket sem eszem...hiányérzetem van.Bár tudom,változtatnom kell az étrendemen,az életemen...De néha a feladás határán vagyok.Nézem a kalóriát,nem szokot 1300-nál több lenni,de nem tudom miket egyek,hogy ne legyen unalmas....dolgozok fizikai munkát konyhán,egész nap állok,járkálok...sétálni 15-20 percet szoktam,általában normál tempóban,ahogy tudok...ezenkívűl hasprés,lábemelgetés...nem minden nap!:S Segítsetek!!!!:)

2012. aug. 21. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet rizst enni. Én úgy tudom, hogy a hússal együtt pont, hogy jobb lesz a fehér rizsben levő szénhidrát felszívódása. Mármint hogy lassabb, tehát fogyás szempontjából kedvezőbb.

Én nem vagyok nagy tésztás, de abból is lehet teljes kiőrlésűt találni, a túrós csusza már meg is van oldva.

A rántott dolgok tényleg nem ajánlottak, sütés közben a panír nagyon megszívja magát olajjal, illetve szénhidrátdús, de azt is el tudom képzelni teljes kiőrlésű liszttel/zsemlemorzsával, vagy akár morzsa nélkül. Elvileg sütőben is meg lehet sütni (még nem próbáltam), akkor nem lesz gond az olaj sem. Szerintem néha belefér egy-egy rántott hús kevesebb körettel vagy salátával.

Sült krumplit is lehet tepsiben készíteni, legalább olyan jó, mint az olajban sült.

Zsemle helyett tk zsemle, sajtból mozzarella vagy valamilyen zsírszegény. De ha nem az, akkor sincs gond, ha nem kilószám pusztítod.


Az ételek megválogatását nekem az segítette leginkább, hogy a kalória mellett a tápanyag összetételét is nézem. Ez egy ideig tényleg csak az adatok irkálása volt, de aztán valami átalakult a gondolkodásmódomban. Hogy azt a felesleges kalóriát nem éri meg megvennem, mikor vehetek helyette hasznosabb ételt is. (Ehhez mondjuk kellett az is, hogy rá legyek kényszerülve a spórolásra.)

A másik, hogy szinte minden kaját el lehet készíteni kalóriaszegényebb vagy egyszerűen csak jobb összetételű változatban. A liszt lecserélésével, a cukor helyettesítésével, a sütés módjával például. Kicsit kreatívnak kell lenni.

A csirkét sem csak roston sütve lehet megenni, és húsból sem csak csirkemell létezik. Én gyakran veszek combot is, vagy májat, vagy pulykát. Lehet csíkokra vágva, zöldségekkel olyan "pörköltesre" készíteni, vagy sütőzacskóban egy gramm hozzáadott olaj nélkül megsütni, kismillióféleképpen fűszerezni, zöldségekkel együtt rakott valamit készíteni belőle stb.


A mennyiséghez kapcsolódóan is saját tapasztalatot szeretnék megosztani, hátha adhat egy kis támpontot. Amikor 90 kg-nál voltam, 1500 kalóriával kezdtem, aztán hallottam csak az alapanyagcseréről, ezért felmentem 1700 körülre. 10 kg mínusznál csökkentettem 1600-ra, és onnantól figyelem a szénhidrátot és fehérjét is (szénhidrát 200 g, fehérje 100 g körül). Hozzátartozik az igazsághoz, hogy ezeket a határokat máig nem vagyok képes huzamosabb ideig egyenletesen tartani, de valamennyire mindig kalóriadeficitben voltam, mert sosem állt meg a fogyás.

Most dolgozom, igaz csak 4 órában, könnyű fizikai munkát (folyamatos járkálás), egy hónapja kocogni is elkezdtem (az előtt csak videós tornák voltak), heti 4 alkalommal, edzésterv alapján 15-30 perc közti időtartamokat. Mellette ha van kedvem, valamilyen erősítő mozgást is végzek.

És most van az, hogy ha 1800 kalória körül tartom a bevitelt (és ch, fehérje is rendben), akkor fogyok egyenletesen, de 2000-2500 környékén is maximum súlyt tartok.

Az egyik alapelvem pedig az, hogy az evés miatt soha az életben nem fogok komoly bűntudatot érezni, mert az idegileg kicsinálja az embert. Ennek a megvalósulása, hogy amikor hazalátogatok a szülőkhöz, sose rettegek attól, hogy "jaj, anyukám biztos töltött káposztával vár :S". Hanem olyankor csak figyelek a mennyiségekre, örülök a gesztusnak, hogy vettek édesítőt csak miattam, de semmi fogyós rigolyámat nem "viszem haza" ilyenkor. Mert nem azon a pár napon vagy egy héten múlik.


Bocs, hogy ilyen hosszú lett, remélem, valamit tudsz hasznosítani belőle.


(1. és 4. voltam.)

2012. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Hát mindenképp nehéz,főzni nem tudok,ha szégyen ha nem.:( A lélek sem visz rá,meg az anyagiak se igen engedik meg mindig a drágább termékeket,multkor is csak hogy egészséges kajákat vettem 4000 ft-ot fizettem és elég volt kb egy hétre...pedig azt mondják az egészségesebb kaja olcsóbb.A tolle light és az update sajtot szoktam néha venni,hát a mai kajám:


11 óra körül egy ivójoghurt

14 órakkor egy rántott cs.mell (15 dkg)

16 órakkor 3 puff risz,3 szelet csirkemell sonka

És talán most még egy tál müzli kevés tejjel...


És én ezt am kevésnek érzem mert éhes vagyok....:(

2012. aug. 21. 18:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Na igen. Látod, pont az ára miatt veszek csak ritkán csirkemellet. A comb fele annyiba kerül. Az az igazság, hogy néha a sertést is megengedem magamnak, ha csak az fér bele. Inkább legyen egy kicsit zsírosabb, de legalább hús. Ez lehet, hogy így nem helyes, szóval nem követendő példának írtam. Vagy a máj is elég olcsó mindig.

Ha odafigyelek, és egy előre összeszedett, átgondolt bevásárlólistával megyek, akkor 4000 Ft-ból elég jól be tudok vásárolni egy hétre. Amit írtál, szerintem is kevés, jól érzed.

Ha ragaszkodsz a sajthoz, akkor lehet, érdemesebb a kimért darabolt sajtoknál nézelődni, és jól beosztani, meg figyelni az akciókat. És nem akarok észt osztani, de szerintem az Update termékek árában jó nagy adag marketing van, nem biztos, hogy megéri.


Joghurtból már csak natúrt szoktam enni, mindenhol az a legolcsóbb, ha nem a márkásat választod (40-50 Ft/150 g). Ízesíteni meg sok mindennel lehet (kakaópor, fahéj, kókuszreszelék, mák, gyümölcs, dió stb.)

Pont a héten találtam 200 Ft-ért azt a nagyon tömör tk rozskenyeret, nálam egy hétig kitart.

Fél kg túróból 4 napig megvan a vacsorám, a zsírtartalma nem zavar, nem azon a pár grammon fog múlni a fogyás.

Fél kg zabpehely másfél-két hétig elég.

Amikor tejjel ettem a müzlit, akkor heti 1-2 liter fogyott.

Tojásból is elég egy doboz (10) hetente.

Folyékony édesítőt 350 Ft körül veszek, akár egy hónapig is elég, vagy tovább.

Rizsből is a legolcsóbb 200 Ft/kg, amit láttam (Egyszerre a negyedét főzöm meg, és az is 5 adag nálam, szóval nagyon sokáig elég).

Azt hiszem, ezek az alap élelmiszereim. Ezen felül jönnek még időnként fűszerek vagy olyan hozzávalók, amik nem kellenek rendszeresen.

Meg zöldségre költök még: uborka, fejes saláta, paprika, paradicsom, hagyma (mindig van itthon), télen káposzta stb.


Főzni meg előbb-utóbb meg kell tanulni. Azelőtt én is csak pár dolgot tudtam megfőzni, aztán az utóbbi időben kezd kibővülni a recepttáram, ez elég jó dolog. :)

2012. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen hasznosak a tanácsaid 20:43-as hozzászoló.köszi.ma a menünkbe 10 dkg-os rántott karaj volt és nem mertem enni.kb az 1000 kcal-t értem ma el,ittam sok vizet,de fáj a fejem,éhes vagyok,de mostmár alszok,így csillapítom az éhségem.bonyolult dolgok ezek.jó lenne hnap 30 kg-val könnyebben felébredni.:-)
2012. aug. 21. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!