Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak fogyókúrás...

Hogyan álljak fogyókúrás életmódra, ha hatalmas mennyiségű ételt magamba tudok tömni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat eszem, ebédre pl. nagy tányér leves, púpozott tányér tészta, és még két szendvics is belém fér, utána még egy-két apróság, alma, süti, csoki...

Éhenhalok az olyan mennyiségektől, mint napi 1 alma, 3 tojásból rántotta, és hasonló adagok. Hogyan álljak át?

170 cm 80 kg vagyok.


2013. nov. 28. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha már negyedével kevesebbet szedsz a tányérodra, mint eddig, már az is valami.

Egyébként sokan vannak akik hatalmas mennyiségeket meg tudnak enni, de ettől még nem kötelező. Ha fogyni akarsz, annak az az ára, hogy nem zabálsz. Ennyi.

2013. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyit eszel, jövő ilyenkor már 90 kiló leszel.
2013. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyitől nem hízol gyorsan, akkor Neked több kell, mint a tipikus fogyókúrázóknak. Én is el szoktam hűlni, hogy mennyit képesek enni. Nekem 1500 kalória majdnem a lehetetlenségek körébe tartozik, bár elvétve még nálam is előfordul, de én már nagyon sok hónapja igyekszem kevesebbet enni (2000 kalóriánál már odavagyok, milyen jól csinálom :D).

Én tuti a minőségen változtatnék, nem ennék rutinszerűen sütit és csokit az ebéd végén s igyekeznék igazán laktató ételeket enni. Nálam ez egybevág a mérsékelt szénhidrátbevitellel, ami sokaknak eleve jó irány a fogyásnál... Viszont emellett éhenhalnék, ha nem ennék nagyon sok zsírt. Nyilván nem mindenkinek fekszik ez, de ha egy embert rá tudok ébreszteni, hogy nem kell a zsírt kerülve szenvedni, ha ő hasonló típus, mint én, akkor már megéri erről írogatnom itt folyton.

2013. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon elég sok hasznos információt találsz, olvass, és kezdj el gondolkodni.


Lassan felszívódó szénhidrátokkal (zab, rozs fogy nálunk főképp, meg rengeteg zöldség) és a nassolás befejezésével előbb-utóbb megszűnnek a falási rohamok, tapasztaltam. Pár hónap alatt az édesség utáni vágyam drasztikusan csökkent, és még ebben a hidegben is alig kívánok több ételt, mint nyáron, pedig máskor ilyenkor már zabáltam rendesen.

Napi ötszöri étkezés nekem bevált, plusz odafigyelek az egészséges fehérje-ch-zsír arányokra, és SOHA DE SOHA nem veszek boltban nassolnivalót, pici csokikát sem, csak azokat az alapanyagokat, amik a diétához kellenek. Kalóriabázison előző nap felviszem a másnapi étrendet, ahhoz tartom magam, azon felül már egy almától is bűntudatom van, de ez nem baj, sőt. Komoly éhségérzetem sosincs, van energiám, egészséges vagyok külsőre is (nincs tipikus éhező fejem).

A lényeg a valóban komoly elhatározás. Este lefekszel, és másnap reggel kidobálsz minden szemetet, és elfelejted az édességeket, pékárukat (mi még a teljes kiőrlésű kenyeret is kerüljük, mert emlékeztet a kenyérre, a hozzáfűződő rossz szokásokra), egyéb apróságokat. Ezek árából már bőven kijön normális étrend, számolgass csak utána (napokra, hetekre, hónapra lebontva, megéri).

Nagy tányér leves (gondolom tésztáson, vagy grízes gombóccal stb.) + egy nagy tányér tészta már többszöröse is lehet annak, amitől valójában jól laknál. Barna rizs és szárnyas hús kombójával lehet változatos ebédet alkotni, ha meg elfogy a pénz a húsra, még mindig ott vannak a szezonális zöldségek, piacról, rosszabb esetben fagyasztva, de így is lehet tartalmas ebédet alkotni. Rántás helyett meg lehet sűríteni főtt krumplival vagy pl. rozsliszt-natúr joghurt keverékével, lehet kísérletezni igény szerint. Levesekhez is lehet egészséges feltétet csinálni (gyorsan felszívódó ch-ot kerüld, mert csak zabálhatnékod lesz tőle), vagy mellé egy-két teljeskiőrlésű lisztből készült palacsintát/pogácsát.

Régebben képes voltam leves+ebéd után megenni még vagy hat palacsintát cukros töltelékkel, most a tészta nélküli leves mellé is jó, ha 3 lemegy, bőven eltelít.

Napi egy alma elmegy tízórainak, a rántotta meg vacsorára, de ezen kívül még van 3 másik étkezés, normális étkezés mellett nem fogsz éhezni vagy összeesni.

2013. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!