Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van szükséged fogyóKÚRÁRA?

Miért van szükséged fogyóKÚRÁRA?

Figyelt kérdés
Vagyis miért van, hogy lefogysz és utána visszahízol? Miért nem tudod tartani a súlyodat? Miért nem életmód és miért kúra?

2015. ápr. 17. 17:15
1 2
 1/19 Lachesys ***** válasza:
70%

Azért, mert sokan nem akarják feladni az addigi kényelmes életvitelüket. Egyszerűbb reggel a metró fele beugrani a pékségbe egy kakaós csigáért, mint felkelni 20 perccel korábban és rántottát sütni. Egyszerűbb bemenni a mekibe mint otthon főzőcskézni.


Aztán ideig-óráig tart a fellángolás, hogy most aztán, de sokaknál ebből nem lesz semmi. Vagy amint eléri a célját, azt hiszi, mostmár visszatérhet a régi életmódhoz.


Egyébként sajnos nekem is nagyon nehéz, egyrészről a hátterem is ilyen - a család egészségtelenül étkezett, már kislánykoromban kövér voltam, stb. Nehéz később megváltoztatni a belénk ivódott mintákat. Ráadásul én endomorf testalkat vagyok, nagyon oda kell figyelnem, ha tartani akarom a súlyom.

Persze nem lehet életünk végéig másokat okolni. Én 80 kgról indultam, most vagyok 70, a következő cél a 60. De vannak napok, mikor pokolba kívánom az egész életmódváltást. Nem ehetem meg azt a kakós csigát, amit az ektomorf barátnőim röhögve benyomnak és dekát sem híznak tőle. Minden nap egy harc önmagammal. Néha rossz kedvem van tőle, negatív gondolataim, hogy miért pont nekem kell ezzel szenvedni, miért nem lehetek én is ektomorf, stb...

Máskor meg büszke vagyok rá, hogy változtatok, hogy küzdök. Akinek nem voltak soha súlyproblémái az ezt nem érti.

2015. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt KÚRÁM, azzal kezdtem el az egészet. Nem írom le, mi volt, mert jön a sok egészségnáci, és beszólogat.


Nekem azért kellett, mert nem azért ettem, mert éhes voltam, hanem csak zabáltam. És nem rossz dolgokat, nem ettem cukrot, fehér lisztet, csokiból csak max. 2 kocka extra keserű bűnrossz szart, amiből lehetett, minden zsírszegény, cukormentes volt. Csirkemell vagy pulykamell, zöldségek főleg, mert a gyümölcsöket gyűlölöm, néha tészta, de csakis teljes kiőrlésű lisztből. Kenyeret is itthon sütöttem magamnak, hogy 100%-ig t.k. legyen. Csak addig zabáltam, amíg nem kaptam levegőt.


Úgyhogy csináltam egy KÚRÁT, ami igazából qrva jólesett, és utána normális mennyiségeket ettem. És hosszú idő óta éreztem éhséget, hogy tele vagyok, nem volt központban a kaja.

2015. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem voltak sùlyproblémáim,mégsem értem.Mindent lehet enni,csak az alapanyag nem mindegy.Illetve az idő,mennyiség.Ne haragudj kedves 1.válaszoló,de a szavaidból ítélve te sem váltottál még életmódot,hiszen minden nap küzdelem,irígyled a kakaós csigát,stb.Az egészséges életmód arról szól,hogy szenvedés nélkül,lemondások nélkül találjuk meg a középutat.Én a Norbi kódok szerint élek 7 éve,6 éve tartom a sùlyom,és mindent eszek.Mert mindent átformáltam magamnak.Tényleg mindent.Sütiket,főételeket,stb.És nem a drága cuccokat veszem meg hozzá.62 kg voltam 7 éve,fél év alatt lementem 50-re,azóta tartom.És ha hétvégén családi ebéd van,ahol nem "norbiznak",akkor is eszek sima sütit is.Igaz,fáj néha a gyomrom,annyira leszoktam a cukorról.De tudom,ha fel is jön pár deka,vagy kiló,akkor másnap már vissza is megy.Ezt a legnehezebb.Megtalálni azt a módszert,amit észre sem veszel.
2015. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A fogyókúra és a visszahízás nem ugyanaz. A párom egyszer csinálta drasztikusan, akkor lett kövérből karcsú, azóta tartja.


Én túl hedonista vagyok és különben is, nekem életmódváltás kell.


Amúgy egy rántotta vagy tükörtojás nekem 1 perc, a pékség többet venne el (jó, most hagyjuk, hogy a legközelebbi pékség 8 km-re van), viszont nem is eszem reggel, ami nekem nagyon kényelmes... Az életmódváltással pont hogy időt takarítok meg s főleg nem kell folyton étellel foglalkoznom, nem jó az. De természetesen sokféle ember, sokféle életmód. Nekem is vannak dolgok, amik időigényesek, semmit nem tudok megvenni a boltban, csak alapanyagokat, a kókusztejet én készítem, a kenyeret, ha azt akarok enni, a sütit, mindent. De nekem ez így megéri s ha nincs kedvem, nem főzök, max. egy rántottát, tökéletes főétkezés számomra, max. bedobok utána még ezt-azt, amit akár főzni sem kell.

2015. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1. kitartást, szerintem legyél büszke magadra :) Nekem viszonylag könnyű volt fogyni, mivel én is a vékonyabb fajtába tartozom, de hosszú évekig egy kezelés miatt semmit sem sikerült leadnom. Most pedig naaagyon büszke vagyok magamra és nem szeretném elrontani, ezért is érdekel ki mivel szúrja el.


2. És azóta? Azóta minden rendben?


Remélem többen is válaszolnak, olyanok, akik jojóznak, tehát esetleg nem először kezdenek bele.

2015. ápr. 17. 17:50
 6/19 anonim ***** válasza:

3.: Ennek a lényegét akár én is írhattam volna :) Bizony, elég jól át lehet írni a recepteket, ha az ember ragaszkodik hozzájuk, de persze lehet egyszerűen az új életmódba passzoló normál ételeket is enni. Nekem egyikkel sincs bajom. S én is elszoktam a cukortól, de nem is kötelez senki, hogy sütit egyek. Saját döntés :)

De az nekem is alap, hogy élvezzem az életmódváltást. Ha az lemondás, rosszabb, mint az előző, akkor miért csináljam? Nem olyan életmódom van, ami az emberek szerint jó, hanem ami szerintem és a testemnek is jó, hozzám illő. Még egészséges módszer sem egyetlen van...

2015. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Lachesys ***** válasza:
100%

Én is eszem paleolit süteményeket, egészségesre "átalakított" dolgokat. És legtöbbször nem okoz gondot ez, megszoktam, szerettem mindig az egészséges ételeket is. De néha igenis rossz, ha belegondolok, hogy azért az alakért, amiért nekem kőkeményen meg kell szenvednem, másoknak semmit nem kell tenni.

Lehet, hogy te soha nem "szenvedsz" kísértéstől, ilyen gondolatoktól, szerencsés vagy. :)

első

2015. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6. Ez egy elég fontos mondat, hogy egészséges sem egyforma. Végülis van akinek az egyik, van akinek a másik étel ízlik, olyanról is hallottam aki se gyümölcsöt se zöldséget nem tud enni, mert mindenféle baja lesz tőle, míg más szinte csak azokon él.


Szerintem is fontos, hogy megtaláljuk a nekünk valót, hozzánk illőt. Magam is egy bizonyos diéta alapján indultam el és változtatgatok rajta, mert az eredeti unalmas lenne (bár nagyon egyszerű és könnyen kivitelezhető).

2015. ápr. 17. 17:57
 9/19 anonim ***** válasza:
azért, mert a nevében is benne van hogy KÚRA. tehát ez neked nem jó, mondhatni sanyargatod magad. a diéta és a fogyóKÚRA két külön dolog. a diétában normálisan kajálsz, 2-3óránként beosztva, rendes adagokat, egészségesen és akár finoman. így lehet tartósan fogyni, viszont ha csak koplalsz előbb fogsz hízni mint fogyni. :)
2015. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#9: A koplalástól fogy az ember, nem tudunk a levegőből élni, az energiát pedig valahonnan venni kell. Viszont csak mert van az embernek egy egészséges étrendje, nem muszáj folyton ennie. Van, aki egyszer eszik egy nap, nincs azzal semmi baj a világon, ha neki így jó.
2015. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!