Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 200 kcal-lal sem fogyok,...

200 kcal-lal sem fogyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki leordítaná a fejem, szeretném leírni, hogy 1 éve kezdtem a fogyókúrát, edzővel.


1600-kcal lal indultam,és az edzettségi szintemhez képest nagyon megterhelő mozgással. Nem igazán indult be a fogyás, ezért az edzések maradtak heti 4*(gyors gyaloglás,ugrabugrik, fekvőtámasz,stb..), és csökkentettük az adagot 1400... 1200... 1000. 800 kcalnál kicsit megindult, de hamar beállt az is.


Így már január óta edző nélkül folytattam tovább 500 kcal-ra csökkentve a napi adagot, de a fogyás itt sem tartott sokáig. Jelenleg napi 2-300 kcalt eszek.


Nem eszem szénhidrátot, (max paradicsomban), csak kis kalóriájú zöldséget és sovány húst. Gyakorlatilag 95%-os sonka, csirkemell, nincs olaj, nincs nassolás, amúgy uborka, paparika, pari, sok saláta, cukkini. Nagyjából ennyi.


Carnititnt, pyruvatot, vitamint szedek. A pajzsmirigyem alulműködik, de szedem rá a gyógyszert, és a havi laborok szeint tökéletes az eredmény. A többi hormon rendben. Inzulinrezisztenciám volt, de nem szedek rá gyógyszert, tekintve, hgy a bevitt szénhidrát mennyisége nagyon kevés, szinte nulla.


Egyébként megiszom a napi 1,5-2 litert, ja és a mozgásom azóta aktívabb lett, heti 5* futok 5 km-t 45 perc alatt,plusz szombat biciklizés, vasárnap úszás.


Minden szenvedéssel együtt (a vizet is beleszámolva) egy év alatt 7 kg-tól sikerült megszabadulni (bár még legalább 20-25 kg plusz van rajtam), jelenleg azonban a fogyás mértéke nulla, és már nem tudom hova csökkenteni a kaját, hova fokozni a mozgást...


Van valakinek BÁRMILYEN ötlete, hogy mi lehet a probléma? A dokik szerint egészséges vagyok, minden leletem szuper. Tudom azt mondják, a szervezet tartalékol. De meddig? És miből? Aki jobban ért ehhez, kérem, magyarázza el, hogy miből tudok reggel felkeleni? Honnan veszi a szervezet az energiát?


Köszönöm.


27/N


2015. máj. 14. 09:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
:O ugye tudod hogy amit csinálsz baromi egészségtelen??!! Ha nem akkor te beteg vagy! Az az "edző" aki azzal akar lefogyasztani hogy egyél nagyon keveset az nem edző! igenis kell minimum 1400 kalóriát enni, ezzel sport nélkül is fogynál, de ha normálisan sportolsz mellette, és az 1400 kcal minőségi ételből lenne, hidd el nekem hogy fogynál!
2015. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
ez lemaradt: *még többet fogynál
2015. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

A napi 20-300 Kval-t éhezésnek veszi a szervezetet, hiszen az is: éhezés!

Ilyen edzőre nem kell hallgatni. Ha gond van a pajzsmirigyededel, lehet amiatt fogysz nehezen, lehet, hogy a gyógyszereknek is van olyan mellékhatása, ami miatt nem tudsz fogyni.


Azért tartalékol a szervezeted, mert annyit eszel, mint egy kismacska. Vissza kell állni a rendes táplálkozásra, bár nagyon óvatosan, nehogy visszahízz 1-2 hét alatt mindent.

2015. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Az edző feladta, írtam, hogy január óta egyedül csinálom, mert ő megmondta hogy nem megy 800 kcal alá, és nem tud segíteni.

A normális kajálás mellett NEM FOGYTAM FÉL ÉVIG. Persze hogy tudom, hogy egészségtelen és nem normális, de a kérdés ez volt, hanem az, hogy mi lehet a baj. Nem eszetlenül kezdtem, de NEM HASZNÁLT FÉL ÉVIG.

2015. máj. 14. 10:04
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Többek között pajzsmirigy probléma is gátolhatja a fogyást meg egyéb, akár nőgyógyászati problémák is, nem szabad a legelső orvosokban megbízni, járni kell a diagnózis után, anyukámnak is a harmadik orvos tudott értékelhetőt mondani (ugyan úgy súlytöbblet problémája volt és nem tudott lefogyni bármit csinált).

Egészséges embernek ennyi mozgástól és kalóriabeviteltől igen is le kellene fogynia.

2015. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, ha elküldöd a doki nevét privátban, aki Anyuládnak segített, megköszönöm.
2015. máj. 14. 10:09
 7/30 anonim ***** válasza:

Eleinte biztos, hogy szervi, hormonális oka volt a nehéz fogyásnak, illetve gondolom a gyógyszerek is okozhatnak ilyet.

Aztán mire a gyógyszerekkel javult az állapotod, mint írtad, már lkezdtél éhezni, így utána már még ha jó is volt a hormonháztartásod, nem fogytál, mert éheztél. Szóval szerintem nem egy oka van az egésznek, lehet, hogy ha nem kezdesz el éhezni, akkor egy idő után a javuló lehetekkel párhuzamosan a fogyás is beindult volna.

2015. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Csak zárójeles kétkedésemet osztanám meg. A leírt napi kalóriabevitel mellett valami nem stimmel a dologban, a leírásban, a beállítzásban. Ugyanis lehet bármilyen jó hőszigetelő a bőr alatti zsírréteg, azért a napi 800-1000 kalória kell a hőháztartás fenntartásához, és minimális fehérje stb. bevitel is a pusztuló sejtek, szövetek regenerálódásához (bőr és függelékei, vérsejtek, belső szervek nyálkaháryája stb.). A vércukor szint olyan mélyre süllyed már 3-4 napos "böjt" után, hogy spontán izomremegés lép fel. A "...Gyakorlatilag 95%-os sonka, csirkemell, nincs olaj, nincs nassolás, amúgy uborka, paparika, pari, sok saláta, cukkini. Nagyjából ennyi..." önmagában sokkal több kalóriát tartalmaz, mint napi 200, itt még enyhe elszámolás lehetősége is fennáll. Szóval én személy szerint nem hiszek az egészben.
2015. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy önmagában több kcalt tartalmaz? Nem eszem mindet minden nap, azért írtam le, mert kb ezekből válogatok.


A tegnapi kajám: reggelire: 10 dkg kígyóuborka a héja nélkül, 1 szelet sonka kb 20g (105 kcal/100g). Ebéd: 10 dkg csirkemell sóval ízesítve natúr, teflonban és 20 dkg fejes saláta. Vacsora 1 tojásfehérje felverve édesítőszerrel. Rosszul számolok valamit? Ha igen, annak örülnék a legjobban! Ez csak egy példa volt, igyekszem változatosan összerakni.

Annak aki nem hiszi, nem fogok bizonygatni, van elég bajom így is, nyilván nem azért raktam ki ide a problémát, hogy mégjobban megalázzanak, hanem mert segítséget kérek, hátha valaki okosabb mint én. A kötekedőhozzászólások pedig úgyis moderálva lesznek.

2015. máj. 14. 10:47
 10/30 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem tartalmaz több kalóriát, ha kiszámoltad hogy ennyi, akkor ennyi.


Ahogyan az sem igaz, hogy a vércukorszint csak úgy leesne pár napi böjtölés után. Ezt általában szénhidrátfüggők írják.. nem igazán foglalkoztak még biokémiával, glükoneogenezissel..


De továbbra is fenntartom amit írtam (de eltűnt), létezhet olyan, hogy valakinek a szervezete materializálja a szükséges tápanyagokat, így nyilván nem fogy, fenntartja a teste entrópiáját pedig nem eszik. A 200 kcal-lal te kb. már itt tartasz. Ezt neveznénk csodának, természetesen semelyik primitív tudományágunk nem fog magyarázatot adni rá, a fizika, kémia, biológia megközelítéséből ez az egész teljesen lehetetlen :)


A teremtett világ erre megrántja a vállát, és itt vagy Te.

2015. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!