Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 200 kcal-lal sem fogyok,...

200 kcal-lal sem fogyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki leordítaná a fejem, szeretném leírni, hogy 1 éve kezdtem a fogyókúrát, edzővel.


1600-kcal lal indultam,és az edzettségi szintemhez képest nagyon megterhelő mozgással. Nem igazán indult be a fogyás, ezért az edzések maradtak heti 4*(gyors gyaloglás,ugrabugrik, fekvőtámasz,stb..), és csökkentettük az adagot 1400... 1200... 1000. 800 kcalnál kicsit megindult, de hamar beállt az is.


Így már január óta edző nélkül folytattam tovább 500 kcal-ra csökkentve a napi adagot, de a fogyás itt sem tartott sokáig. Jelenleg napi 2-300 kcalt eszek.


Nem eszem szénhidrátot, (max paradicsomban), csak kis kalóriájú zöldséget és sovány húst. Gyakorlatilag 95%-os sonka, csirkemell, nincs olaj, nincs nassolás, amúgy uborka, paparika, pari, sok saláta, cukkini. Nagyjából ennyi.


Carnititnt, pyruvatot, vitamint szedek. A pajzsmirigyem alulműködik, de szedem rá a gyógyszert, és a havi laborok szeint tökéletes az eredmény. A többi hormon rendben. Inzulinrezisztenciám volt, de nem szedek rá gyógyszert, tekintve, hgy a bevitt szénhidrát mennyisége nagyon kevés, szinte nulla.


Egyébként megiszom a napi 1,5-2 litert, ja és a mozgásom azóta aktívabb lett, heti 5* futok 5 km-t 45 perc alatt,plusz szombat biciklizés, vasárnap úszás.


Minden szenvedéssel együtt (a vizet is beleszámolva) egy év alatt 7 kg-tól sikerült megszabadulni (bár még legalább 20-25 kg plusz van rajtam), jelenleg azonban a fogyás mértéke nulla, és már nem tudom hova csökkenteni a kaját, hova fokozni a mozgást...


Van valakinek BÁRMILYEN ötlete, hogy mi lehet a probléma? A dokik szerint egészséges vagyok, minden leletem szuper. Tudom azt mondják, a szervezet tartalékol. De meddig? És miből? Aki jobban ért ehhez, kérem, magyarázza el, hogy miből tudok reggel felkeleni? Honnan veszi a szervezet az energiát?


Köszönöm.


27/N


2015. máj. 14. 09:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Egyébként a kétkedés jogos, valami hibának kell lenni, különben nem így lenne. A kérdés az, hogy hol a hiba. Egy kicsit számolgattam. Tehát, ha napi 800 kcal a fenntartás, akkor az 800*7= 5600 egy héten. A kiadási oldalhoz jön hozzá az edzés, amely a legutolsó edzésemet alupul véve a pulzusmérő órám (Polar) szerint a következő: elégetett 416 kcal, ennek 28%-a zsír.Sose tudom, hogy itt melyik értéket kell számításba venni, de vegyük csak a zsírt, az 116 kcal. 116*7=812. Vagyis a kiadás összesen: 812+5600=6412/hét. Ehhez jön hozzá a kaja: ami 250*7=1750. Kaja+mogás= +1750 -6412 = -4662. Mivel azt tudjuk, hogy 1 kg=7000 kcal, ezért egy hónapra vetítve -4662*4= -18648. Ami átszámolva havi szinten 2,5 kg fogyást jelent. Ez még akár reális is lehet ha az évi összteljesítményt veszem figyelembe. Vélemény?
2015. máj. 14. 11:04
 12/30 A kérdező kommentje:
Nos a remegés egyébként megvan, de krómmal és magnéziummal és b vitaminnal kezelhető. Talán ez is mellékhatás, hogy érzékenyebben vettem amit írtál,de mindenesetre érdekes... :) Közben az újabb doki címét megkaptam, remélem tud valami újat mondani.
2015. máj. 14. 11:07
 13/30 anonim ***** válasza:
Kivéve, hogy valójában fogalmunk sincs az alapanyagcserédről, az edzéssel felhasznált energiáról, légzési gázösszetétel analízissel lehetne valóban arról beszélni, hogy mekkora részben éget zsírokat a szervezeted, és plusz még ott van a csoda kérdése, én ehhez ragaszkodom, 200 kcal-os kalóriabevitel mellett ezt ne hagyjuk már csak úgy annyiban! :)
2015. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Egyszóval pontatlan az egész rendszer és a sötétben tapogatózunk? :D Jól hangzik :)
2015. máj. 14. 11:21
 15/30 A kérdező kommentje:
Erről jut eszembe. Szerinted létezik olyan rendszer amivel az alapnyagcseréről pontosabb képet lehetne kapni?
2015. máj. 14. 11:22
 16/30 anonim ***** válasza:

Persze, a tudomány nem annyira csökött mint amilyennek sokszor tűnik.


Nem tudom azt állítani, hogy ez teljesen pontos módszer, de elvileg olyan vizsgálattal mint amit a cikkben használnak már jobban lehet közelíteni ezt az egész anyagcsere, makrotápanyag felhasználás kérdést.


[link]

2015. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 vfrtom ***** válasza:
Hello, aktív mozgás a heti 5x 5 km gyaloglás? Ez minden csak nem aktív mozgás . Én a munkahelyemen több kalóriát égetek. A szervezeted most bontja le saját magát, amíg van mit majd viharos sebességgel összeomlik. És többszervi elégtelenség lesz halálod oka. Állj vissza normális TELJES táplálkozásra kezdj el mozogni, úszás, torna, kardio, de ne futás. Lehet nem fogsz lefogyni csak a súly felesleget alakítod át izommá. A koplalásnál , éhezésnél elöbb a szervezet a nem használt izmokat bontja majd csak azután a zsírt.
2015. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ez fényevés és a természet törvényeinek megszegése, elvileg teljességgel lehetetlen. A testnek, ha maximálisan lecsökkenti az anyagcsere sebességét, leesik a testhőmérséklet, miegymás (ehhez nem értek, csak azt tudom, hogy az anyagcsere nem szokott durván leesni. egyes állatok téli álmot alszanak, de akkor is zsírból élnek, van még a hibernálás, de Te egyiket sem csinálod, sőt mozogsz)... Akkor is van egy komoly energiaigénye s ugyebár tápanyagokra, építőkövekre is szüksége van. Ha nem kap ételt, fogja a zsírt, az izmot, a csontokat... Durva esetekben hosszú ideig lehet húzni, de fogyás, az van. Olyan nincs, hogy a semmiből tartalékol és fényből él, de ezt mutatják is azok, akik durván és kiegyensúlyozatlanul éheztek. Fogynak, mint a parancsolat, a test küzd és majdnem csontvázként is mozoghat valahogy, de lefogyni lefogy és végül éhen hal.

Nagy változatosság van az emberek között, de párszáz kalóriával nem fogyni... Ez nonszenz, akárhogyan is nézzük. Egyszerűen jóval több energiára van szükséged. A nitrogénegyensúly fenntartásához szükséges fehérjét bizonyára beviszed, de az agyadnak már nem lehet elég glükóz, pici mértékben már bomlania kell az izmaidnak ezen a ponton. Bár ha nem fogsz párszázzal, akkor már az agyad glükózfelhasználásáról sem tudok mondani semmit...

2015. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#17: Bármit bont a teste, akkor is fogynia kellene, ahogy a többi embernek, aki koplal. De azért koplaláskor a zsírtartalék sem tart ki a végsőkig, elvégre pont azért van, hogy éhezéskor belőle éljen a test. A szénhidrátszegény étkezés eleve a zsírbontás irányába hat, s eleinte tuti megvolt a szükséges fehérjemennyiség, semmi logika nem lett volna az izombontásban, főleg, hogy nem extra izmai voltak, amik erős terhelés nélkül könnyen eltűnhetnek, ha olyan típusú az ember. A normális izomtömeg csökkenéséhez nagyon rosszul kell enni, a leírtak alapján sokáig semmiképp nem volt igaz.

A kérdezőnek kvázi a semmiből merít sok energiát a teste a leírtak alapján...

2015. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Csodaaaaaaaaa
2015. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!