Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon miért mondja...

Ezen az oldalon miért mondja mindenki, hogy csak így lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Minden kérdésnél azt olvasom, hogy csirkemell, saláta, életmódváltás stb...

Én úgy fogytam le, hogy annak az ételnek kb a harmadát eszem csak, mint korábban. Nem eszem kenyeret, cukrot, és ennyi.

Fél év alatt lement 12 kg, és tartom szépen.


2016. márc. 4. 12:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nem számolgatom a kalóriákat meg nem méregetem, mennyit eszem
2016. márc. 4. 12:47
 2/11 anonim ***** válasza:

"Nem eszem kenyeret, cukrot"


Ennyi a titok. Viszont ha nem egèszsègesen tàplàlkozol, lehet lefogysz, de egészsèges nem fogs lenni. Ugyanis attòl hogy valaki vèkony mèg lehet beteg. Majd ha kifogàstalan a vèreredményed, akkor beszèlhetsz sikerről.

Lehet fogyni szalonnàval is, csak majd ùgy vékonyan is az egekben lesz a koleszterined.

2016. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de még mindig ezerszer jobb, mint amit előtte csináltam sok sok évig, és sokkal jobban is érzem magam
2016. márc. 4. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sosem írom ezt, csak itt divat kioktatni a másikat :P
2016. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Millióféleképpen lehet fogyni...

S van, akinek könnyen megy, másnak a legremekebb módszerrel is lassan.

Ismerek olyat, aki koplalással fogyott le sikeresen (ez elég ritka lehet s tényleg nem jó módszer, de van, akiben bekattan valami és gyorsan, életmódváltás nélkül akar fogyni, aztán vagy bejön, vagy nem). Én szénhidrátcsökkentéssel, de 1-2 drasztikus életmódváltás s minimalizált ételmennyiség (= amivel nem készülök ki, tudok aludni...etc.) azért nem elég a fogyáshoz. Ez ilyen. Most kezdek rájönni, hogy ha piskótákat sütök, akkor tudok deficitben maradni, ha nem viszem túlzásba a krém zsírtartalmát :D Más módszert is tudok, de ez szimpatikusabb.

Annyira sokféle ember s módszer van. A fő, hogy lehetőleg kiegyensúlyozott, egészséges legyen az étrend, mozogjon is az ember, mert kell (fogyni persze lehet anélkül), neki s testének megfeleljen a saját módszere - s nagyon speckó típus kell ahhoz, hogy ha visszatér a régi életmódjára, ne hízzon vissza, igenis jobb az életmódváltás.

2016. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írják, hogy csak úgy lehet, hanem hogy az a tartós és egészséges mód. Ha nem váltasz életmódot, szépen visszajön majd minden.
2016. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Najó, de mitől jönne vissza, ha a folyamatosan tartom azt, amit leírtam fentebb, és nem állok már vissza arra, amit azelőtt ettem? Nem átmeneti fogyókúraként csinálom, hanem állandó jelleggel. Tulajdonképp ez is nevezhető egyfajta életmódváltásnak, csak nem olyan drasztikus, mint a kalóriaszámlálgatás meg a salátaevés.
2016. márc. 4. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt a hiba a gondolatodban. Az életmódváltàs nem egyenlő a salátaevèssel. Az hogy kevesebbet eszel, gyakorlatilag ugyanúgy a kalòriszámítàs modszer alapjàt csinàlod, csak te nem szàmolsz. Ami nem gond, de az egèszsèges eletmód nem csak fogyàsròl szòl. Hanem az egèszsègről is. Ha az eddigi rossz ètrendednek a felet eszed, a kalóriadeficit megmarad, de közel sem biztos hogy egèszsègesen is èlsz, lehet hogy a mikrotàpanyagok sem stimmelnek.
2016. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaja, ha nem állsz vissza, vagy csak óvatosan, akkor nem jojózol, ez így van. A koplalással fogyó ismerősöm visszaállt, de vigyázott egy ideig, nem is hízott vissza (csak egy kicsit, ami természetes, amúgyis visszaépült rá némi izom, gondolom, épp akkor nőtt fel, jött izom, de a koplalása után soha többé nem lett újra kövér).

No igen, nevezhetjük életmódváltásnak a tiedet, csask nem igazán jó. KIVÉVE ha egy remek étrended volt, csak a mennyiséggel volt baj. De ez igen ritka. Általában az alapétrend túl szénhidrátos, nincs benne rengeteg fehérje s tápanyag, néha elég se, na ezt harmadolni brutális és tápanyaghiányt okoz.

De mivel elhagytad a kenyeret és a cukrot, jobbak az esélyeid, de akkor is érdekes volt az étrended, ha a harmadával is beviszed a fehérjét (vagy a harmadolást nem egyenlően érted, mindenre vonatkoztatva?)


Fogyni simán lehet rossz étrenddel, tartani is, de az egészség is fontos.

2016. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, elismerem, hogy messze nem tökéletes, de az eddiginél mérföldekkel jobb. Ez is hatalmas lépés volt a részemről, ha ennél nagyon lépést tettem volna, esélyes, hogy inkább fülem-farkam behúzva inkább visszafordulok. Innen még lehet fejleszteni a dolgot tovább.
2016. márc. 4. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!