Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bűnözés. Még elmegy?

Bűnözés. Még elmegy?

Figyelt kérdés
Egy hónapja fogyózok és ma úgy megkívántam, ezért megettem 2 csupasz kiflit (260 kcl), és 6 mini vaníliás karikát (180 kcl). Még benne van a napi 1200 kalóriámba. Bár tisztába vagyok vele, hogy attól még ez így nem jó. De gondoltam havonta egy ilyen csalós nap belefér. Szerintetek? Nektek belefér vagy nem?

2016. aug. 27. 19:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az édességről, túlzott szénhidrátbevitelről le lehet szokni. Ugyanolyan függőség, mint a cigi. Ha túl erőteljesen, agresszívan vonod meg, falásrohamaid lesznek. A szénhidrátra ugyanis szükséged van bizonyos mennyiségben, és minőségben. A kifli meg általában a péksütemények pont nem a jó fajták. Ha ezeket kiiktatod, és értékes szénhidrátokra váltod őket, úgy elfelejted a kiflit meg a többi szemetet, hogy soha többé nem fogod kívánni. Az 1200 kalória és a szénhidrátmegvonás miatt most épp szenvedsz. Persze rajtad áll, csinálod-e így tovább, de ha sanyargatod magad, nem lesz tartós a dolog.
2016. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát mindennap rizst szoktam enni szénhidrát gyanánt, gondolom az jó nem?
2016. aug. 27. 21:01
 13/16 anonim ***** válasza:
Az jó, de nem mindegy, mivel, mennyi, mikor. Keress mintaétrendeket, hasonlítsd össze a tápanyagelosztást.
2016. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
50 g rizs, 50 g csirkemell minden nap 12-kor^-^
2016. aug. 27. 22:15
 15/16 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, azért ragaszkodjunk a tényekhez. Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki minimalizálja, nekem se jut eszembe, pedig nekem sokkal jobb a kevés, mint a sok. Ez egyéni dolog, a sok szénhidráttal pedig nincs gond, persze a forrás nem mindegy.

Azért, ahogy már írták, 1-1 ilyen nap nem a világvége, nekem is bevillan ilyen, mindennemű szénhidrátéhség nélkül (inkább az ellentéte van meg). Az embernek megvannak a vágyai, emlékei, néha kicsit rebellis, túl jól süt a rokon (azért pár bolti finomság is akad), ilyesmi.

Bűnnek akkor sem tekintem, ha kicsit kikészítem magam vele vagy tönkrevágom a diétámat, a bűn az valami más.


1200 kcal neked nem tudom, hogy esik, én a 2. napon szinte bármilyen emberi eledelt megennék, csak hogy csillapítsam pokoli éhezésemet. Elég gyorsan reagálok az ilyesmire. Szóval egy hónap után eltérni az számomra elképzelhetetlen önsanyargató fegyelem. Te persze máshogy működsz, de hátha kisebbnek látod "bűnödet" ezt olvasva.

2016. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én nem éhezem egyébként még az 1200 se ütöttem meg egyik nap se, persze nem szándékosan, de egyszerűen nem jött össze mindig 6-700 ig eszek csak, és jól elvagyok:) És hát itt vegyes válaszok jöttek össze, de nembaj havonta egy ilyen (ennél kicsit lightosabb) zabálás belefér szerintem:DD
2016. aug. 27. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!