Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Bármi ötlet több fehérjére?

Bármi ötlet több fehérjére?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék 5-7kgot, férfi vagyok, heti 4-5 edzésem van, irodai munkát végzek, de sokat járkálok munka után (15 ezer lépés)


Jelenleg 1600 kalória van beállítva, 25g zsír, 150g szénhidrát, 165g fehérje.


Csökkenteni szeretném a szénhidrátot (mivel a zsírt már konkrétan nincs hova) és növelni a fehérjét. Minél kevesebb izmot szeretnék veszíteni, ezért akarom növelni a fehérjebevitelt.


Bármi ötlet közel 0 szénhidrát, de magas fehérjebevitelre? Tojásfehérje + csirkemell jó ötlet lenne, de ez már szerepel egyszer az étrendben.



febr. 9. 19:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én is a skyrt javasolnám, mint plusz fehérjebevitelt, nagyon változatosan el is lehet készíteni ráadásul.
febr. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon rossz étrend. Túl soka fehérje, kevés a szénhidrát és a zsír.
febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez az étrend ezzel az indokolatlanul sok fehérjével, csak imádkozzál, hogy kb. 20 év múlva elég közúti baleset legyen, hogy kaphass új vesét.
febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Miért lenne indokolatlanul sok fehérje? Nem értem..

Aki kicsit is jártas az súlyzós edzésben, az tudja, hogy egy diéta alatt simán felmennek az emberek 2,5g/testsúlykg fehérjére is, ezzel szemben a 165g fehérjém az kicsivel 2g felett van.


De, egy pubmedes metaanalízist dobjatok már, hogy lássam, tényleg bajom lesz-e a sok fehérjétől.. Vagy mire alapozzátok? Dietetikusok szokták mondani, hogy ne egyél sok fehérjét, de tudjátok mit mondanak még? Hogy egyél 1200 kalóriát fogyáshoz és 160g szénhidrátot. Na ezek alapján nem nagyon adok a dietetikusok szavára, inkább tanulmányokra támaszkodom, szóval várom a cikket.

febr. 11. 15:42
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés infót osztasz meg arról, hogy jelenleg mit eszel és mit edzel és miért szeretnél változtatni a jelenlegi módszereden.


A jelenlegi ch forrásaidat kellene megnézni, hogy van-e fehérjedúsabb alternatíva. Vagy csökkentheted adott fogásban a ch mennyiséget és növelheted a feherjedúsabb részt (kevesebb köret, több hús) - ez esetben viszont a zsír aránya nőni fog. Vagy maradnak a fehérje koncentrátumok, de gondolom, azt már használsz.


De igazából nem értelek. Ha az a gond, hogy megállt a fogyás, akkor csökkentsd az összkalóriát, főleg a ch kárára.


Ha fogysz, akkor miért gondolod, hogy 2 g/tskg és súlyzós edzés mellett jelentős mennyiségű izmot veszítesz? Őszinte kérdés.


Egyébként gratulálok az eddigi eredményekhez!

febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem éppen fogyok, az a probléma, vagyis nagyon lassan. 1 hetes távlatban a mérleg nem nagyon változik még ennyi kalória mellett sem. A mozgást nagyon nem tudom már növelni, irodai munka és heti 5 edzés mellett ez a 15 ezer lépés is kisebb csoda. 1600 kalória férfiként pedig alapból nem a legtöbb.. Főleg úgy, hogy olvasgatva itt a régebbi kérdéseket, még a lányok is simán leadnak 2000 kalórián heti fél kgot.

Ez előtt volt már egy nagyobb fogyásom, -30kgtól szabadultam meg, csak azóta izomépítés miatt feljebb ment a súlyom, majd megint fogyás, és megint izomépítés, szóval ez már a 3. fogyásos időszakom, de egyre nehezebbnek tűnik. 10kg felesleg minimum van rajtam, ezért is fura, hogy ilyen lassú az ütem.


jelenlegi ch forrás: kenyér, zab, paradicsom, uborka, alma. Amit letudnék cserélni, az a kenyér, de fogalmam sincs milyen alternatívát tudnék találni, mert jelenleg így néz ki a kenyeres étkezésem: kenyér, csirkemell, zöldségek. Ha a kenyeret kiveszem, akkor egyek csak magába csirkemellet? Ez a probléma, hogy nagyon kevés a mozgásterem ennyi kalóriával.


"Ha fogysz, akkor miért gondolod, hogy 2 g/tskg és súlyzós edzés mellett jelentős mennyiségű izmot veszítesz? Őszinte kérdés."

Nem feltétlen gondolom, hogy izmot veszítek. Az erőszintem nem csökken, így nagy valószínűséggel az izomtömeg is marad. Szimplán csak biztosra szeretnék menni + van az ételeknek termikus hatása is, azaz, hogy mennyi energiába telik a szervezetnek felhasználni a fehérjét, szénhidrátot, zsírt, stb. A fehérjének a legmagasabb (20-30%), ezért szeretném ezt kihasználni.

febr. 11. 18:06
 27/35 anonim ***** válasza:
50%

A fogyásnak ez a lényege. és igen neked, bőven elég, 1,6 g/ kg fehérje is, .

Ellenben zsír, és szénhidrát több kell. ch legalább 300 . zsír is 100 körül

febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
amúgy tévedsz, a szervezet az energia nagy részét szénhidrátból fedezi, hiába fontos a fehérje is.
febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

#27

Ez kb. 2700 kalória, ennyivel soha nem fogok fogyni, hacsak nem lesz a lépésszámom napi 70.000. :D Rohadt sokat kellene ehhez mozogni.


#28

Két teljesen külön dologról beszélünk. Igen, a szénhidrát az elsődleges energiaforrás, de ennek semmi köze az ételek termikus hatásához.

febr. 11. 19:19
 30/35 anonim ***** válasza:

Ha 1 hetes távlatban nem mozdul

a mérleg, az még szerintem elfogadható. A helyedben tartanám

ezt még 2 hétig, akkor meg kell mozdulnia a mérlegnek.


Kenyér helyett esetleg szóba jöhet tortilla (feltéve h kevesebb ch és kcal mint a kenyér, amit most eszel) vagy érdemes a kenyerek között körülnézni, vannak szénhidrátcsökkentett kenyerek, ezeknek a fehérjetartalma is magasabb, de kalóriában ugyanott vannak és zsír is több van bennük.


Amit talán kipróbálhatsz még, az a szénhidrát-hintáztatás. Edzés napokon több ch, pihenőnapokon kevesebb.

febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!