Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Bármi ötlet több fehérjére?

Bármi ötlet több fehérjére?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék 5-7kgot, férfi vagyok, heti 4-5 edzésem van, irodai munkát végzek, de sokat járkálok munka után (15 ezer lépés)


Jelenleg 1600 kalória van beállítva, 25g zsír, 150g szénhidrát, 165g fehérje.


Csökkenteni szeretném a szénhidrátot (mivel a zsírt már konkrétan nincs hova) és növelni a fehérjét. Minél kevesebb izmot szeretnék veszíteni, ezért akarom növelni a fehérjebevitelt.


Bármi ötlet közel 0 szénhidrát, de magas fehérjebevitelre? Tojásfehérje + csirkemell jó ötlet lenne, de ez már szerepel egyszer az étrendben.



febr. 9. 19:27
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
Én a tojást szeretem.
febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Lehet hogy esznek 1.6 felett meg 2.5ot is masok. De attol meg felesleges!! Es mivel olyan sok a feherje, mas vitamint es asvanxi anyagot nem tudsz megfeleloen bevinni.



Forrás:

"Results: Data from 49 studies with 1863 participants showed that dietary protein supplementation significantly (all p<0.05) increased changes (means (95% CI)) in: strength-one-repetition-maximum (2.49 kg (0.64, 4.33)), FFM (0.30 kg (0.09, 0.52)) and muscle size-muscle fibre cross-sectional area (CSA; 310 µm2 (51, 570)) and mid-femur CSA (7.2 mm2 (0.20, 14.30)) during periods of prolonged RET. The impact of protein supplementation on gains in FFM was reduced with increasing age (-0.01 kg (-0.02,-0.00), p=0.002) and was more effective in resistance-trained individuals (0.75 kg (0.09, 1.40), p=0.03). Protein supplementation beyond total protein intakes of 1.62 g/kg/day resulted in no further RET-induced gains in FFM." [link]


Some choose to go over 1.62g/kg/day just to be sure they're achieving maximum hypertrophy, or during a cut since they don't want their body to catabolize any of their muscle. 0.8g protein / kg of body mass is the WHO's recommendation for a sedentary individual.

febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Szerintem itt alapvetően azzal van a baj, hogy ez a kalória nagyon kevés. Így nem fogsz tudni sehogy sem megfelelően étkezni. Ezt már többször írtuk itt neked, de ez nem normális hogy a te méreteiddel és aktivitásoddal 1600 Kcal-al fogysz. Ebbe nem szabad beletörődni, mert ez valami egészségügyi problémára utalhat. Menj el szépen orvoshoz/dietetiksuhoz. De az hogy kevesebbet ehetsz mint egy 50 kilós lány, azért az elég durva. Nem értem hogy tudod ezt csak így elfogadni. Teljesen abnormális, ilyen nincs. Enek utána kell menned és megfejteni hogy mi lehet az oka és hogyan lehet megoldani.
febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

#33

Kétlem, hogy egészségügyi gond lenne. Anno (2-3 éve ugyanennyi kalórián fogytam 35kgot)


Ha egészségügyi gond lenne, akkor nem tudtam volna elsőre sem lefogyni. Tsh érték tökéletes, ft3 ft4 szintén a tartományon belül van.

febr. 12. 13:40
 35/35 anonim válasza:
Izomépítéshez és izommegtartáshoz is elég a 165g fehérje, ha 100 kiló vagy.
febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!