Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok, mi baj van...

Miért nem fogyok, mi baj van az étrendemmel?

Figyelt kérdés
Kalóriaszámlálok, emellett próbálom a szénhidrátot mérsékelni, a fehérjét meg növelni. Egy átlag napom így néz ki: zabkása vízzel, picike lekvárral/mézzel ízesítve reggelire. Mellé vmi gyümölcs, banán, vagy alma.(ez mindennapi) Ebédtájt (3-4 óra körül) valami saláta, amiben van cukkini, uborka, paradicsom, paprika, sajt, esetenként túró, kefír. Ilyenkor előfordul, hogy eszem egy teljes kiőrlésű kiflit is. Nasinak ropit, kókuszt, mogyorót, szotyit, ilyesmiket szoktam. Az édeset igyekszem gyümölcs formájában bevinni (sok alma), ha nagyon nem bírom, akkor egy túró rudi, de ez sem mindennapos. 5, de max. 6 után egyáltalán nem eszem, szerencsére nem is vagyok éhes, mert a saláta tényleg kiadós szokott lenni, tehát nem éhezem. Húst még ehetnék, csak nincs időm megcsinálni, meg nem is nagyon szeretem, kivéve a csirkemellet. Ja, meg szalonnát szoktam néha nasinak, egy kis kockát, kenyér nélkül, de ezt tényleg csak az íze kedvéért. Átlag napon 1400 kalóriát viszek be. Az anyagcserém sajnos elég lassú, pedig a munkahelyemen mozgok eleget, napi 6 óra rohangászás. Reggel 7-től, délután 3-ig, csak nagyon kevés időkre tudok leülni, összesen max. fél órára, délután viszont tanulok, olyankor sokat ülök. Ami még hiba lehet, hogy a vízfogyasztásom elég kevés, pedig próbálok figyelni. Vélemény, tanácsok? Elvagyok keseredve, mert olyan, mintha híznék, pedig nagyon szeretnék fogyni. :( (nem mértem magam, csak érzem) 173 cm és 59 kg vagyok. (voltam, mikor utoljára megmertem nézni) 54-55 kg a számomra ideális súly.
2014. szept. 30. 18:29
1 2
 11/18 anonim válasza:
Szerintem így is nagyon sovány lehetsz, van az a súly amiből már nem érdemes fogyni, mert többet árt, ezt csak jóindulatból mondom.
2014. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok. :) Én úgy gondolom, vagyis ezt plántálták fejembe az egyetemen, hogy az agynak eléggé szüksége van szénhidrátra, ha a test többi részének nem is. Ezért lehet, hogy egy testépítő nélkülözni tudja, mert akármilyen durván hangzik is, ő a testével, és nem a fejével dolgozik. Én amikor nagyon lefárasztanak agyilag és bekapok egy szőlőcukrot, ugrásszerűen beindulnak a kerekek. Ezért nem akarok tőle megválni, mert butaságnak tartom, és mert tudom, hogy nekem szükségem van rá. Abban viszont lehet valami, hogy az anyagcserém nem átlagos. Pici korom óta tényleg nagyon lassú, a mostaninál volt már sokkal rosszabb is, tehát ez érthető ok lehet. A súlyom szerintem nem kevés, 54-55 voltam mielőtt meghíztam (65-re) és azzal sem voltam vékony, csak pont jó. Ma spenótot, és zöldséglevest ettem, nem adom fel. :) Köszönöm mégegyszer!
2014. okt. 1. 17:24
 13/18 anonim ***** válasza:

A nem profi testépítők s a többi ketogénező között bizonyára van tanár, mérnök, programozó... Az agynak pedig meg kell kapnia a maga glükózát, akkor is, ha nem végzel szellemi munkát. Az agy egy része nem tud átállni zsírra, a test többi része igen. Viszont glükózt simán csinál a szervezet fehérjéből.

A szőlőcukor hatásának bizonyára megvan a maga háttere, de kevés szénhidráttal sem lesz tompa az agy, maximum eleinte. Nekem inkább jót tesz, mert általánosan több az energiám s ezek valahogy összefüggnek.

2014. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de én érzem, ha nincs szénhidrátom, az agyam leáll úgy egy páfrány szintjére. Lehet, hogy ez a hosszú évek alatt kialakult szervezeti függésemnek köszönhető, de mivel begyakorló időszakban vagyok, nem most kéne átállnom a fehérje életmódra, mert 1.lutri, 2. ha soká maradok páfrány, kitalálnak rúgni. :D
2014. okt. 1. 19:32
 15/18 anonim ***** válasza:
kérdező: te a saját téveszméid áldozata vagy, nem fogsz lefogyni amíg azt hiszed különleges vagy és neked máshogy működik az anyagcseréd meg a többi hülyeség amit összehordasz, de áltasd magad, egyél banánt hashajtónak és gondold azt hogy 1400 kkalóriát vittél be
2014. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ne kelljen már megmagyaráznom egy idegennek a bélműködésem rejtelmeit. :D Piciként vizsgáltak is eleget, nem jöttek rá semmi okosságra, ez van. Engem a banán meghajt (annyira nagy banán fan nem vagyok, nyáron pl egyáltalán nem eszem, akkor ott a jó öreg görögdinnye), a ricinus olaj nem. A kávétól meg elalszom egy órán belül, más meg arra ébred. Van ismerősöm, aki ismeretlen okból 3-4 havonta menstruál, 1 éves a 3. gyermeke, és egészséges. Furcsa, de attól még igaz. Ne tekintsd már magad az emberi faj mintapéldányának. Másként működünk, ha tetszik neked, ha nem. Személyi edző ne legyél, ha minden emberi lényre, a saját elképzeléseid akarod ráerőltetni.
2014. okt. 1. 21:31
 17/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nesze (felveszem a stílusod): [link]

Linkelgetni én is tudok, itt pl. a banán hashajtó hatásáról van szó. Mint ahogy másik pár ezer cikkben. Másik pár ezerben meg a hasfogóról. Hmmm, vajon miért???

2014. okt. 1. 21:36
 18/18 anonim ***** válasza:

ok

neked van igazad

sok sikert

2014. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!