Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Évek óta tartok + 15 kg...

Évek óta tartok + 15 kg súlyfelesleget ettől már soha nem fogok tudni megszabadulni?

Figyelt kérdés

Rengeted diétán vagyok már túl és ahhoz hogy ezt a súlyt tartsam mindig 2-3 hetente 2 hétig diétáznom kellett hogy ne menjek 67 kg fölé.

Eddig azt értem el hogy súlyban ugyanannyi vagyok de sokkal puhább vagyok mert leépíthettem az izmaimat,és valószínűleg zsír termelődött helyette.

Nyáron mindig kevesebb vagyok 3-4 kg-al, de most valahogy még mindig ugyanannyi vagyok mint télen voltam.

Sőt ha megjön a menzeszem akkor kereken 3 kg vagyok nehezebb.

Ilyenkor vagyok 67 kg a 160 cm-hez.

általában 64-65 kg a piros mentes napokon.

Jól éreztem magam 52-55 kilósan.

De annak már jó pár éve, és emlékszem voltak olyan napok mikor naponta csak 1 szer ettem, és gyakran feküdtem le éhesen, szóval lehet hogy akkora súlyt minimális étellel is fent lehet tartani.

Az a baj velem ha berögződik a diéta nálam akkor az étvágyam megnő.

Minél jobban nem lehet valamit annál jobban kívánom.

Ilyenkor van más módszer vagy napirend hogy az ember ne egyen feleslegesen?



2015. júl. 9. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Elöször si a "diétáknak" semmi értelme - ahogy te is tapasztalod, ha szünetelteted, akkor visszajönnek a kilók, de nem izomként, hanem zsírként.


Az egyetlen, ami ér valamit, ha olyan életmódba kezdesz, ami megmarad életed végéig - akkor ugyanis le tudsz fogyni és tartani is tudod a súlyodat utána minden különösebb erölködés nélkül, kis odafigyeléssel.


Erre igen jól bevált a kalóriaszámolás (a kalóriabázis.hu oldala igen jó erre a célra), mert így nincs letiltott étel, mindenböl ehetsz, csak nem egyformán sokat. Ebböl következöen nincs olyan, hogy éhezel/éhes vagy - mert mindenféle tápanyagot megkap a szervezeted, és nincs olyan, hogy több hetes letiltás után megzabálsz 5 tábla csokit vagy 3 tányér csülökpörköltet - mivel ezeket is eheted akár minden nap is, csak akkor máson kell a bevitt kalóriákat megspórolni.


Az meg, hogy egyre löttyedtebb leszel, természetes, ha nem sportolsz. Ideje lenne lekzedeben - ugyan nem írtad, milyen idös vagy, de soha nem késö elkezdeni. (Én 55 évesen KEZDTEM sportolni - elötte soha, és mégis sikerült, meg10 kg-ot leadni is.) A sportolásnak nagy elönye, hogy mivel sok energiát igényel, ezért többet ehetsz, mert egy részét ledolgozod, azaz semmi esetre sem éhezel.


A fölöslegesen evésnek meg általában vagy az az oka, hogy valamire kiéhezett a szervezeted és azt akarja bepótolni, vagy túl kevés az össz bevitt kalória, vagy egyszerüen rossz szokás, unalomból nassolgatás.


Az elsö kettö kiesik, ha betartod, amit javasoltam, a harmadik meg csak odafigyelés és némi akaraterö kérdése. Ha egyelöre nem tudsz leszokni a nassolásokról, akkor olyasmit célszerü választani, ami nem túl kalóriadús, és belefér a napi keretedbe.

2015. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor válasszak egy életformát amit tudok állandóan tartani és már most csak annyit egyek mintha 50 kilós lennék?
2015. júl. 9. 08:07
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Annyit egyél, amennyivel jól laksz, s közben építsd vissza az izmaidat.
2015. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:

szia, nem gondolkoztál el azon, hogy lehet a "diétáddal" van a gond? mert ha elkezdesz éhes lenni annak oka van, mégpedig komoly oka, vagy dobálod az inzulin szinted, vagy nem viszel be elég kalóriát, akkor meg azért nem fogysz /zsírból/, ezért nem kéne nézned a testsúlyodat, mert nem ez számít hanem a testkompozíció, ami két különböző dolog, csak az átlag, hozzá nem értő méri a testsúlyát, linkelek egy képet, és ezek után gondolkozz el azon, hogy mennyit számít a testsúly


[link]


a leírtakból nekem az jön, hogy sajnos nem tudsz eleget arról hogyan is kéne normálisan diétázni, ha többre vagy kíváncsi , írj

2015. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!