Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kipróbáltad már a levesdiétát?...

Kipróbáltad már a levesdiétát? Hatásos volt? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Egy levesdiétázó tapasztalatai:


"Tehát 3 hét alatt úgy 15 kg ment le. Mondjuk szerencsém volt, hogy nem kívántam mást. Én nem főztem diétás levest. Igaz gulyást, bablevest, krumplilevest nem ettem, mert azt nem szeretem. Csak ragu és húsleves, sok zöldséggel. És persze nem lett semmi bajom, mert a levesben minden benne van!"


[link]



2023. jan. 29. 15:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
86%

#10, A #8-as válaszoló minden szavával egyetértek, szóval: Magyarázd már el, hogy szerinted mit jelent az, hogy méregtelenítés?


Érdekelne, mit gondolsz erről, mert, ugye ezek szerint létezik az, hogy méregteleníted a szervezeted levesekkel. (?)

2023. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
81%

"csak mert nem tanították neki, akkor már tuti nincs"

Nincs bizony. Konkrétan azt tanultam (nem csak tanultam, hanem metaanalízisekben olvastam), hogy a méregtelenítés egy olyan fundamentális szisztémás folyamat, amit egy önálló szervrendszer (és sok egyéb segédszerv) végez, ezt a folyamatot pedig ételekkel (pl. levesekkel) nem lehet befolyásolni, ugyanis ez dietetikai képtelenség. Annyira kíváncsi lennék, hogy a ti fejetekben hogyan lehet ennyire egyszerű a biológia.

2023. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
29%

8-as: "A szénhidrát egy alapvetőe esszenciális makrotápanyag".

Ez nem igaz (nézd át az egyetemi jegyzeteidet), max. feltételesen nélkülözhetetlen. De amúgy a többi stimmel - már hiányoltalak, ehhez a kérdéshez pont passzolsz :-P 4-es voltam.


10-es: hiába gúnyolódsz az egyetemet végzetteken, akkor is többet tud erről mint te. A stílusa hagy kívánnivalót maga után, valamint szereti mindig emlegetni, hogy egyetem, meg Nők Lapja, meg femina, de az emberek jobban teszik, ha rá hallgatnak, és nem pl.....rád.

2023. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
1%

"hiába gúnyolódsz az egyetemet végzetteken"


Nem az egyetemen végzettség volt itt a gúny tárgya, hanem az a korlátolt gondolkodásmód, mi szerint, ha valamit nem mondtak el az egyetemen, ha valamiről nem született tudományos cikk, akkor az nincs... :)


Egy csomó dolog lehet a világban, amiről még nem tudnak és nem kell ahhoz biológus végzettség, hogy ezzel valaki egyetértsen és belássa lehetségességét....

2023. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
38%

"Ez nem igaz"

De. Olyannyira, hogy a humán szervezet kielégítő szénhidrátbevitel hiányában minden energiaforrást (pl. ATP-háztartás) képes szénhidráthoz HASONLÓ, funkcionálisan azzal analóg módon működő vegyületek előállítására fordítani (pl. ketontestek), hogy az idegrendszer, a hormonrendszer, az emésztőrendszer (stb.) egészséges működését biztosítsa. Tudnál linkelni olyan tanulmányt, ami bebizonyítja mondjuk egy randomizált kontrollált vizsgálat által, hogy a szénhidrát nem esszenciális makrotápanyag?

"ha valamit nem mondtak el az egyetemen, ha valamiről nem született tudományos cikk, akkor az nincs"

Tehát adott egy dolog, amit nem tanítanak egyetlen egyetemen vagy felsőoktatási intézményben sem, továbbá nincs róla egyetlen tudományos szakcikk sem (csak a cáfolatáról, de arról számtalan). Na most erről a dologról azt állítjuk, hogy dietetikai képtelenség, és még mi vagyunk a hülyék? Te majd laikus gyakorikerdesek.hu kommentelőként biztosan rájöttél arra, amire biológusok, kutatók, szakorvosok nem. Sőt, laborederedmények és vizsgálati kimutatások vannak az említett dolog lehetetlenségéről, de a szomszéd néni igenis tudja, hogy levessel lehet méregteleníteni magad (jelentsen ez bármit is a fejetekben).

2023. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

A "levesdiéta" gyakorlatilag koplalás, mivel nem tartalmaz semmiféle mérhetö tápanyagokat, csak sok vizet, ezért fogynak vele az emberek.

De sem egészségesnek nem lehet nevezni, sem tartós eredménye nem lesu.

2023. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
4%

15-ös, látom, nagyon ki tudod forgatni a szavakat, de legyél vele boldog! :D


Azért, mert neked valamiről nincs tudomásod, még létezhet...


(Talán ez elég egyszerű megfogalmazás lesz ahhoz, hogy megértsd...)

2023. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Sportolók 5-6 kilókat is fogynak egy nap, nincs ebben semmi különleges.

Tudom, sportolók. Tudom, hozzá vannak szokva. Tudom, első körben vizet vesztenek. Amúgy meg anyagcserefüggő is. Én például gyorsan adom le a kilókat.

2023. jan. 29. 18:42
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, nem a Femina cikkeiből kell lefogyni. Kevesebb kalória. Nem levesebb kalória.
2023. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
29%
19: ezt a baromságot is honnan vetted?
2023. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!