Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kipróbáltad már a levesdiétát?...

Kipróbáltad már a levesdiétát? Hatásos volt? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Egy levesdiétázó tapasztalatai:


"Tehát 3 hét alatt úgy 15 kg ment le. Mondjuk szerencsém volt, hogy nem kívántam mást. Én nem főztem diétás levest. Igaz gulyást, bablevest, krumplilevest nem ettem, mert azt nem szeretem. Csak ragu és húsleves, sok zöldséggel. És persze nem lett semmi bajom, mert a levesben minden benne van!"


[link]



2023. jan. 29. 15:04
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
11%

42. Tudod mit, töröltesd a további válaszaimat is, nem írom le újra - kellemes további pöffeszkedést, ha már szöveget értelmezni nem tudsz.

Grat az itteni karrieredhez, másféle nyilván nincs, ezért kell itt kiélni a frusztrációidat. Kár, hogy a gyk ezt hagyja, mert több kárt okozol, mint amennyit segítesz, ráadásul, hogy nem is a segítés a célod, hanem mások megalázása. Mindenhova csak annyit tudsz írni, hogy 2023-ban erről még nem hallottál, valamint femina és Nők Lapja. Örülnék, ha kicsit képes lennél magadba nézni, de mivel ezt már mondtam, úgysincs rá semmi esély - mivel nem ez a célod. Szóval kár ez a magatartás itt, de remélem nagyon elégedett vagy magaddal, és hogy sokkal okosabb vagy az általad lenézett sok buta laikusnál.

2023. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Semmi közöm a törölgetéshez, nem jelentettem senkit, nem szoktam ilyen kicsinyes dolgokkal foglalkozni. Van egy álláspontom, tapasztalatokat várok, ez neked mióta pöffeszkedés? Még egyszer mondom, ha nem tetszik a kérdésem, el lehet menni esti mesét nézni, de szerintem már vége.
2023. jan. 29. 21:17
 43/49 anonim ***** válasza:
23%

50. vagyis kedves kérdező. Nem neked szólt, hanem a szöveget értelmezni képtelen egyetemet végzett bohócnak. Ezért írtam, hogy 42., csak azóta mást is töröltek, így tulképp a 40-es válaszra írtam.

Nagyra van magával, de itt eléggé keverte a szezont a fazonnal, és még neki áll feljebb (és természetesen folytatja a gúnyolódást, de hát csak magát teszi nevetségessé - ugyanis az esszenciális jelentése "alapvetően szükséges" vagy "nélkülözhetetlen", leírja, hogy a szénhidrát "alapvetően esszenciális" (mert mindig muszáj szakzsargonnak ható fogalmakat vagy tényleges szakzsargont becsempésznie a mondandójába, attól még felsőbbrendűnek érzi magát, annak ellenére, hogy tudja ki a közönsége, hiszen lenézi az összes itteni laikust) - de hagyjuk figyelmen kívül a szóismétlést.

Szóval én csak azt kifogásoltam, hogy a szénhidrát nem esszenciális makrotápanyag. Erre nekemesett, hogy tanulmányt, tanulmányt!! miután részletezte, előtte, hogy a szervezet maga is elő tudja állítani (vagyis nem esszenciális) - na erre írtam, hogy vannak fogalmi zavarok, miután már csak töröltetésre volt képes, meg professzorozásra. De hát ez a szintje, nem is kell vele foglalkozni, csak az a sajnálatos, hogy valaki erre használja az egyetemen szerzett tudását, hogy másokat alázzon, csak azért, mert a való életben nem volt képes ilyen visszataszító személyiséggel boldogulni.

2023. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
83%

"a szervezet maga is elő tudja állítani"

A szervezet nem képes szénhidrátot előállítani, csak funkcionálisan szénhidrátként viselkedő, azzal analóg módon működő rossz minőségű vegyületeket (pl. oxocsoportot tartalmazó ketonokat), amik a szénhidrát szerepét betöltve például képesek fenntartani az emberi szervezet törékeny energiaegyensúlyát rövidtávon, hosszútávon azonban termelésük, és a vérben, szervekben történő felhalmozódásuk káros az érrendszerre, a hormonháztartásra, az emésztésre. Ezért nem ajánlott többek között a ketogén diéta, vagy a paleo. Ebből az alapvető fiziológiai jelenségből is látszik, hogy a szénhidrát esszenciális, ugyanis ennél jobbat a humán szervezet még nem volt képes felhasználni, vagy szintetizálni, csak rosszabb minőségűt, és élettanilag hátrányosabbat. Így érted?

2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Azt sose felejtsd el, hogy aki ragaszkodik a plecsnijeihez és mindenáron tudományos alátámasztást akar, az nem lehet valami rugalmas gondolkodású ember. Különösen nem szimpatikus hogy idejön viszályt szítani egy ártalmatlan kérdés alá. Én szívem szerint ragaszkodok a női lapokhoz, ha látok bennük némi értelmet. Nekem semmi kifogásom a módszer ellen, engem meggyőztek, példát is láttam, szóval már csak neki kell állni.
2023. jan. 29. 22:20
 46/49 anonim ***** válasza:
21%

"mindenáron tudományos alátámasztást akar, az nem lehet valami rugalmas gondolkodású ember"

Kettőnk közül melyik nem hajlandó még csak elgondolkodni sem a böjt, a levesdiéta, és egyéb divat bullshit hasztalanságán és kontraproduktivitásán? Akkor ki a rugalmatlanabb? Én folyamatosan, hétről hétre bővítem a tudásomat szakcikkek és tanulmányok által. Ettől vagyok rugalmas gondolkodású, mert folyamatosan újat és újat tanulok. Te mivel biztosítod a rugalmas gondolkodásodat? A női lapok által? Tényleg női lapokból kell szerinted 2023-ban tájékozódni dietetikai témában? Tényleg női bulvármagazinok bloggerei által írt butaságokkal kockáztatod az egészséged?

"ragaszkodok a női lapokhoz, ha látok bennük némi értelmet"

Laikusként, a szakirodalmat kicsit sem ismerve mi alapján vagy képes meghatározni, hogy minek van értelme, és minek nincs, amikor egyáltalán nem értesz a biológiához?

"engem meggyőztek, példát is láttam, szóval már csak neki kell állni"

Hajrá! Majd úgyis kiírsz másik kérdést, ha rosszul leszel, vagy hízol, vagy bármi hasonló.

2023. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

3 hét alatt úgy megy le 15 kiló, hogy sehogy. :D


Gondolkozzál már, heti max 2 kiló fogyás is sok, nemhogy öt.

2023. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
70%
Sportolók 5-6 kilókat is fogynak egy nap, nincs ebben semmi különleges. - természetesen ez SEM igaz :D
2023. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a sok hozzászólást, elkezdtem, de nem bírtam.

3 hét alatt 15 kiló az marhaság, ha alig eszel akkor sem fogysz ennyit.Még akkor sem, ha anorexiás vagy, azaz pl semmit nem.

De: jók a levesek, változatosan, de levest is lehet telepakolni hizlaló dolgokkal

2023. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!