Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát és cukor drasztikus...

Szénhidrát és cukor drasztikus csökkentésével és napi másfél óra sétával a babakocsival 3 hónap alatt tudnék 5-6 kilót fogyni?

Figyelt kérdés
Vagy teljesen ki kell űznöm az étrendemből a kenyeret és az édességet? Heti 1-2 alkalom még beleférne? 2 hete kezdtem a diétát, ezidő alatt 4szer ettem kenyeret, és háromszor egy szelet sütit.
2013. ápr. 6. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kb ennyi félreevés kéne a súlytartáshoz, egészséges életmódhoz (ha egyébként jól kajálsz).

Nem kizárt hogy fogyni fogsz így is, de a biztos az ha mondjuk 8 hétig precízen követsz egy étrendet. A gyors szénhidrát felborítja azt az állapotot amit egy jó étrend kialakít. Minél fontosabb hogy az az 5-6kiló főleg zsírból menjen le annál szigorúbban kéne csinálni.

2013. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudsz. Sőt, jobbat mondok: kenyeret is ehetsz. Teljes kiőrlésűt (akár magadnak is süthetsz kenyeret), és reggelire max. tízóraira. Cukor felejtős, helyette folyékony édesítőszerrel tudod pótolni (mondjuk ha édes krémtúrót akarsz enni), de ha kávét meg teát iszol cukrosan, szokj át a natúr verzióra (forrázott kávé pl. sokkal finomabb keserűen).


Arra figyelj, hogy szénhidrátból egyél lehetőleg kevesebbet és inkább reggel v. kora délutánig, fehérjéből többet és ez mehet este is (csirke, tojás, halak, esetleg s. túró). Salátákra érdemes rászokni, ezekből sokat ehetsz. Gyümölcsből már kevesebbet.


Ebédnek meg ne rakott krumplit, meg sült krumplit meg mákos tésztát csinálj, hanem mondjuk tepsiben sült fasírtot, sütőben sült csirkét, pöröltet, rakott kelt, rakott gombát, főzelékeket (ezekkel mondjuk óvatosan, liszt nélkül csináld és ne két tányérral egyél).


Igyál sok vizet, napi 2 liter legyen meg.


A séta nagyon jó, de nem ártana mellé saját testsúlyos edzés is végezned. Semmi ugrabugra, csak izzazd meg magad hasprésekkel, fekvőtámaszokkal, kitöréssel, csinálj mindent lassan, mindenből amennyit bírsz, utána nyújts (ez nagyon fontos). Ha eleinte nagyon pocsékul megy, ne keseredj el, fejlődni fogsz. 1-2 pihenőnapot mindenképp tarts két ilyen torna között.

2013. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok. Igazából kb 5-6 kiló kéne az ideális testsúlyomhoz. Most 68 kg vagyok, és 170 centi, csak a szüléssel a hasamon és arcomon (tokámon) maradt ez a pár kiló. Rakott krumplit meg tésztákat nem eszem. Salátákat minden nap, főleg este. Reggelire szoktam cukormentes műzlit, vagy zabpelyhet, ebédre húst (sült,rántott, vagy mostanság pl főtt sonkát ugye, tojással) délután zabkását és gyümölcsöt. Este salit paradicsom,paprika,uborka, répa,retek, öntet nélkül. De a héten egy szülinap miatt lecsúszott a 2 szelet süti, múlthéten meg egyszerűen olyan éhes voltam vásárlás közben,hogy muszáj volt egy egy péksütit befalnom. A kávét mindig is cukor nélkül ittam, sok tejjel.

Viszont a fekvőtámasz meg a felülés.. A felülésről úgy tudom, hogy nagyon árt a hátnak. Nekem meg amúgy is gerincferdülésem van, plusz a 7 kilós kisbabám emelgetem egyfolytában,ezért általában nagyon fáj a derekam. Sétálni viszont szeretek, és a baba is... De akkor ezek szerint ez nem lesz elég? Mindenképpen zsírból szeretnék fogyni, mert 20 éves koomig aktívan sportoltam, ami nagyon meg is látszik a lábaimon és a fenekemen, szóval nem izomból...

2013. ápr. 7. 08:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak a próbálkozás dönti el hogy elég lesz e. Jól csinálod, anyukák körében különösen ritka hogy valaki a káposztaleves kapszulánál komolyabb hozzáállást tanusít. Van aki kevésbé odafigyelve fogyik és van akinek a precízen kiszámolt diétában is játszani kell az arányokkal hogy végre beinduljon a fogyás, szóval ezt nem igazán tudjuk megjósolni. Bár ha egyébként nem vagy kövér alkat, csak a szülés miatt szedtél fel pár kilót és még nem pusztítottad magad idióta fogyókúrákkal sem akkor neked valószínűleg nem kell ilyesmitől tartani.

A saját súlyos edzés sokat javít a hatékonyságon, nem is túl hosszú idő és elég heti párszor, bár kétségkívül nehéz. Felülés helyett jó az is ha hanyatt fekszel, elemeled a lábad a talajtól és felhúzod a térded a hasadhoz, nem jut eszembe a gyakorlat neve. Vagy a kinyújtott lábakat függőlegesbe hozod és leengeded, ez nehezebb.

A saláta öntetekre meg az üdítőkre nagyon oda kell figyelni mert buktató lehet, sok bennük a cukor. A péksüti is buktató lehet, sajnos nincsen rá képlet hogy milyen gyakorisággal fér bele, így a legjobb nullázni.

2013. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Na álljunk meg egy percre.


"A felülésről úgy tudom, hogy nagyon árt a hátnak."


Én NEM felülésről, hanem HASPRÉSRŐL beszéltem. Ég és föld a kettő. A hagyományos felülés tényleg árt neki, a hasprés nem. Keress rá a szabályos hasprésre és ess neki :D

2013. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem is van egy enyhe gerincferdülésem + a 6 kilós kutyámmal rohangáltam állatorvoshoz (kézben vittem) + ünnepek miatt sokat cipekedtem (10 kilókat) és egyáltalán nem fájt a derekam. Pedig derékfájós voltam korábban.


Ha megerősíted a derék/törzs/hátizmaidat, akkor nagy terhet veszel le a gerincről ---> Nem fog annyit fájni a hátad. Óvatosan kell a gyakorlatokat végrehajtani és ne lesznek fájdalmaid.

2013. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tényleg hasprést írtál és nem felülést. Bocsánat.

Terhesség elött szedtem fel ezt a pár kilót. Kövér sosem voltam, de vékony sem. Kis hasam mindig volt. De most nem kicsi.

Na de akkor a lényeg a lényeg, hogy minimálisra csökkentem a bűnözős kajákat, és a séta mellett haspréseket is csinálok. Szeretnék június közepére lefogyni, hogy a régebbi ruháimat is hordani tudjam. :)

Azt is gondolom, hogy amikor már csúszni mászni fog a babám, rohangálhatok utána egész nap, talán akkor még ennél is többet fogok mozogni. Köszönöm a tippeket.

2013. ápr. 7. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne CSAK és kizárólag hasprést csinálj! Mozgasd át az egész tested, ne sumákold el egyik testrészt se. Pl. fekvőtámaszból ha nem megy a sima, csinálj nőit (térd a földön), ha nem megy egyhuzamban 15, akkor csinálj csak ötöt, de az legyen szabályos.
2013. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap csináltam este fekvőtámaszt. 4 szabályos sikerült. És csináltam még lábemelést is, lábanként 5X25-öt... Jól esett, ma meg izomlázam is van...
2013. ápr. 8. 10:35
 10/11 anonim válasza:

A szoptatás is leviszi a zsírt - idővel.

Fitolak teakeverékben a kecskeruta elvileg pont arra való. De idő is kell hozzá.

(Nekem mindig - újabb - 9 hónap volt.) :(

(És már most szólok, hogy bármikor újra lehet indítani a tejtermelést megfelelő módszerekkel és hozzáállással, csak nem jellemző ez a megoldás. Pedig mindenkinek az a legjobb. Lásd: LLL.)

Hajrá, szép leszel! :) Szorítok!

2013. ápr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!