Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik a rosszabb, a lefekvés...

Melyik a rosszabb, a lefekvés előtti alma, vagy csirkemell?

Figyelt kérdés
Fogynom kell, még mindig, és eddig jól tartottam. Mindennap tízkor vacsorázom, fél egykor fekszem, de éjféltájt mindig megkívánok valamit. (Még későbbre már nem akarom tolni a vacsorát.) Ezt általában gyümölccsel szeretem elintézni, egy alma, vagy egy narancs. Viszont a gyümölcscukor is hízlal, ezt tudom. Nagyon rossz így? DE nagyon kívánom olyankor, az almát, volt, hogy kihagytam, és mikor lefeküdtem, végig úgy aludtam el, hogy láttam magam előtt, és azt vártam, hogy reggel ehessek egyet natúr joghurttal. Az még rosszabb lenne, ha húst ennék este? Mert az fehérje, de kevéske zsír is.

2016. nov. 24. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

A csirkemellben szerintem nincs kevéske zsír. A csirkecombban vagy a sima disznóhúsban van kevéske zsír... Amúgy semmi gond nincs a zsírral.

Az alma se zavarna, az legalább hamar megemésztődik s alváskor már nincs vele gond.

A kalóriatöbblet hizlal.


Én úgy csinálnám a helyedben, ahogy neked jó, ami után jól érzed magad, testileg, lelkileg, jól tudsz aludni és kellemesen ébredsz.

A fogyást nem fogja meggátolni pár éjszakai kalória, bármiből is viszed be.

2016. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

sem a hús, sem a gyümölcs. de ha csak ez a 2 opció van, akkor a hús. csirkemellbe zsír gyakorlatilag 0, azzal ne számolj.


estére leginkább könnyed saláta, sovány túró, cottage cheese mehetne.

2016. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Olvas el a sarga kapszula c. konyvet mert egyaltalan nem vagy kepben.
2016. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

A szervezetnek van egy működési ciklusa. Amennyiben arra vonatkozott a kérdésed, hogy ezzel kapcsolatban rossz-e, ahogyan eszel, akkor igen, rossz.

Olyankor már semmit sem lenne szabad enni.

Lefekvés előtt sem.

Pláne, ha problémáid voltak a súlyoddal.


Nem az a lényeg, hogy a gyümölcscukor "hizlal".

Az az időpont nem megfelelő a testnek, szervezetnek evésre semmilyen tekintetben.


Esetleg próbáld ki, hogy iszol (este evés helyett) egy frissen facsart citromot, az étvágycsökkentő.


A 22 órakor történő vacsora nagyon kési időpontnak tűnik. 17-18 óra után legjobb lenne nem enni már.


Nagyon jót tennél magaddal, ha kicsit átszerveznéd az életedet, hogy oda tudj figyelni arra, hogy mi valóban jó a testednek, szerveidnek. Nem tudom, hogy munkád miatt van-e ilyen napirended, de ha lehet, változtatni lenne oké.

2016. nov. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Pszichésen is támogatod, hogy megkívánd a kaját. Amikor elkezdesz vágyakozni és azt mondogatod, hogy "ilyenkor este mindig megkívánom a kaját", akkor ez egy önszuggesztió. Ezzel is lehetne kezdened valamit, hogy ne szuggeráld magadat.

"éjféltájt mindig megkívánok valamit" - ezt a mondatot, gondolatot érdemes lenne elhagyni vagy lecserélni.

2016. nov. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mit vacsorázol?
2016. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a 2-es miért lett lepontozva?!

Azzal egyáltalán nincs gond,hogy későn eszel...3-4 óránként enni kellene, na most ha korán kelsz és későn fekszel az 6 étkezés. Lefekvés és az uccsó étkezés között azért teljen el min 2 óra.

Viszont gyümölcsöt már ne egyél,ha választani kell inkább a csirkemell.

De még jobb lenne saláta,túróval vagy light mozzarellával.

2016. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

1 almába van kb 10gramm szénhidrát... az is egy csomó rosttal körülvéve... gyerekek... tényleg igazi tragédia ha valaki eszik este egy almát...

Ez már a kákán a csomót...

2016. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
A vacsora este 7-kor legyen és kész, nincs utána evés. A szervezet megszokja.
2016. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig mindenki csinálja úgy, ahogy akarja. Én a legújabb, hozzám remekül passzoló életmódom szerint 4 után nem eszem, de semmi bajom azzal, akinek pl. este 10-kor kezdődik első s egyetlen étkezése. Bizonyosan van, akinek az az ideális. Étkezések számára, mennyiségére, elosztására egyszerűen nincs semmilyen szabály (kivéve, hogy azért rendszeresen s megfelelő mennyiségben együnk), túlságosan különböznek az emberek.

Elég sokszor ettem már életemben éjfél után. Nos, nekem az tuti nem jó, de ha éhes vagyok, akkor ez a kisebbik rossz. Ha más "okom" van rá, akkor helytelen, de azért nem dőlök a nem létező kardomba egy éjjel 2-kor elfogyasztott alma miatt :) De ez extrém ritka eset.


A csak megszokás miatti lefekvés előtti eszegetést én se támogatom. De ha ez bekavar (akár lelkileg) az alvásba, akkor inkább egyen valami könnyűt, amit szeretne, az alma, ahogy már írtam, úgyis gyorsan megemésztődik, nem zavarja a pihenést, legalábbis a legtöbbeknél nem. Aztán máskor, másnap lehet dolgozni azon, hogy ez a szokás elmúljon, amennyiben a delikvens rossznak tartja, érzi.

2016. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!