Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik a rosszabb, a lefekvés...

Melyik a rosszabb, a lefekvés előtti alma, vagy csirkemell?

Figyelt kérdés
Fogynom kell, még mindig, és eddig jól tartottam. Mindennap tízkor vacsorázom, fél egykor fekszem, de éjféltájt mindig megkívánok valamit. (Még későbbre már nem akarom tolni a vacsorát.) Ezt általában gyümölccsel szeretem elintézni, egy alma, vagy egy narancs. Viszont a gyümölcscukor is hízlal, ezt tudom. Nagyon rossz így? DE nagyon kívánom olyankor, az almát, volt, hogy kihagytam, és mikor lefeküdtem, végig úgy aludtam el, hogy láttam magam előtt, és azt vártam, hogy reggel ehessek egyet natúr joghurttal. Az még rosszabb lenne, ha húst ennék este? Mert az fehérje, de kevéske zsír is.

2016. nov. 24. 22:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Én speciel húst nem ennék fél órával lefekvés előtt, mert sokáig tart az emésztése. Egy gyümölcs még jobbnak tűnik, könnyen emészthető, főleg, ha a kérdezőnek nincs vele gondja, és eleve azt kívánja. Kalóriában sem sok.

Az még lényeges lehet, hogy mi a vacsora, lehet, hogy nem elég laktató, vagy túl sok benne a szénhidrát, és ebből ered az éjféli "kívánósság".

2016. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Zsírt nyugodtan ehetsz, attól nem hízol es nem leszel éhes.

Én reggel eszem ket szelet piritós toast kenyeret libazsirral.pari,paprika.ebed egy szelet csirkemell parolt zöldseg, ekkor is eszem ket kanal olvasztott zsírt.vacsora ugyanez.és ezzel fogytam.éhes nem vagyok.csokikat,édességet nem kivanom.

2016. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ez a zsírtól nem hízol a világ legnagyobb bullshit-je
2016. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vacsorára egyébként natúr csirkemellet szoktam enni, elég kis szeletet, zöldsalátával, néha mellé egy natúrjoghurtot. De van, hogy ezek helyett egy pohár másfeles tejet müzlivel, vagy ilyesmi. A késői fekvés a hobbim miatt van, reggel ötkor kelek, keveset alszom evégett. Próbálok leszokni az esti almáról.
2016. nov. 25. 20:25
 15/16 cydor válasza:
82%

az este 10 utáni lefekvés roszabb, mint az alma.

érdemes lenne este inkább rosttús vacsorát fogyasztani és lefekvésig édesítőszer mentes del legjobb tiszta víz vagy píviz) mig le nem fekszel. ne várdd meg hogy éhes legyél. ha mégis akkor inkább egy kis árpapejhet/zabpejhet ennék a helyedben, de azt is inkább akkor 11kor, és nem lefekvés elött fél-egy órával..

amugy még az almahéjj is jó ilyenkor: szinte semm kalória, sok rost, és tartalmaz étvágycsökkentő anyagokat. az alma többi része meg lereszelve és citromot ráfacsarva reggelig megvár.

amugy meg lehet hogy a salátát növelném a vacsorában, akár egy kis mákolajjal, tökmagolajjal, főleg ha zsírszegény a diéta, akkor ezek az olajok nagyon fontosak.

(azt meg meg sem említem hogy mi a véleményem a csirkemellről, főleg diétás szempontból-feltéve hogy bolti és nem háztályiról beszélünk)

fehérje szempontjából egyébként a csicseriborsó, és a babok sokkal többet érnek (esetlen még a bio, nongmo szója)

a fenti módszerek szem elött tartásávála kalóriaszámolás nélkül, és sok esti vízfogyasztással (akkoriban még nem bírtam magenni a zabpelyhet még vegyes müzliben sem) lefeleztem a testsúlyomat.. azóta sikerült sok izmot is felszednem, de a makri

2016. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha kevés a vacsora, nem csoda, ha megéhezel... Egyél zsírt vagy szénhidrátot, ha fehérje már nem kell több (bár tartalékolhatsz vacsorára többet), de valami kell. Vagy az ebéd legyen nagyobb, ha az neked kitart lefekvésig a vacsorával... Vannak lehetőségek. A fő, hogy oszd el jól az ételedet, ezt rajtad kívül senki sem fogja tudni, hogyan ideális, csak azt tudjuk mondani, hogy este jobbnak tartjuk a nem nehezen, lassan emészthető ételeket...
2016. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!