Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem lehet újabban...

Miért nem lehet újabban letenni a kiságyba?

Figyelt kérdés
17 hónapos, eddig babakocsiban aludt el nappal és este is és egy 10-15 perc után megfogtam és átraktam a kiságyba, meg se rezzent. Most viszont se nappal se este nem tudom átrakni, mert egyből felkel és sír. Éjjel megébred és órákig nem tudom letenni, ha ringatom alszik, de tökmindegy mennyit várok, egyből felkel és sír még le se ért a matracra. Mit csináljak? Már teljesen elvagyok keseredve
dec. 10. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ne legyél. Majd megunja..

Szenzor van benne 🤣.

Esetleg ha összebújnátok a nagy ágyon? Magad mellé vennéd? Úgy biztos aludna. És aludhatnál te is.

dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is így aludt. Kb 14 hónapos korában jött ugyanez az időszak, mint most nálad. Az éjjeli ébredésnél jött a nagyágyba. Néha itt is ment a “buli”…. Úgyhogy nem volt 100% megoldás, de nekem könnyebb volt így. Átérzem a helyzeted.
dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Ezért nem kell hülyesegekhez hozzászoktatni. Sokkal könnyebb nem hozzaszoktatni, mint leszoktatni. Egyre életébe lesz, és nem fogod tudni álmában cipelgetni. Pár kínkeserves nap árán szoktasd rá az ágyon, ágyban alvásra.
dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiaba van lepontozva a 3-as, igaza van, nem is ertem minek kell babakocsiban/hintaban/pihenoszekben meg a tobbi hulyesegben altatashoz szoktatni a gyereket. Probalkozz, aztan majd megunja.
dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 20 percnél többet vársz és úgy rakod át, úgy is ébred? Nekem azt mondták az okosok, hogy utána kerül mélyebb alvásba. Ettől még a kicsi lányunk bármikor is raktam be az ágyba, felébredt. De ez az első 4-5 hónapban volt. A legjobban az működött, ha úgy raktam be az ágyba, hogy már láttam rajta az álmosságot (tekintet, ásítozás) de még nem aludt. Utána meg altattam (simogatás, fenék paskolás). Nagyobb gyereknél lehet, hogy inkább mesélés, dúdolás kellene, legalábbis a testvérénél ennyi idősen a hátán volt csak simán a kezem és úgy dúdoltam.

3, 4: egyfelől igazatok van, az az ideális helyzet, ha a sima ágyban alvást szokja meg a baba. De van ezer és egy ok, amiért ez félremehet. Még úgy is, ha az anya tudatosan el akarja kerülni, hogy ringatáshoz stb. szoktassa. Nálunk a kisebbik gyereknek volt (van) mindenféle nyűgje. Elég sokszor adtam fel az elveimet. Vagy azért, mert már nem álltam a fáradtságtól vagy mert már órák óta sírt. Mit csináljon az az anya, akinek refluxos a babája és közben a szélgörcsök is kínozzák? A bölcs könyvekben erre nem találtam választ, így maradt a próbálkozás. És így könnyen eljut az ember a mindenféle módon altatáshoz. Szoptatás közben persze elaludt, de akkor meg ébresztgetni kellett, hogy egyen eleget, mert kis tömegű volt és sárga.

dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!