Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a ciciről?

Hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés

Mielőtt elítélnétek, köszönöm de nem kérek belőle.


Kislányom 3 napja töltötte az 1 évet, fél éves koráig kizárólag szopcsizott, most már mindent eszik, idáig a reggeli és az esti szopcsi maradt meg, de előtte bevacsizik, reggeli szopcsi után pedig reggelizik rendes kajcsit.

2 ciciből max 80-100 ml-et szív ki.


2 hete próbáljuk a tehéntejet -házi 3,6 %-os, felesbe híítv, de nem kell, próbáltam kicsi cukorral, úgy egy keveset ivott, de nem olyan mennyiséget, hogy abbahagyjuk a szopcsit.


NAgyon cicifüggő, hogyan szoktassam le, nekem most már elég volt, eddig csak ő volt a fontos, most már magammal is szeretnék foglalkozni, elég sok súlyfeleslegem van, most már fogyókúrázni szeretnék.

Nem érzem magam önzőnek.


Én valami olyasmire gondoltam, hogy bekenem a cicimet valamivel, hogy ne kelljen neki.


szerintetek mivel?


Hogy szerettessem meg vele a boci tejet?

minden tanácsnak örülök, s köszönöm szépen.


2010. szept. 8. 16:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még.

Így én ezzel a módszerrel sikerült úgy leszoktatnom hogy nem okozott neki törést.

Most a kisfiam 17 hónapos nagyon szopis ő is de ő még nem értené meg ezt a dolgot így ő még élvezheti ezt egy darabig.

2010. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg bevetni egy két jópofa figurás bögrét vagy poharat. Az én kislányomnak nagyon tetszett hogy boci formájú pohárból itt a tejet.
2010. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

14 hónapos fiamat 2 hete választottam el. Nagyon cicifüggő volt. Egész nap lógott volna rajta,ha hagyom. A drasztikus módszert választottam. Az első néhány éjszaka nehezebb volt,de a negyediket már végigaludta. Előtte 3-szor is felkelt. Őt nem viselte meg,csak mivel cicin aludt el eddig áttértünk az összebújásra.

Nekem azóta se sikerült elapasztani a tejemet,lelkileg engem kicsit megvisel.

2010. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én is hónapok óta arra készülök, hogy 1 évesen szeretném elválasztani a babámat, de annyira félek, hogy hogy fog nélküle elaludni, csak cicin tud elaludni. :(


Szerintem sem önzőség amúgy, hiszen így is csodás anya vagy, hogy anyatejen nőhetett fel a babád. Innentől minden nap csak plusz.

2010. szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne vedd el tőle a cicit! Abszolút megértem, hogy elég volt. Nekem is vannak hullámvölgyeim, de látva a fiamon, hogy mennyire fontos neki, csak hogy belekortyolhasson napközben is akár többször, így nem választom el. Ha megijed valamitől, akkor is a cicihez rohan, vagy ha csak hiányoztam neki, mert néhány óráig más vigyázott rá. Ha mégis úgy döntesz, hogy elválasztod, akkor a lelki részével kell szerintem többet foglalkozni. Egyébként régen mustárral kenték be a cicit az anyák. Egy angoltanár :)
2010. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
2010. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szia, nekem lassan 2 éves a kisfiam szintén cicifüggő és én azt mondom hogy nem önzőség és jobb is hogy most választod el mert még lényegesen könnyebb mint fél vagy 1 év múlva. Én avédőnő tanácsát kértem ki, ő egy homeopátiás szert ajánlott amitől elvileg 2 hét alatt fokozatosan lassan el fogok apadni és akkor elvileg már a fiam sem fogja kérni mivel nem jön belőle semmi. Hát erre a reakcióra nagyon kiváncsi leszek, még az elején tartok a 2hétnek, de reménykedem. Ha akkor sem akkor én azt tervezem hogy grapefruittal kenem be. Mert a gyerekek nem szeretik a keserű dolgokat. Vagy van még pár dolog amivel be lehet kenni, az talán egy jobbik megoldás mint az ha drasztikusan elveszed tőle. Kitartás, nem lesz egyszerű, és kicsit azért az anyákat is megviseli ám.
2010. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves kolléga!:D

Az elválasztáshoz nem fűzök ötleteket:13 hónapos a fiam,délben, este, éjjel, néha reggel is szopik...én hagyom az élményt még mindkettőnknek.

A fogyáshoz viszont van tippem.Szoptatás mellett kezdtem hozzá,tehát óvatos,lassú módszerre volt szükségem.Almaecet-diéta!

1 evőkanálnyit öntök egy pohárnyi vízhez-éhgyomorra megiszom.Lehetne minden étkezés előtt,de mint mondtam,lassú módszert kerestem.Kb 2 hónap alatt 6 kg.

2010. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
jah és a bocitejjel még ráérsz ha eszik más tejterméket is mert az én fiam is másfél éves kora után szerette meg, de akkor sem magában, hanem tejbegríz, vagy kakaó formájában. Magában cukkoral még most sem issza meg pedig már 2 éves. A tejbegrízt is kiköpte eleinte most meg már mindennap azt kér. Szóval türelem, majd megszereti. Ha eszik túrót, joghurtot ilyesmit akkor nem kell aggódni.
2010. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a fiam, amikor leválasztotta. Éjszaka képes volt 5-6szor kelni, mert csak a cicin tudott megnyugodni. Egyik este nem kapott cicit. Szerencsére a HIPP Kindermichet elfogadta. Sajnos ezt a por formájú babatejét a HIPP-nek csak Ausztriában lehet kapni, nálunk még nem. Egyből elfogadta, és egy-két nehezebb éjszaka után át is aludta az éjszakákat. Képes 13 órát is aludni. Szóval én drasztikusan választottam el. Lelkifurdalásom volt miatta, de már az éjszakázásoktól nagyon ki voltam.
2010. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!