Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a ciciről?

Hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés

Mielőtt elítélnétek, köszönöm de nem kérek belőle.


Kislányom 3 napja töltötte az 1 évet, fél éves koráig kizárólag szopcsizott, most már mindent eszik, idáig a reggeli és az esti szopcsi maradt meg, de előtte bevacsizik, reggeli szopcsi után pedig reggelizik rendes kajcsit.

2 ciciből max 80-100 ml-et szív ki.


2 hete próbáljuk a tehéntejet -házi 3,6 %-os, felesbe híítv, de nem kell, próbáltam kicsi cukorral, úgy egy keveset ivott, de nem olyan mennyiséget, hogy abbahagyjuk a szopcsit.


NAgyon cicifüggő, hogyan szoktassam le, nekem most már elég volt, eddig csak ő volt a fontos, most már magammal is szeretnék foglalkozni, elég sok súlyfeleslegem van, most már fogyókúrázni szeretnék.

Nem érzem magam önzőnek.


Én valami olyasmire gondoltam, hogy bekenem a cicimet valamivel, hogy ne kelljen neki.


szerintetek mivel?


Hogy szerettessem meg vele a boci tejet?

minden tanácsnak örülök, s köszönöm szépen.


2010. szept. 8. 16:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én ugyan még előtte vagyok, a kislányom 8 hónapos lesz, de már csak reggel és este cicizik (na meg éjszaka 2-szer kb.)A nappali szopikról azért "szoktattam" le, mert alig evett, állandóan nézelődött csak és közben nagyon durva volt, mart, csípett, karmolt...és a végén éhes maradt, így kellett neki adnom valami mást is.

Nekem a nőgyógyászom javasolta (neki is van 2 gyereke és ők így csinálták mindkettőnél), hogy a reggeli és este szoptatást úgy lehet elhagyni, hogy amikor lefekszik vagy felkel, nincs ott anyuci. Anya nem esik kísértésbe, a baba meg nem látja az anyukáját, ezért előbb utóbb apától vagy nagyitól is elfogadja a reggelit, vacsorát.

Azt mondta, csupán két-három nap volt, amikor ő (férfi) vagy a nagyszülő vette át ezt a feladatot. Azután a babának már nem is hiányzott annyira a cici. Nem tudom, hogy én hogy fogom kivitelezni, de mi egy pár hónap múlva így próbálkozunk.

2010. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Marad a drasztikus módszer, mert mind a citrom, mind a mustár nagyon bejött neki, nem győzött cuppogni.:):)


szép napot Nektek!

2010. szept. 13. 12:56
 23/23 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a citrom és a mustár becuppogásával azt szeretné üzenni:Én még így is rajongok a melledért,Anya!

No és mennyire zokon vennéd,ha némi utóíz hatására a párod hanyagolná a melled...

2010. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!