Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van esély autizmusra?17 hónapos.

Van esély autizmusra?17 hónapos.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 és fel hónapos a totyogóm. Ami miatt aggódom hogy nem szociális, zárkózott. A játszótéren látom hogy a korabeli babàk odamennek a másikhoz, nèzik hogy mit csinál a másik baba. Ő amolyan csendes szemlélő, inkább messziről nézi őket, de tökéletesen eljatszik magàban


Ha idegen helyre megyünk nem oldódik fel olyan könnyen mint más baba sokszor “cicibe menekül.” S nagyon Anyás, csak kézben matrica sokszor.


Ismerős múltkor túl tolakodó volt rögtön kézbe vette, ő meg oda csapott. (Majd nyújtotta a kezeit hogy vegyem fel.)



Ismert embereknek nagyon örül, feloldódik.


A másik, világ életében borzalmas volt az étkezése undorodik a nem “homogén” ételektol pl joghurtban gyümölcs, főzelék. Nagyjából 10 ételt hajlandó megenni.



Ami pozitív: mindent megért és minden utasítást végrehajt, (dobd ki a pelenkát stb.) igent bólogat, 7-8 szavunk van, sok gesztusa van (pl. Vegyél fel.) 11 hónapos kora óta mutogat hangadással, elköszönéskor magâtól inti a pápát az embereknek.(már akkor mikor ráadom a pulcsit tudja.)


Fésűt talál fésülködik, làzmérővel làzat mér, telefonon “telefonàl.”


Majdnem minden játékàt ide hozza megmutatni nekem, illetve állandóan könyveket ad a kezembe, hogy meséljek neki.


A környezet véleménye általában “milyen nyugodt ez a Baba.”


eléggé spontán életünk van, tele váratlan helyzettel pl gondolunk egyet elmegyünk vásárolni, játszótérre semmi sem szigorú napirendhez kötött mégsem akad ki. Van hogy fél órát megul egyedül a kocsiban.


2023. ápr. 27. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy, nekünk amiket ez a kérdező ír, szerencsére megvannak. (De ezt fent ki is fejtettem. :) )
2023. ápr. 27. 12:33
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Az én lányom autista. Én a te leírásodban semmi autizmusra utaló jelet nem látok.
2023. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

17 hónapos még nem nyit a társai felé feltétlen, hanem egyedül játszik.

Az is normális reakció, hogy egy idegen túlzott közeledésére elutasító. Szerintem a legtöbb gyerek így reagálna, ha egy vadidegen felkapja. Az a baj, ha nem.


Szerintem túlparázod.

2023. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ugye a szocializáció miatt irom, hogy inkább csendesen magàban játszik. Illetve a “megszokott dolgokhoz való ragaszkodàs” hogy ismeretlen helyen a cicibe menekül. És úgy tudom a legtöbb autista szelektív Evő. Meg hogy oda csapott egyszer ugye az agresszió.
2023. ápr. 27. 12:37
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Idegen fogdosására odacsapni normális reakció, elutasítási mód. Nem ugyanaz, mintha random emberekhez odatipegne megrúgni őket, ok nélkül.
2023. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Odacsapott 1x...Istenem...láttál te már igazi,élő autista gyereket??


Az én lányom ennyi idős korában már véresre marta magát naponta....


Csakhogy érezd a különbséget!!


Ja,és Asperger szindrómás. A legenyhébb.

(Amúgy az evése nagyon jó pici kora óta. Nem szelektív evő).


Még egy infó: Anyukám óvónő. Ő mondta,hogy csak középsős kortól jellemző a gyerekekre az együttjátszás. Addig CSAK egymás mellett játszás van!

2023. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor miért kérdezi a védőnői státusz hogy érdeklik e más gyerekek?
2023. ápr. 27. 12:44
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj de semmi olyat nem olvastam ami autizmusra utal..1,5 éves kisgyerek
2023. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló, engem az ijeszt meg, hogy sok hasonló korú babát látok, akik sokkal könnyebben oldódnak, közvetlenebbek, nem érzik magukat rosszul ha idegen helyre mennek, nem kell nekik idő a feloldódáshoz, ezáltal szociálisabb a kis. De persze simán lehet hogy ő zárkózottabb fajta.
2023. ápr. 27. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!