Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van esély autizmusra?17 hónapos.

Van esély autizmusra?17 hónapos.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 és fel hónapos a totyogóm. Ami miatt aggódom hogy nem szociális, zárkózott. A játszótéren látom hogy a korabeli babàk odamennek a másikhoz, nèzik hogy mit csinál a másik baba. Ő amolyan csendes szemlélő, inkább messziről nézi őket, de tökéletesen eljatszik magàban


Ha idegen helyre megyünk nem oldódik fel olyan könnyen mint más baba sokszor “cicibe menekül.” S nagyon Anyás, csak kézben matrica sokszor.


Ismerős múltkor túl tolakodó volt rögtön kézbe vette, ő meg oda csapott. (Majd nyújtotta a kezeit hogy vegyem fel.)



Ismert embereknek nagyon örül, feloldódik.


A másik, világ életében borzalmas volt az étkezése undorodik a nem “homogén” ételektol pl joghurtban gyümölcs, főzelék. Nagyjából 10 ételt hajlandó megenni.



Ami pozitív: mindent megért és minden utasítást végrehajt, (dobd ki a pelenkát stb.) igent bólogat, 7-8 szavunk van, sok gesztusa van (pl. Vegyél fel.) 11 hónapos kora óta mutogat hangadással, elköszönéskor magâtól inti a pápát az embereknek.(már akkor mikor ráadom a pulcsit tudja.)


Fésűt talál fésülködik, làzmérővel làzat mér, telefonon “telefonàl.”


Majdnem minden játékàt ide hozza megmutatni nekem, illetve állandóan könyveket ad a kezembe, hogy meséljek neki.


A környezet véleménye általában “milyen nyugodt ez a Baba.”


eléggé spontán életünk van, tele váratlan helyzettel pl gondolunk egyet elmegyünk vásárolni, játszótérre semmi sem szigorú napirendhez kötött mégsem akad ki. Van hogy fél órát megul egyedül a kocsiban.


2023. ápr. 27. 12:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne vedd sértésnek amit mondok, nem arra gondolok, hogy buta lennél, de érdemes egy-két gyermekfejlődéssel kapcsolatos könyvet beszerezni. A te gyereked életkorának megfelelően viselkedik. A játszótéren távolról szemlélés teljesen normális, azt figyeli hogy kell viselkedni, lesi a többi gyereket, tanul. Nem szabad ilyenkor megzavarni, “ jaj gyere kicsikém hintázni”, mert ő akkor hidd el baromira el van foglalva. Ha megtanulod melyik életkorban milyen agyi, testi és lelki folyamatok játszódnak le, nem fogsz aggódni. Az étkezéshez azt tudom javasolni, hogy ne ragadj le annál a 10 féle ételnél, kínáld bátran. Persze lehet, hogy ő ilyen típus, ne feszülj erre rá!
2023. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszi! És a fusztrált helyzetben való arcon csapàs?
2023. ápr. 27. 17:45
 23/25 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy te arcon csapod? Ne tedd!
2023. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23! A gyerek csapott arcon valakit.
2023. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
64%
Miért kell ennyire fosni az autizmustól ? Komolyan kérdem. Én is autista vagyok, 2 nagyobb tesóm nem az. Messze én voltam a legjobb hármunk közül. Iskolákat végeztem, jó munkám van. Vannak autista ismerőseim, nem egy több diplomás. Nem mindegyikünk életképtelen szobanövény. Egyébként a nem autisták között is rengeteg a semmirevaló ember. Az ilyen posztok után nem csoda, ha annyian legszívesebben öngyilkosak lennék. Anyámék is szégyellik a rokonok előtt mi vagyok.
2023. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!