Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van esély autizmusra?17 hónapos.

Van esély autizmusra?17 hónapos.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 és fel hónapos a totyogóm. Ami miatt aggódom hogy nem szociális, zárkózott. A játszótéren látom hogy a korabeli babàk odamennek a másikhoz, nèzik hogy mit csinál a másik baba. Ő amolyan csendes szemlélő, inkább messziről nézi őket, de tökéletesen eljatszik magàban


Ha idegen helyre megyünk nem oldódik fel olyan könnyen mint más baba sokszor “cicibe menekül.” S nagyon Anyás, csak kézben matrica sokszor.


Ismerős múltkor túl tolakodó volt rögtön kézbe vette, ő meg oda csapott. (Majd nyújtotta a kezeit hogy vegyem fel.)



Ismert embereknek nagyon örül, feloldódik.


A másik, világ életében borzalmas volt az étkezése undorodik a nem “homogén” ételektol pl joghurtban gyümölcs, főzelék. Nagyjából 10 ételt hajlandó megenni.



Ami pozitív: mindent megért és minden utasítást végrehajt, (dobd ki a pelenkát stb.) igent bólogat, 7-8 szavunk van, sok gesztusa van (pl. Vegyél fel.) 11 hónapos kora óta mutogat hangadással, elköszönéskor magâtól inti a pápát az embereknek.(már akkor mikor ráadom a pulcsit tudja.)


Fésűt talál fésülködik, làzmérővel làzat mér, telefonon “telefonàl.”


Majdnem minden játékàt ide hozza megmutatni nekem, illetve állandóan könyveket ad a kezembe, hogy meséljek neki.


A környezet véleménye általában “milyen nyugodt ez a Baba.”


eléggé spontán életünk van, tele váratlan helyzettel pl gondolunk egyet elmegyünk vásárolni, játszótérre semmi sem szigorú napirendhez kötött mégsem akad ki. Van hogy fél órát megul egyedül a kocsiban.


2023. ápr. 27. 12:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy érdekli és,hogy játszik Vele két különböző dolog, már a 4 hónaposaomat is érdekli a tetsvérei és más gyerekek de még 3 éves koráig nem igazán fog mas gyerekekkel együtt játszani,addig inkább egymás mellett játszanak
2023. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 2 vagyok, közepső fiam hasonlóan nehezebben oldódott pláne felnőtt társaságban,a mai napig megfontoltabb,voltunk szakértő vizsgálaton a suli miatt semmi baja,nagyon intelligens csak a sulihoz volt éretlen még akkor. Még a bátyja kicsiként is konkrétan bárkivel el volt ami rosszabb hidd el, veszélyesebb, a nagyobb fiamnak szenzoros integráció zavara van, valójában egy figyelemzavaros zseniként tudom leírni, aki allandóan a középpontban akar lenni és úgy gondolom könnyebb bármibe bele vinni. Felnőttként is mások vagyunk, ez a gyerekeknél sincs másként.
2023. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ő a legtöbb esetben a játszótéren, tökéletesen eljátszik egyedül, és csak messziről csendes szemlélőként figyeli meg a többi gyermeket. De olyan is előfordult sokszor, hogy kezdeményezett, és játékot adott nekik, akár egy játszóházban egy kislánynak, de az esetek TÖBBSÉGÉBEN csendesen elvan magában. És messziről figyeli őket
2023. ápr. 27. 13:05
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszi 12es! :) Ezt jó olvasni. Szerintem azért furcsa ez nekem, mert a környezetemben a másik típus a jellemző. Van olyan is aki abszolút ölelgetős és minden gyermeket megölel, ezért furcsa nekem hogy az én kisfiam a másik véglet
2023. ápr. 27. 13:06
 15/25 anonim ***** válasza:
Kisebb fiam is eljátszik magában de annyira,hogy sokszor meg kell néznem itthon van-e még 😅 a játszótéren elég jól el van már másokkal, de többször a bátyja kezdeményez és viszi
2023. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Meg hogyha autista lenne, akkor a kölcsönösség lehet hogy velünk szülőkkel is sérülne nem? Mert a családjával szemben, folyamatosan mutogat, kommunikál, tele van gesztusokkal, játékokat hoz.
2023. ápr. 27. 13:14
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem,hogy autista,de ilyen korán még nem is szokták vizsgálni
2023. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de azért eléggé agyrém lehet így élni.

A te logikad nagyjából így néz ki: az autista gyerekeknek két szemük van. Az én gyerekemnek is két szeme van, akkor autista?

Az én lányom olyan válogatós, hogy szinte semmit nem eszik meg, de nem autista! Mert amiket felsorolnak az autizmusnal, azokból több dolognak is meg kell lennie, nemcsak két tulajdonságnak, és nemcsak néha csinálják, hanem gyakran. Pl. tesóm gyereke baromi agresszív volt ovis koráig és egyáltalán nem autista. Volt, hogy a lányom néha lábujjhegyen járt és nem autista. És majd ha a gyereked egyszer pörgeti a kisautó kerekét akkor nem kell rögtön autistazni, csak akkor ha csinálja napi 10 órán keresztül. Egyébként 3 éves korukig nem játszanak együtt, csak egymás mellett, nyilván van kivétel, mert sok gyerek van, de nem abból kellene kiindulni.

2023. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

"Van esély autizmusra?"


Van, de nagyon csekély. De azért ne add fel a reményt.

2023. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Bölcsődés korú gyerekek egyedül, egymás mellett játszanak. Sokszor nem fogadják el a másik közeledését, de ez teljesen normális ebben a korban. KB 3 éves kor után nyitnak a társas kapcsolatok felé. Persze nem egyformák a gyerekek, a lányom például másfél évesen nyitott volt, mindenkihez odabent, a fiam viszont egyáltalán nem. Ezért sem szabad még a testvéreket sem egymáshoz hasonlítani.
2023. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!