Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a szülők, akik mindenhova...

Azok a szülők, akik mindenhova is tologatják a babakocsijukat, tisztában vannak vele mennyire zavarják a közlekedést?

Figyelt kérdés
Megértem, hogy nincs más aki vigyázzon a gyerekre, de pláne forgalmas helyekre, bevasarlokozpontokba, boltokba, forgalmas utcakba, liftbe, minek kell babakocsival menni? Nem tudunk egymasra tekintettel lenni? Sajnos nagyon sok szulonel erzem ezt.

jan. 5. 16:23
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
89%
Na, álljon meg a menet, a gyerekünket nemcsak akkor visszük magunkkal, ha muszáj, mert nem tudjuk másra hagyni! Nyilván akadnak olyan helyek, ahova nem célszerű, vagy tényleg zavaró lehet (pl. női fodrászat), de azért, mert neked nem tetszik, még anyukának/apukának joga van távolabbi játszótérre vinni a gyerekét, amihez tömegközlekedni kell, beugrani gyerekkel egy Rossmannba stb. A lift mellőzését meg nem is tudom, hogy képzeled, persze, majd egy panelban föl-le kocog anyuka több emeletet babakocsistul, hogy mondjuk jó fizikumú, életerős ember zavartalanul tudja használni:-) Szerintem te amúgy egy gyerekgyűlölő troll vagy, játszod csak az értetlent, de valójában nagyon is érted, csak ugye legszívesebben mindenhonnan kitiltanád a gyerekeket. Apropó, neked miért is kell plázákba, ide-oda járni? Létezik már házhozszállítás, netes rendelés is.
jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Hova gondolsz válasza:
100%

Én már nem vagyok kismama. Ellenben szklerózisom van, és az elmúlt 8 évben csak 4-5 alkalommal voltam orvosnál. Az említett betegségem miatt rollátorral kell közlekednem, mert másképp nem tudok. Az is kb. olyan széles, mint egy babakocsi. Buszra nem tudok vele felszállni, lépcsőn járok fel a második emeletre, mert három emeletes az ház.

Az utcán azért jöttek velem szemben kismamák babakocsival, valahogy mindig megoldottuk a dolgot, hogy elférjünk egymás mellett.

Ha én nem köpködök, hogy minek mennek babakocsival bárhová, akkor te mégis mire fel?

A többiek már leírták, hogy miért kell menni a babakocsival: orvoshoz, levegőzni a babának, bevásárolni, mert nincs aki helyette megcsinálja,stb.

Több empátia kéne.

febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!